Sponzorováno

Co se děje v noci s centrem našich myšlenek? Spánek očišťuje mozek 4.82/5 (11)

Co se děje v noci s centrem našich myšlenek? Spánek očišťuje mozekSpánek dokáže víc, než bychom si mysleli! Podle nejnovějších zjištění ho náš mozek využívá k odplavení toxinů, které v něm vznikají během intenzivního přemýšlení přes den.

Tým amerických vědců věří, že odplavování toxických proteinů je jedním z významných úkolů spánku. Jejich studie ukazuje, že během spánku se nám mozkové buňky zmenšují, aby otevřené mezery mezi neurony mohly mozek „promýt“.

Výzkumníci z medicínského centra na Rochesterské univerzitě také předpokládají, že nedostatečné pročišťování mozku od toxických proteinů může mít významný vliv na poruchy spánku.

Sponzorováno

Ukazuje se, že spánek je důležitý nejen při učení a ukládání vzpomínek do mozku, ale i na pročišťování hlavy.

Musí si vybrat

„Mozek má jen omezenou energii na odplavení toxinů a zdá se, že si musí vybrat mezi dvěma rozdílnými funkčními situacemi – bdělost a vědomí nebo spánek a čištění,“ řekl vědkyně Maiken N.

„Představte si to jako párty v domě. Můžete bavit hosty nebo uklízet dům, ale ve skutečnosti nemůžete dělat obě věci najednou,“ dodala.

A dále si přečtěte

VIDEO: Jak na zdravý spánek?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva