Co se děje v noci s centrem našich myšlenek? Spánek očišťuje mozek 4.82/5 (11)

Co se děje v noci s centrem našich myšlenek? Spánek očišťuje mozekSpánek dokáže víc, než bychom si mysleli! Podle nejnovějších zjištění ho náš mozek využívá k odplavení toxinů, které v něm vznikají během intenzivního přemýšlení přes den.

Tým amerických vědců věří, že odplavování toxických proteinů je jedním z významných úkolů spánku. Jejich studie ukazuje, že během spánku se nám mozkové buňky zmenšují, aby otevřené mezery mezi neurony mohly mozek „promýt“.

Výzkumníci z medicínského centra na Rochesterské univerzitě také předpokládají, že nedostatečné pročišťování mozku od toxických proteinů může mít významný vliv na poruchy spánku.

Ukazuje se, že spánek je důležitý nejen při učení a ukládání vzpomínek do mozku, ale i na pročišťování hlavy.

Musí si vybrat

„Mozek má jen omezenou energii na odplavení toxinů a zdá se, že si musí vybrat mezi dvěma rozdílnými funkčními situacemi – bdělost a vědomí nebo spánek a čištění,“ řekl vědkyně Maiken N.

„Představte si to jako párty v domě. Můžete bavit hosty nebo uklízet dům, ale ve skutečnosti nemůžete dělat obě věci najednou,“ dodala.

A dále si přečtěte

VIDEO: Jak na zdravý spánek?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva