Lněná semínka a zdraví – chrání před rakovinou 4.89/5 (28)

Sponzorováno

Lněné semeno je složeno ze 42% tuků a 28% vlákniny, je vynikajícím zdrojem omega-3 mastné kyseliny, lignanů a vlákniny.

Lněné semeno je složeno ze 42% tuků a 28% vlákniny, je vynikajícím zdrojem omega-3 mastné kyseliny, lignanů a vlákniny.

Lněná semínka jsou skutečně protirakovinná bomba a také bomba plná zdraví, která chrání celé tělo před nemocí. Lněné semeno obsahuje dobrý tuk a ještě další cenné látky, které uzdravují celé tělo a preventivně chrání buňky před rakovinným bujením a i před jinými vážnými nemocemi …

Lněná semínka – zdroj dobrého tuku

Lněná semínka jsou zdrojem dobrého tuku, vitamínů, minerálů, který se využívá i v podobě lněného oleje. Lněná semínka jsou silná podpora imunitního systému, což nám dokázala právě doktorka Johanna Budwig. Tato paní doktorka dokázala celému světu, že lněná semínka nebo lněný olej v kombinaci s tučným mléčnými produkty a případně i šampaňského dokáže vyléčit rakovinu. Ano, dobře čtete, vyléčit rakovinu!

Tento její úžasný objev zachránil po celém světě tisíce lidí postiženými právě rakovinou, v různých formách a v různých stádiích. Tato žena byla několikrát nominována i na Nobelovu cenu za přínos do medicíny. Určitě by si ji právem zasloužila za ty tisíce zachráněných životů!

Co obsahují lněná semínka – účinné látky

Vodu, tuk, bílkoviny, sacharidy, vlákninu, železo, vápník, hořčík, fosfor, draslík, sodík, lutein, zinek, měď, mangan, selen, omega 3 a omega 6 mastné nenasycené kyseliny, vitaminy B, C, E, K, kyselinu pantotenovou a kyselinu listovou.

Z lněných semínek se vyrábí lněný olej, který má také výborné účinky na lidský organismus. Více informací o lněném oleji naleznete zde.

Lněná semínka – účinky zdraví

  • Podporují obranyschopnost těla
  • Detoxikační účinky – pročišťuje celé tělo
  • Čistí i tlusté střevo a podporuje tvorbu střevní mikroflóry
  • Antiseptické a antibiotické účinky
  • Zlepšují trávení
  • Odstraňují zácpu ale i průjem
  • Snižují „špatný“ cholesterol z cév a orgánů
  • Pročišťují ledviny a játra
  • Léčí kožní onemocnění
  • Udržuje pevné cévy
  • Prevence proti rakovině a kardiovaskulárním onemocněním
  • Normalizují cukr v krvi a zastavuje vlčí hlady

TIP: Zajímavé recepty se lněnými semínky

Lněná semínka a hubnutí

I přesto, že lněná semínka jsou „plné“ tuku, tak tento tuk je zdravý a pomáhá tělu zbavit se všech škodlivin, které tam máte. Dále výrazně podporuje trávení, vyprazdňování a rychlost metabolismu, což je při hubnutí jeden z nejdůležitějších faktorů zdravého hubnutí. Lněná semena při hubnutí určitě schvalujeme. Konzumujte je podle níže uvedených pokynů.

Kolik si dát lněných semínek?

Při preventivním uchráněni těla od chorob byste měli denně užít 20 gramů lněných semínek, nebo 1 lžičku lněného oleje. Lněná semínka si přidejte do jogurtu, tvarohu, mléčné kaše nebo do cottage cheese. Tuk v těchto mléčných produktech zajistí lepší vstřebání živin do organismu

Při nemoci (průjem, zácpa, zánět, vysoký cholesterol, kardiovaskulární choroby) byste měli užívat denně 25 – 35 gramů lněných semínek. Tuto dávku si klidně rozdělte na 2 nebo 3 třikrát během dne. Konzumovat s mléčnými tučným produkty (jogurty, tvaroh, mléko, kaše)

Při diagnostikované rakovině byste měli užívat lněná semínka v kombinaci s lněným olejem. Lněná semínka kombinovat do mléčných produktů 30 gramů denně a lněný olej 2 PL do také mléčných produktů.

Tajemství účinku semínek

Lněné semeno je složeno ze 42% tuků a 28% vlákniny, je vynikajícím zdrojem omega-3 mastné kyseliny, lignanů a vlákniny. Všechny tyto tři složky jsou důležité a společně přispívají k zachování zdraví.

Lněný olej obsahuje dvě esenciální polynenasycené mastné kyseliny, které si tělo člověka není schopno samo vyprodukovat a podobně jako vitamíny a minerály je může získat pouze prostřednictvím stravy. Jako většina rostlinných olejů lněný olej obsahuje esenciální linolovou kyselinu (omega-6), která je nezbytná pro přežití. Na rozdíl od většiny ostatních olejů obsahuje největší množství další esenciální mastné kyseliny – alfa-linolenovou kyselinu (ALA).

Jde o výchozí rodičovskou sloučeninu všech omega-3 mastných kyselin, které jsou nezbytně důležité nejen pro zachování zdraví, ale života vůbec. Tělo si z nich část promění na blahodárné prostaglandiny, které jsou schopné zabíjet nádorové buňky. Nedostatek ALA (což je typické pro západní – nezdravý způsob stravování) odpovídá za tvorbu škodlivých enzymů tzv. oxydáze, které indukují růst nádoru a jsou příčinou mnoha chronických poruch.

Sponzorováno

Lignany jsou nejvýznamnější složka slupek lněného semene a lněné semeno je jejich nejbohatším potravinovým zdrojem. Obsahuje jejich 100-násobně větší množství ve srovnání s jakoukoliv jinou rostlinnou potravou. Jenže při lisování se zhruba 98% lignanů odstraní. Někteří výrobci lignany vracejí zpět do oleje, ale mnozí ne. Kontrolujte proto etikety – nejzdravější je užívání oleje, do kterého byly lignany opět vráceny. Patří do rodiny fytochemikálií, které v současnosti poutají pozornost mnoha výzkumníků.

Lignany kromě antioxidačních účinků významně ovlivňují metabolismus a funkci hormonu estrogenu. Účinkují v těle jako slabé estrogeny a působí proti silnějšímu estrogenu vlastního těla. Střevní bakterie přeměňují lignany na enterolakton a enterodiol, které se absorbují přes střevní stěnu a putují ke tkáním a do krve. Navazují se na hormonální receptory v prsních, ale i ve vaječníkových a děložních buňkách, a tak snižují nadměrný účinek lidského estrogenu. Zjistilo se, že dostatečná hladina enterolaktónu v krvi snižuje riziko rakoviny prsu. Například Dr. Lillian Thompsonová z University of Toronto zkoumala ženy s čerstvě určenou diagnózou rakoviny prsu. Tyto ženy pak denně dostávaly najedení rozemletá lněná semena (25 g). Mezi diagnózou a operací uběhly v průměru asi tři týdny a výsledek byl nad očekávání. Při operaci, když lékaři nádor odstranili, zjistili, že se výrazně zmenšil. Vláknina rovněž plní významnou roli při omezování rizika rakoviny. Váže škodlivé chemikálie – karcinogeny, které díky ní vyloučíme dříve, než jejich stihneme přijmout do orgánů těla a poškodit si je. Kromě toho vláknina vytváří ve střevech příznivé prostředí pro užitečnou bakteriální flóru. Navíc se působením střevních enzymů a mikrobů rozloží na mastné kyseliny s krátkým řetězcem, které mají protirakovinný účinek.

Lněné semínko proti rakovině

Jeden z velmi důležitých a dalekosáhlých medicínských objevů 20. století udělala v roce 1951 německá biochemička Dr. Johanna Budwigová, PhD., patřící mezi významné evropské autority v oblasti tuků a výživy. Doktorka Budwigová pozorně studovala vzorky krve svých pacientů a hledala souvztažnost mezi kvalitou u nemocných a zdravých lidí. Po prostudování tisíců krevních vzorků objevila rozdíl spočívající v tom, že zdraví lidé měli v krvi vyšší obsah tuků omega-3 jak nemocní, nezbytných pro správnou činnost organismu. Začala tedy hledat nejlepší cestu jak získat tuky omega – 3, které by se vhodně rozpouštěly v lidském organismu. Po mnoha experimentech zjistila, že vynikajícím zdrojem tuků typu omega 3 jsou drobounké semínka lnu. Avšak pouze lněný olej chráněný před teplem a oxidací vyvolanou kyslíkem a světlem se ukázal jako dostatečně neporušený, aby skutečně prospíval lidskému zdraví. Nesprávně získané a skladované oleje rychlé zežloutnou a pak lidskému zdraví naopak škodí.

Doktorka Budwigová dále zjistila, že vážně nemocní pacienti rakovinou, na rozdíl od zdravých, měli v krvi nedostatek některých důležitých esenciálních látek nazývaných fosfatidy a lipoproteiny. Pokud však tyto přírodní složky podávala svým pacientům během tří měsíců, nádory u nich postupně ustoupily, slabost a anémie se ztratila a obnovila se jim životní energie.

Po uvedení blahodárných účinků lněného semene předpokládáme, že určitě něj každý dostane chuť. Abychom ho však správně užívali, uvádíme několik praktických rad.

Příprava a použití:

Protirakovinné látky lněného semene se nacházejí nejen ve slupce, ale i uvnitř semen, proto je třeba rozemlít (v kávovém nebo makovém mlýnku) a ihned konzumovat. Pozor – semena nemelte do zásoby! Účinek se dostavuje pouze v syrovém stavu – bez tepelné úpravy (pro jiné léčebné účely se semeno používá v celku a po zalití studenou nebo horkou vodou).

Lněné semeno (olej) se vždy musí jíst spolu s potravinami bohatými na bílkoviny, které obsahují síru (sýry, ořechy, cibule, pórek, česnek, pažitka). Nejlepší kombinace je lněné semeno a cottage cheese, tvaroh či jogurt. Proč? Tuky budou ve vodě rozpustné pouze tehdy, pokud se sloučí s bílkovinami, čímž se zvýší jejich vstřebatelnost. Pokud se toto neuskuteční, mnohé životně důležité funkce se oslabí, ba až poškodí.

Léčebná kúra trvá 3 měsíce. V průběhu dalších 3 týdnů postupně snížíme dávku na 1 PL denně.¸ Preventivní dávka je trvale denně 1 PL.

Recept podle Dr. Johanny Budwigové

150 g cottage cheese, 3 lžíce lněného oleje, 1-2 PL čerstvě pomletých lněných semen a špetka chilli papriky. Při míchání v mixéru přidat tolik vody, aby směs změkla a měla krémovou konzistenci.

Další součásti kúry

K jakékoliv dietě je nutné nezapomínat hojně, avšak ne násilím, přijímat tekutiny – vodu, urologické / ledvinové čaje (list břízy bělokoré, přeslička rolní, zlatobýl, kopřiva, rdesno ptačí …), zelený čaj – vše neslazené, nebo jen s medem. Když se rakovinné buňky rozpadají, uvolňují se toxické látky, které je třeba odvádět z těla ven. Proto je nezbytné současně užívat šťávu z řepy (3 červené řepy, 2 karotky, 1 celer, 1 brambor velikosti slep. vejce, 1 petržel). Průběh a výsledek kúry podpoříme úplným vyloučením cukru a živočišných tuků, omezením příjmu masa na minimum a současným stravováním se podle zásad oddělené stravy, která odlehčí trávení a má i další léčebné a protirakovinné účinky.

Máte rádi lněná semínka? Dáváte si je občas? Podělte se s námi v komentářích o vaše názory.

Co si dále o lněných semínkách přečíst?

VIDEO: Lněné semeno velmi pomáhá

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky: , ,

    Přečtěte si také naše další články

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva