Sponzorováno

Které koření pomůže při detoxikaci? Léčivé koření… 4.75/5 (8)

Které koření pomůže při detoxikaci? Léčivé koření...Možná jste ani netušili, že za skvělou chutí bylinek a koření se skrývají obrovské zdravotní benefity. Některé z nich obsahují látky, které dokáží tělo zbavit toxinů. Zkuste je zařadit do jídelníčku jako součást detoxikační kůry, ale i do stravovací rutiny, aby vaše tělo správně fungovalo.

Kurkuma

Pokud jste si ještě nezvykli kurkumu ve vaší kuchyni používat, změňte to! Přidávejte ji třeba do rýže. Toto koření má mnoho výhod, které byste měli určitě využít. Kurkuma pomáhá játrům ve správném fungování, díky čemuž bude vylučování toxinů z těla efektnější a také je známá svými protinádorovými vlastnostmi. Zdrojem její zázračné moci je látka, nazývaná kurkumin, která je zodpovědná za typické žluté zabarvení.

Kmín

Tato koření je na v České republice hojně používáno a kouzlo její chuti jsme objevili už dávno. Používáme ji v celé nebo drcené podobě do polévek, při pečení chleba, na maso, zkrátka všude kde se hodí. Kmín pomáhá našemu organismu správně trávit, čímž se stává ideální potravinou na očistnou kůru. Jelikož nejvíce toxinů se v těle tvoří právě v trávicí soustavě, která je často zanesená odpadními látkami, kmín pomáhá v jejím čištění a odstraňuje škodliviny ze střev, čímž zlepšuje jejich vstřebávání funkci. Díky tomu se naše trávení znovu rozběhne na plné obrátky.

Zázvor

Kromě specifické štiplavé chuti má tento kořen čistící účinek na tělo. Jeho nejcennější vlastností je, že pomáhá organimu se vstřebáváním živin a minerálů. Při detoxu třeba mít na paměti jednu důležitou věc. Není třeba se upínat jen na čištění těla od toxinů, ale i jejich náhradu za látky, které jsou tělu prospěšné. A právě to zázvor dokáže. Zefektivnit absorpci živin. Kromě toho je výborný na trávení. Může zmírňovat vedlejší účinky z detoxikace jako je nadměrná plynatost a nadýmání.

Šafrán

Šafrán – toto nejdražší koření na světě může být velkou podporou pro vnitřní orgány, které jsou zodpovědné za filtrování škodlivin a jejich vylučování. Hovoříme zejména o ledvinách a vylučovací soustavě, které mají schopnost odplavit škodliviny pomocí moči. Je nápomocný i pro játrům, přes která prochází nejvíce odpadních látek a v těle má funkci jakési čističky.

Sponzorováno

TIP: Jak na jarní detoxikaci?

Rozmarýn

Není možné, abyste se do něj nezamilovali. Má skvělou chuť a opět velký detoxikační potenciál. Obsahuje množství antioxidantů, které pomáhají tělu bránit se před poškozením volnými radikály, které se podílejí na vzniku rakoviny a srdečních chorob. Tato bylinka se výborně hodí k jehněčímu a výraznějším masům.

Křen

Opět typicky české koření. Ve velké míře křen konzumujeme v omáčkách nebo strouhaný se smetanou. Výrazná chuť tohoto kořene napovídá, že sílu bude mít i v očistném procesu našeho těla. Pomáhá snižovat pravděpodobnost vzniku nádorů a nádorům které vznikly omezuje schopnost růstu. Jeho účinnost pozorujeme hlavně na játrech, která pomáhá čistit a odfiltrovává z nich škodliviny. Vzhledem k jeho výraznou chuť není určen pro každého.

Kajenský pepř

Typické svou pálivou chutí. Používá se na přípravu pálivých jídel, ale z detoxikačního hlediska má také velký význam. Často se o něm hovoří jako o koření, která pomáhá při hubnutí, aniž by se člověk snažil, protože urychluje metabolismus. Je pravdou, že toto koření dokáže rozproudit trávení a udržet ho aktivní.

Kardamon

Je populární zejména v indické kuchyni a dokáže zaměřit svou očistnou sílu na škodlivé bakterie. Ideální je kombinovat ho s kořením, které dokáží vyplavovat toxiny z těla. Kardamom je dokonce výborné antidepresivum, což je důvodem navíc, abyste ho zařadili do své kuchyně.

Skořice

Je často používána v pečivu. Tato kombinace bohužel nemá na tělo očistný účinek. Pokud se chcete pomocí skořice detoxikovat, použijte ji v neslazené, přírodní formě, ať už mletou nebo celou. Ideální je přidat tuto koření do nějakého jídla nebo nápoje, jako je smoothies, káva, čaj nebo čistá voda voda. Skořice působí na inzulín v krvi a drží jeho hladinu vyrovnanou. Díky této vlastnosti je skořice výborným pomocníkem při regulaci chuti na sladké.

Orientace v koření, které mají příznivý účinek na naše tělo, je velkou výhodou. Tímto způsobem můžete využívat jejich přírodní sílu a podporovat funkci těla přirozeně. Lidé, kteří jsou na ně obecně citliví, by měli zbystřit pozornost a ujistit se, že některé silné koření nemají v jejich případě vedlejší účinky. V takových situacích je ideální požít malé množství koření a počkat jak na něj organismus zareaguje.

Sponzorováno

Koukněte také na koření, které je vhodné při dietě a hubnutí.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva