Sponzorováno

Jak a proč používat papáju pro zářivou a zdravou pleť? 4.8/5 (10)

Jak a proč používat papáju pro zářivou a zdravou pleť?Všichni víme, jak je ovoce pro naše tělo zdravé. Věděli jste ale, že ovoce dokáže s naší pletí doslova zázraky?

Papája spolu s mnoha dalšími druhy ovoce hraje opravdu důležitou roli v péči o pleť. Co přesně dělá papáju tak úžasnou pro naši pokožku? Pojďme to zjistit.

Výhody konzumace papáji pro pokožku

Papája obsahuje vysoký počet antioxidantů, které spolu s dalšími živinami dodávají vaší pokožce zdravý lesk a zároveň ji hydratují.

Přirozeně vysoký obsah vitamínu A a papainu obsažený v papáji pomáhá rozkládat proteiny a dodává pokožce pružnost a zvyšuje hladinu kolagenu. Kromě toho je bohatá na přírodní alfa-hydroxykyseliny (AHA), které rozjasňují pleť a činí vaši pokožku jemnější.

Věděli jste, že papája může pomoci snížit známky stárnutí? Antioxidanty také poskytují papáje neuvěřitelné výhody proti stárnutí, které udrží vaši pokožku mladistvou a jemnou po dlouhou dobu.

Papája také obsahuje spoustu vody, která hydratuje pokožku zevnitř a zanechává ji hydratovanou a hladkou. Díky tomu je papája skvělou volbou pro lidi, kteří trpí suchou kůží nebo skvrnami.

Zařaďte papáju pravidelně do svého jídelníčku a i vy si těchto výhod začnete během chvilky všímat! Je to skvělé detoxikační ovoce, které má tolik výhod, daleko více, než je hladká a zářivá pokožka. Můžete ho přidat do svého oblíbeného receptu na smoothie, dát si ho jako zdravou svačinku nebo ho přidat do osvěžujícího ovocného salátu. Pamatujte, že zdraví pokožky vychází zevnitř!

Výhody lokální aplikace papáji na pokožku

Obsah vitaminu A omlazuje pokožku zvenčí, zatímco enzym papain dokáže léčit akné. Protože je bohatá na draslík, hydratuje pokožku a zabraňuje jejímu matnému vzhledu. Díky enzymu zvanému papain funguje jako přirozený a účinný peeling, rozjasňuje pleť a odstraňuje odumřelé kožní buňky, které napomáhají k opravě pleti. Odstraňuje odlupující se skvrny a neaktivní protein, který je na horní vrstvě vaší pokožky.

Papája má vysoký počet léčivých enzymů, které mohou také chránit pokožku před poškozením sluncem nebo léčit již existující spáleniny. Když už jsme u tématu léčivých vlastností, věděli jste, že papain také hojí rány, řezné rány a zabraňuje zvětšování jizev a znamének? Plátky papáji můžete aplikovat přímo na své jizvy a jizvičky, abyste urychlili dobu zotavení.

Vitamín C obsažený v papáji bojuje proti volným radikálům, které jsou často na vině pupínků.

Chymopapain a papain, které obsahuje, mají antibakteriální a protiplísňové vlastnosti, které pomáhají pokožce odlupovat se, aniž by na ni byly příliš drsné.

Papája na hyperpigmentaci

Zbavit se hyperpigmentace může být složitý problém, ale ne nemožný.

Papája může pomoci s tímto nepříjemným vedlejším účinkem akné díky vlastnostem zesvětlení pokožky, které má. Ty spolu s enzymy, fytochemikáliemi a vysokým obsahem beta-karotenu pomáhají rozjasnit pokožku a ozdravit pleť.

Papain působí jako přírodní exfoliátor a pomáhá pokožce s její regenerací a zbavovat se odumřelých kožních buněk, což zabrání tomu, aby vaše pokožka v budoucnu praskla. Výsledkem je neuvěřitelně jemná pokožka.

Jak používat papáju na kůži

Papája a obličejová maska

Pokud vás inspirovalo začlenit tuto superpotravinu do vaší péče o pleť a hledáte nápady, jak na to, jsme tu, abychom vám pomohli! Tyto masky nejen udrží vaši pokožku zdravou z dlouhodobého hlediska a zabrání budoucím vyrážkám, ale také léčí jakékoli stávající kožní problémy, kterými byste mohli trpět. Pro optimalizaci přínosů papáji je nejlepší ji kombinovat ho s dalšími složkami, o kterých je známo, že léčí pokožku.

Pleťová maska ​​z papáje a kurkumy

Kurkuma, koření, které se stalo známým v kosmetické komunitě, je opravdu zázrak, pokud jde o zdraví pokožky! Se svými protizánětlivými, protiplísňovými a antibakteriálními vlastnostmi je to naprosto super, když ji zkombinujete s papájou.

Pro tuto masku budete potřebovat půl šálku rozmačkané papáji, lžíci kurkumy a pár kapek oleje s vitamínem E. Smíchejte ingredience dohromady, naneste pastu na obličej a nechte ji působit 15 až 20 minut, než ji smyjete.

Papája a med

Tato ultrahydratační pleťová maska ​​je ideální pro ty, kteří mají suchou pleť na obličeji. Med hydratuje pokožku a má antibakteriální vlastnosti. Jen se ujistěte, že používáte organický a čistý med.

Sponzorováno

Jednoduše smíchejte půl šálku papáji s jednou lžící medu a naneste na obličej. Pokud máte doma šípkový olej, můžete jej přidat i do pasty. Nechte působit 20 minut a poté důkladně omyjte.

Papája a citronová šťáva

Pokud vás trápí akné a hyperpigmentace, pak by pro vás byla tato maska ​​ideální! Citronová šťáva dokáže rozzářit pleť a vyrovnat tón pleti díky množství obsaženého vitamínu C. A když do směsi přidáte papáju, získáte antioxidační sílu.

Pro tuto masku zkombinujte rozmačkanou papáju s několika kapkami citronové šťávy a naneste ji na obličej. Po 15 až 20 minutách omyjte vlažnou vodou.

Ošetření pomocí šťávy z papáji

Pokud budete někdy potřebovat snadnou DIY lokální léčbu akné nebo pigmentace, máme pro vás řešení! Vlastnosti papáji pro rozjasnění pleti spolu se všemi vitamíny a enzymy, které obsahuje, dokážou jako ošetření přes noc dělat zázraky.

Jediné, co k tomu budete potřebovat, je lžíce šťávy z papáji a vatový tampon. Po dokončení odšťavňování papáji do ní ponořte jeden vatový tampon a přiložte jej na postižená místa. Můžete nechat působit 15 minut nebo přes noc, volba je na vás. Když vstanete, umyjte si obličej jako obvykle.

Využití slupky z papáji

Pro rychlé a účinné ošetření proti stárnutí vyzkoušejte tuto metodu. Potřete si jednu banánovou slupku po celém obličeji pro jemnou exfoliaci a zabráníte vráskám a jemným linkám. Po dokončení jemné masáže si umyjte obličej a naneste hydratační krém. Věděli jste, že slupky papáji obsahují tolik antioxidantů jako samotná dužina?

Papája jako přírodní exfoliátor

Kromě přirozených exfoliačních vlastností lze papáju také smíchat s dalšími složkami a vytvořit tak dokonalý exfoliátor, který dokáže pleť zbavit odumřelých buněk a pleť pravidelně regenerovat.

Smíchejte jednu lžíci čisté papáji s jednou nebo dvěma lžícemi hnědého cukru a jednou lžičkou kokosového oleje. Tuto směs si několik minut jemnými pohyby rozetřete po celém obličeji a těle a poté smyjte ve sprše. Vaše pleť vám později poděkuje! Pokud chcete snadné a přirozené ošetření proti celulitidě, můžete přidat i mletá kávová zrna.

Ostatní výhody papáji

Kromě všech těchto úžasných přínosů pro pokožku může tato slavná superpotravina pomoci s mnoha dalšími problémy.

Papája je úžasná pro vlasy. Podporuje růst vlasů, pomáhá proti lupům a zabraňuje předčasnému šedivění a řídnutí díky vysokému množství beta karotenu a antioxidantům.

Někteří lidé tvrdí, že může pomoci i při nepravidelné menstruaci a menstruačních bolestech.

Dokáže také rozjasnit oblast pod očima a pomoci s tmavými kruhy. Navíc beta karoten podporuje zdraví očí. Proč tedy papáju nemilovat?

Vedlejší účinky papáji

Pokud jde o vedlejší účinky papáji, většinou k nim dochází, když jí konzumujete příliš mnoho nebo pokud na ni vaše tělo netoleruje.

Pokud jde o topické použití papáji, není se čeho obávat, pokud na ni nejste alergičtí. Samozřejmě, pokud se po použití objeví nějaké podráždění nebo svědění, pak okamžitě přestaňte a kontaktujte svého lékaře.

Při konzumaci v příliš velkých dávkách může enzym papain podráždit jícen a způsobit podráždění. Velké dávky nejsou vhodné ani pro těhotné nebo kojící ženy, pro osoby trpící cukrovkou a hypotyreózou. Na to pozor.

Zkuste si udělat ledové kostky z papáji a jemně s nimi pohybujte na pokožce.

Zkuste si udělat ledové kostky z papáji a jemně s nimi pohybujte na pokožce.

Závěrečné myšlenky

Pokud jste nikdy nebyli fanouškem papáje kvůli jejich struktuře nebo chuti, je nejlepší je zařadit do svého jídelníčku pomalu. Chuťově byste neměli mít žádné problémy, pokud chuť maskujete přidáním do smoothies nebo velkých ovocných salátů. Papáje jsou skutečně darem přírody. Mají skvělé výhody jak při konzumaci, tak při aplikaci přímo na pokožku.

Sponzorováno

A co vy? Také milujete papáju? Budeme rádi za komentáře.

A dále si o papáje přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva