Sponzorováno

Cider a zdraví – je zdravější, než pivo? 4.8/5 (10)

Dejte si kvalitní a zdravý cider.

Dejte si kvalitní a zdravý cider.

„Denně jedno jablko a lékař zůstane daleko“ je staré přísloví, které se používá k podpoře zdravějšího života prostřednictvím zdravotních přínosů jablek. Ale co nápoj z jablek? Má stejné účinky?

Cider (čte se sajdr) je jablečné víno vyráběné řízeným kvašením jablečného moštu. Nedávné studie zjistily, že 250 ml cideru může poskytnout stejné množství zdravých látek jako sklenka červeného vína, což je vlastně nápoj, který je mnoha odborníky chválený pro své zdravotní přínosy – samozřejmě když se konzumuje s mírou.

Kromě uspokojení žízně nabízí cider také několik zdravotních výhod, které z něj dělají více než jen chutný nápoj. A je cider zdravější, než pivo? Na to se v dnešním článku podíváme.

Zde jsou některé z mnoha důvodů, proč byste měli zkusit cider.

Jablka jsou známá jako superpotravina – obsahují mnoho životně důležitých vitamínů a antioxidantů.

Antioxidanty v cideru

Cider, stejně jako červené víno, obsahuje zajímavé množství antioxidantů – ty pocházejí z jablek, ze kterých se cider vyrábí. Antioxidanty – populární slovo, které se ve světě zdraví dnes objevuje poměrně často a z dobrého důvodu – antioxidanty sloučeniny, které se nacházejí v čerstvých potravinách a zelenině a které pomáhají zpomalit činnost volných radikálů ve vašem těle, jež způsobují negativní dopady a zdravotní problémy, včetně rakoviny, srdečních chorob a rychlejšího stárnutí.

Sponzorováno

Ve skutečnosti cider obsahuje více antioxidantů než zelený čaj, a pokud je konzumován umírněně, může nabídnout pozitivní vliv na zdraví.

Vitamín C

S antioxidanty ruku v ruce přichází i velký přítel imunitního systému, vitamín C. Vitamín C je po desetiletí doporučován zdravotníky i lékaři – pro zdraví nabízí celou řadu výhod. Mezi nejběžnější výhody tohoto vitaminu patří posílení imunitního systému, pomoc při kontrole příznaků astmatu a schopnost potenciálně zlepšit vaši náladu.

Když je třeba zima a chřipková sezóna je v plném proudu, tak se extra dávka vitamínu C hodí – a kvalitní cider ho má spoustu.

Je bez lepku

Je asi zřejmé, že cider nezahrnuje lepek (prostě jablka, kvasnice, někdy cukr a přísady, jako je chmel, bobule nebo kávová zrna), ale pro ty, kteří jsou citliví na lepek nebo prostě nejsou jeho velcí fanoušci, je cider dokonalou náhradou za nápoje, jako je pivo.

Vzhledem k tomu, že poptávka po ciderech stále roste, pivovary, bary a restaurace uspokojují poptávku tím, že prodávají i ochucené cidery – buď v lahvi nebo točené. To umožňuje těm, kteří potřebují pít nápoj bez lepku, dopřát si ho a užít si zábavu ve společnosti.

Pomoc při bolestech žaludku

John Adams byl jedním ze zakladatelů Spojených států Amerických. A ve svém deníku tvrdil, že korbel jablečného cideru každé ráno skvěle pomáhal na jeho bolavý žaludek. No… Nedoporučujeme vytvořit si návyk z pití jablečného moštu, abyste mohli začít svůj den – ale pokud se cítíte pod psa a bolí vás břicho třeba z jídla, sycení v moštu může pomoci vašim žaludečním problémům stejným způsobem, jako by to udělala lehká citrusová soda – potenciálně zmírní podrážděný žaludek. Čím více bublin, tím lépe.

Víte, že cider může být jablečný nebo i hruškový?

Sponzorováno

A co vy? Máte rádi cider? Napište mi do komentářů, budu moc ráda.

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva