Sponzorováno

Patnáct minut chůze po jídle může snížit výskyt cukrovky u seniorů 4.71/5 (7)

Patnáct minut chůze po jídle může snížit výskyt cukrovky u seniorůPatnáct minut chůze po každém jídle může zabránit rozvoji cukrovky druhého typu u starších lidí. Naznačila to studie Univerzity George Washingtona, o níž dnes informovala BBC. Zvýšení hladiny cukru po jídle zvyšuje riziko diabetu druhého typu, proto odpočívat po jídle „je to nejhorší, co můžete udělat“, citovala BBC ze studie. Americká studie se poprvé zabývala vlivem krátkých pohybových aktivit v rizikovém době po konzumaci jídla, když cukr v krvi prudce stoupá, uvedla vedoucí studie Loretta DiPietro.

Krátké přestávky výrazně svědčí zdraví

Výzkumníci podle jejích slov zjistili, že tři 15-minutové vycházky „pomalým až středním“ tempem denně mají stejný účinek jako jedna 45-minutová.

Sponzorováno

Studie konstatovala, že nejlepší čas na vycházku je po večeři, která je v amerických poměrech obvykle největším jídlem dne. Zvýšení cukru v krvi po ní přetrvává do noci až brzkého rána, avšak „výrazně se omezilo“, když lidé začali po jídle chodit.

Vědci zkoumali 10 lidí ve věku 60 a více let, u kterých v důsledku zvýšené hladiny cukru v krvi a nedostatečné fyzické aktivity hrozilo riziko rozvoje cukrovky druhého typu. Výsledky musí ještě potvrdit širší testy. Zhubnutí a pohybová aktivita jsou obecně známé prostředky, jak zabránit rozvoji diabetu druhého typu, který vzniká, když tělo neprodukuje dostatek inzulínu nebo jeho buňky na inzulin nereagují, dodala BBC.

A co si dále o cukrovce přečíst?

VIDEO: Senioři, zkuste cvičit

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva