Sponzorováno

Masáž jako léčba bolesti. Které varianty pomohou i vám? 4.83/5 (12)

Masáž jako léčba bolesti. Které varianty pomohou i vám?Trpíte častými bolestmi a nechcete se svěřovat nutně do rukou lékařů, kteří vám obvykle píchají injekce, nebo vám předepisují různé chemické preparáty, které tlumí bolest? Pokud je tomu tak, můžeme říci, že dobrým pomocníkem při bolestech není nic jiného, než masáž. Jedná se samozřejmě o bolesti jenom určitých částí těla, kam můžeme zařadit:

Nesmíme zapomínat také na to, že existují i různé druhy masáží. Podívejme se proto na hlavní přehled možností, které dnes existují, stejně jako zjistěte, při jakých bolestech mohou být vhodné.

Sportovní masáže

Sportovní masáže jsou poměrně známé a je také poměrně oblíbené. O co se jedná? Jde hlavně o masáž, která může pomoci při mnoha obecných bolestech, které jsou dány hlavně celkovou únavou svalstva. Tedy jak po náročnějším sportovním výkonu, tak například i po období, kdy jste vystaveni nadměrné fyzické zátěži. Správně provedená masáž tohoto typu umí primárně odstranit svalovou bolest, stejně jako dokáže eliminovat i svalovou únavu, stejně jako svaly uvolní. To znamená, že je z nich odstraněno jakékoliv napětí. Dokáže působit i na celý váš lidský organismus, jelikož protahuje pojivové tkáně, zrychluje krevní oběh a pozitivně se podepisuje také na vašem celkovém metabolismu.

Klasická masáž

S tou se v nabídce různých masážních salonů, nebo masérů či masérek setkáte nejčastěji. Jedná se o poměrně nenáročnou masáž, která však také dokáže ulevit od bolestí. Na rozdíl od výše uvedeného typu masáže je ta klasická mnohem méně bolestivá a je vykonávána s menší razancí. Jejím úkolem je především odstranit bolesti, které jsou spojené se ztuhlým svalstvem. Primárně je klasická masáž využívána tam, kde je třeba odstranit několik různých bolestí. Pokud budeme konkrétnější, jedná se o bolesti:

 • Kloubů
 • Páteře
 • Hlavy

Relaxační masáž

Jak už napovídá sám název této masáže, jejím cílem je navození hlavně příjemného klidu. Může dobře působit třeba na bolesti hlavy, stejně jako dokáže pomoci i v případě psychických problémů. Jedná se o jednu z nejjemnějších masáží, která umí velmi dobře harmonizovat, stejně jako umí uvolňovat nejenom fyzické, ale také psychické napětí. Relaxační masáž bývá obvykle spojována také s různými olejíčky, nebo vonnými svíčkami, které pomáhají navodit pocity pohody.

Sponzorováno

Detoxikační masáž

Celkem zajímavý typ masáže, jejímž hlavním cílem je vyplavit z těla především všechny nežádoucí látky a tak zajistit jeho bezproblémové fungování. Kromě toho však může být spojena také s různými reflexními zónami, které najdeme na zádech. Jejich masírováním lze docílit toho, že budou lépe stimulovány vnitřní orgány, díky čemuž může docházet k jejich lepší funkčnosti, stejně jako k jejich celkovému oživení. Pokud se jedná i o problémy bolestivého rázu, může právě detoxikační masáž pomoci. A to právě kombinací toho, že jsou masírována ta správná místa a že se z těla odplavují látky, které mohou bolesti, a to právě v oblasti vnitřních orgánů způsobovat. Například lymfatická masáž je skvělá detoxikační masáž.

Antistresová masáž

I to je jedna z masáží, které nepůsobí blahodárně jenom na oblast vaší fyzické stránky, tedy na oblast vašeho těla, jelikož se jedná o masáž, která je spojena s možností zbavit vás stresu, stejně jako je spojena s možností zvýšit vaši koncentraci. Pokud se budeme dále držet případné bolesti a její eliminace, potom nesmíme zapomenout na fakt, že antistresová masáž, která má svůj původ v Indii, blahodárně působí hlavně v oblasti šíje. Pokud trpíte bolestí právě na tomto místě vašeho těla, můžete si být jista, že díky uvolnění svalů v této oblasti jsou bolesti celkem rychle eliminovány. Zapomínat bychom dále neměli ani na to, že hlavně v Indii, kde se tato masáž využívá nejčastěji, má za cíl odstranit veškeré napětí z několika oblastí těla. A to z důvodu, že tamní filozofie předpokládá, že právě toto napětí je následně zdrojem mnoha jiných bolestí, a to v podstatě po celém lidském těle.

Masáž pomocí baněk

Tato metoda je též známá jako takzvané baňkování. Jde o zajímavou metodu, která pracuje s baňkami, ve kterých se vytvoří podtlak a ty se následně přikládají na různá místa lidského těla. Pokud jde o aplikaci do oblasti zad, pomáhá tato forma masáže jak v uvolnění bolesti zádového svalstva, tak pomáhá také k uvolnění celé řady různých blokád. Nezapomínejme také na to, že tento typ masáže je ideální kombinovat nejlépe s tou sportovní. Drobným negativem této metody jsou dočasné stopy na místech, kde byly baňky přikládány. Zde vznikají červené i fialové fleky, které připomínají modřiny. Jsou však výhradně jenom estetickým problémem. Fyzicky dané místo nijak nebolí.

Co si ještě o masážích přečíst?

VIDEO: Sportovní a relaxační masáže

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva