Sponzorováno

Oleje na masáže – jaký vybrat? 4.93/5 (15)

Oleje na masáže - jaký vybrat?Na trhu se dají koupit různé druhy olejů určených na masáž. V každém obchodě s kosmetikou najdete širokou nabídku olejů, ze kterých si určitě vyberete svůj oblíbený výrobek. Proč je tak důležité znát rozdíly mezi jednotlivými oleji? Některé z nich mohou zanechávat po masáži mastný film, který se těžko odstraňuje a pocit mastnoty na těle vám pokazí celý zbytek dne. Jiné druhy olejů jsou lehčí a pokožka je vstřebává mnohem rychleji.

V některých případech zase můžete přijít do styku s oleji, které páchnou, a v nejhorším případě vám dokonce mohou způsobit podráždění pokožky nebo vyvolají alergickou reakci na rostliny či ovoce, ze kterých jsou vyrobeny. Poradíme vám, které oleje jsou pro vaši pokožku ty NEJ.

Vybrat si můžete z několika druhů těch nejlepších masážních olejů, které doporučují kvalifikovaní maséři:

Citronový olej

Citronový olej je nejpopulárnější a nejčastěji používaný. Získává se pouze ze zralých, ne ze zelených citronů. Jde o lehký olej, který se dá snadno rukama rozetřít na pokožku. Olej se vstřebává do kůže postupně, to znamená, že na masáž nebudete potřebovat velké množství. Na rozdíl od ostatních olejů je cenově přijatelný a jen velmi vzácně způsobuje podráždění pokožky.

Meruňkový olej

Má velmi podobnou strukturu a barvu jako olej vyrobený z citronů. Jeho cena je o něco vyšší, ale je bohatý na vitamín E a má ve srovnání s jinými výrobky delší životnost. Vstřebává se do pokožky velmi rychle, proto se může stát, že při jeho aplikaci budete potřebovat větší množství. Pokud jej však použijete na rychlou masáž, tak je to ideální produkt. Díky speciálním vlastnostem se často používá v aromaterapii.

Olej z jojoby

Přesněji, je to olej vyrobený z výtažku semen jojobového rostliny. Jde o jojobový olej, který je vhodný pro ty, kteří trpí akné, protože obsahuje antibakteriální látky a má podobné vlastnosti jako přirozený tuk lidské kůže. Jojoba má dlouhou životnost, doporučuje se však nepoužívat tento olej příliš často, protože pokožka si zvykne na jeho texturu a pak už olej nevykazuje požadovaný účinek. Jojoba dráždí pokožku jen velmi vzácně. Olej se rychle vstřebává a ve většině případů tedy budete muset použít na masáž trochu více oleje.

Ořechový olej

Především, nejde o olej vyrobený z rozemletých ořechů smíchaných s jinou látkou, který by škrábal, když se roztírá po pokožce. Je to vylisovaný výtažek z ořechů s velmi lehkou konzistencí, není téměř vůbec mastný a je to olej, který se doporučuje k relaxaci. Jeho cena je přijatelná, životnost dlouhá, ale dávejte si pozor, aby olej nepřišel do styku s oblečením, protože zanechává skvrny.

Sponzorováno

Slunečnicový olej

Je velmi lehký, ale hůře se vstřebává do pokožky. Tento olej se získává ze slunečnicových semen, které svými chemickými vlastnostmi pomáhají udržovat zdravý vzhled kůže, působí proti stárnutí a odstraňuje mrtvé buňky. Slunečnicový olej se musí skladovat na chladném místě, a pokud do něj přidáte několik kapslí vitaminu E, pak vydrží na vašem nočním stolku velmi dlouho a nezkazí se. Samozřejmě, osoby, které trpí alergií na tento druh semen, by tento výrobek neměly používat. Olej byl znám již ve starověku, protože už Sokrates tvrdil, že „slunečnicový olej pomáhá překonat každou bolest“.

Levandulový olej

Masážní olej s levandulovou silicí uvolňuje svalové napětí a podporuje klidný spánek. Je vhodný při svalových a revmatických potížích, při nervovém vyčerpání, podráždění a depresi. Účinky tohoto masážního oleje tiší bolesti hlavy, migrénu a nespavost. Levandulový olej odstraňuje psychickou a fyzickou únavu!

Nedoporučujeme používat v těhotenství při nízkém tlaku (levandule snižuje krevní tlak).

Způsob použití oleje:

 • uklidňující účinky
 • vhodný při revmatických a svalových potížích
 • použití při nervovém vypětí, podráždění či depresi
 • tlumí bolesti hlavy
 • pomáhá s nespavostí
 • snižuje krevní tlak

Masážní olej s extrakty zeleného čaje

Masážní olej s extrakty zeleného čaje určený pro sportovní i relaxační masáž, vhodný i pro aromaterapii. Zelený čaj obsahuje velké množství vitamínu C a vitamínů skupiny B, antioxidantů, minerálů a stopových prvků. Účinky zeleného čaje mají velmi příznivý vliv na pokožku. Přispívají k omlazení a zpevnění pokožky, působí jako prevence proti jejímu poškození slunečním zářením.

Masážní olej s extrakty zeleného čaje působí zklidňujícím a relaxačním účinkem na celé tělo, tiší svalovou únavu. Čistí a regeneruje pokožku, odstraňuje z ní škodlivé látky. Pečuje o pokožku u osob s častým výskytem kožních problémů. Má rovněž příznivý účinek při revmatických a kloubních potížích a zlepšuje pohyblivost bolestivých míst.

Výhody masážního oleje – zelený čaj:

 • obsah velkého množství vitamínů, antioxidantů, minerálů a stopových prvků
 • příznivé účinky na pokožku
 • omlazující a zpevňující účinky na pokožku
 • prevence proti škodlivým účinkům UV záření
 • zklidňující a relaxační účinky
 • čistící a regenerační účinky
 • vhodný při výskytu kožních onemocněních
 • pomáhá při bolestech kloubů a zlepšuje jejich pohyblivost

Existuje celá škála masážních olejů, proto se neomezujte pouze na jeden z nich, ale vyzkoušejte je co nejvíce, abyste objevili ten, který se k vaší pokožce hodí nejlépe. Aby se zabránilo znehodnocení jakéhokoli druhu masážního oleje, je nejlepší skladovat ho na chladném místě a chránit před slunečními paprsky.

Sponzorováno

TIP: Masáží se dají léčit i bolestivé stavy

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva