Jak se zbavit nevzhledných vaků pod očima 4.39/5 (18)

Sponzorováno

Vaky pod očimaNikoho nepotěší, když se vzbudí s nevzhlednými vaky pod očima. S nimi vypadáme unavení, vystresovaní a staří. Proč vznikají a jak se jejich zbavíme?

Nateklé oči mohou mít různé příčiny. Mohou být například projevem alergické reakce. Někdy se můžete probudit nateklí jen proto, že jste spali pod péřovou peřinou nebo na polštáři naplněném látkou, na kterou máte alergii. Problém může zhoršit i obyčejná únava či dlouhé vysedávání před televizí nebo počítačem. Faktory, které v tomto hrají významnou roli, mohou být i hormonální změny, včetně těhotenství či menopauzy a také dědičnost. Velmi důležitá je při tom i naše výživa – příliš velké množství soli či pití alkoholu zapříčiňují dehydrataci organismu, při níž se zadržují v těle tekutiny.

Příčiny nateklých očí

Nejběžnější příčinou vzniku nateklých očí bývá právě zadržování tekutin v organismu. Pokud jsme dehydratovaní, tělo má v obranné reakci sklon ukládat si zásoby vody. Bohužel, oblast kolem očí je nejjemnější a nejtenčí z celého těla. Takže když se tekutiny začnou ukládat, tato oblast napuchne. Jak stárneme, tato jemná pokožka může ztrácet svou pružnost a výsledkem je, že vypadá svěšeně.

Sponzorováno

Zní to paradoxně, ale nejlepším způsobem jak zabránit přílišnému zadržování tekutin v organismu je ještě zvýšit příjem tekutin. Pokud budete pít více vody, napomůžete tím organismu, aby se přebytečných tekutin zbavil. A netýká se to jen oblasti kolem očí, ale celého těla.

TIP: Jak na nateklý obličej a opuchlé tváře?

Několik jednoduchých tipů jak si poradit s napuchlýma očima

1. Aplikujte pod oči každé ráno zklidňující gel, abyste se zbavili napuchnutí očí, černých kruhů a poskytly pokožce dodatečnou výživu.

2. Dvě až tři hodiny před spaním už nepijte žádné tekutiny. Snížíte tak možnost, že se vzbudíte s napuchlýma očima.

3. Abyste předešli váčkům pod očima, natřeste si dobře polštář. Uleželé polštáře napomáhají zadržování tekutin, které se pak projeví oteklými očima. Pokud budete mít hlavu položenou trochu výš na natřeseném polštáři, napomůžete tím tělu, aby se zbavilo nadbytečných tekutin z očních partiích.

4. Omezte příjem alkoholu a soli, abyste snížili možnost dehydratace vašeho organismu.

5. Pamatujte si, vyspat se do krásy není jen fráze – takže hodně odpočívejte!

TIP: Další tipy jak na otoky pod očima

VIDEO: Řešení pro tmavé kruhy pod očima

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva