Mořské řasy na vlasy – jaké nabízí výhody a účinky? 4.73/5 (11)

Sponzorováno

Mořské řasy na vlasy - jaké nabízí výhody a účinky?Mořské řasy překypují živinami a v posledních letech se staly velmi oblíbenou potravinou. Ale věděli jste, že mořské řasy si také razí cestu do světa krásy a péče o vlasy? Opravdu to tak je.

V tomto článku odhalíme 5 neuvěřitelných výhod používání mořských řas pro vaše vlasy.

Vlastně existuje mnoho výhod mořských řas pro vlasy. Mořské řasy totiž obsahují vápník, železo, zinek a mastné kyseliny bohaté na omega-3, které vyživují pokožku hlavy a udržují vlasy krásně lesklé.

Mořské řasy také mají jisté antibakteriální vlastnosti, které pomáhají udržovat zdravou pokožku hlavy.

Pojďme se spolu na výhody mořských řas pro vaše vlasy podívat detailněji.

Co jsou mořské řasy?

Mořské řasy je obecný termín používaný k označení mnoha druhů mořských rostlin. Většina druhů mořských řas roste podél skalnatých pobřeží nebo podél dna oceánu, v různých barvách, velikostech a strukturách. S největší pravděpodobností jste viděli mořské řasy vyplavené na pláž nebo na dno nějaké mělčiny. Různé odrůdy mořských řas mohou také růst v řekách nebo jezerech. Všechny mořské řasy poskytují potravu, bydliště a další podporu pro mořský život.

Ne všechny druhy těchto řas jsou pro lidi užitečné, ale bylo zjištěno, že některé mají naopak hodně velké výhody. Jedním z takových druhů je spirulina, která je nejpoužívanější v oblasti doplňků stravy a kosmetickém průmyslu.

Další odrůdy, které jsou oblíbené pro kuchyni nebo prospěšné pro zdraví, jsou řasy, wakame a nori.

Mnoho mořských řas roste směrem vzhůru, aby absorbovaly sluneční světlo a obohacovaly je vitamíny A, B, C a E, zatímco samotný oceán dává rostlině velké množství prvků, jako je zinek, železo a jód.

Výhody mořských řas na vlasy

Pojďme ale k vlasům.

O rozsahu přínosů mořských řas je stále ještě třeba mnoho zjistit, ale hlavní výhody používání mořských řas pro vaše vlasy a pokožku hlavy jsou:

Antibakteriální přínosy

Vysoký obsah jódu v mořských řasách je činí antimikrobiálními, což může pomoci s lupy a předcházet infekcím pokožky hlavy.

To znamená, že zabrání růstu bakterií a jiných mikrobů na pokožce hlavy, které mohou vést k plísňovým infekcím nebo podráždění kůže.

Ve skutečnosti jedna studie zjistila, že aplikace specifické tichomořské červené mořské řasy na krysy způsobila zvýšení rychlosti růstu vlasů (zde chlupů). Je zapotřebí více výzkumu, ale mohlo by to naznačovat, že mořské řasy mohou pomoci s růstem vlasů a celkovým zdravím. Ale vyhlídky jsou pozitivní.

Mořské řasy udržují vlasy lesklé a lesklé

Mastné kyseliny v mořských řasách pokrývají vlasové prameny a pomáhají je udržovat chráněné a hladké, zatímco ostatní živiny v mořských řasách obohacují vlasy a folikuly. To vše dohromady vede k lesklým a zdravým vlasům.

Živiny pro vlasy

Mastné kyseliny omega-3 a omega-6 z mořských řas dělají skvělý prostředek pro obohacení vlasových folikulů a potenciální podporu růstu vlasů udržováním zdravých vlasových folikulů, což je vlastně místo, kde vlasy rostou od kořínků v kůži.

Super pro péči o pokožku hlavy

Enzymy a antioxidanty v mořských řasách pomáhají odstraňovat nečistoty a oleje z pokožky hlavy, zabraňují hromadění nečistot nebo podobným problémům.

Používáním mořských řas pomůžete krásně předcházet usazování nečistot a potenciálním kožním problémům na pokožce hlavy.

Jak používat mořské řasy na vlasy

Mořské řasy lze na vlasy používat buď jejich pravidelnou konzumací, nebo rutinním používáním přímo na vlasy (místně).

Mnoho receptů je jednoduchých a snadno vyrobitelných doma, jakmile budete mít přístup k sušeným mořským řasám nebo prášku z mořských řas.

Zde jsou dva recepty moje oblíbené na lokální (místní) vlasové kúry s mořskými řasami, které si lze snadno vytvořit doma:

Sponzorováno

Bio jílový šampon z mořských řas

Tato přírodní alternativa šamponu by měla absorbovat přebytečný maz z pokožky hlavy díky jílu, zatímco mořské řasy dodávají směsi hydrataci, vitamíny a další zásadní výhody.

Budete potřebovat:

 • 1 PL (polévkovou lžíci) sušených mořských řas
 • 2 lžíce jílového prášku
 • 1 šálek horké vody
Můj šampon z mořských řas

Můj šampon z mořských řas

A příprava:

 1. Přidejte jednu polévkovou lžíci sušených mořských řas do misky a přidejte jeden šálek horké vody. Ujistěte se, že voda není vroucí, protože to zničí příznivé vlastnosti mořských řas.
 2. Řasy nechte půl hodiny máčet ve vodě. Zjistíte, že mořské řasy a voda bude trochu „slizká“, a to je okamžik, kdy byste měli přidat dvě polévkové lžíce jílu.
 3. Dobře promíchejte, dokud nebude pasta hedvábně hladká a řídká, ale ne vodová. Naneste na vlasy a vmasírujte do pokožky hlavy a nechte působit až 10 minut. Pak umyjte.

Bio maska na vlasy z mořských řas

Tato bio maska pomůže zajistit hladší a měkčí vlasy tím, že udrží kondicionér ve vlasech a vytvoří ochrannou bariéru mezi vašimi vlasy a vnějšími prvky. Kondicionér dle vašeho výběru dodá vlasům potřebnou úpravu, zatímco mořské řasy a olej pracují na udržení hydratace ve vlasech potažením pramenů.

Na tuto bio masku budete potřebovat:

 • Půl šálku olivového oleje
 • 1 PL sušených mořských řas/prášku z mořských řas
 • Půl šálku kondicionéru

A postupujte takto:

 1. Smíchejte v misce stejné díly oleje a kondicionéru, abyste vytvořili řídkou, ale ne vodovou pastu. Do směsi přidejte lžíci prášku z mořských řas a dobře promíchejte.
 2. Naneste na vlasy jako masku a nechte půl hodiny vstřebat.
 3. Opláchněte vlasy vodou a vaše vlasy by měly zůstat zdravější.

Mohou mořské řasy způsobit rychlejší růst vlasů?

Jak jsme už ve článku zmínili, pravděpodobně ano! Ve skutečnosti studie zjistila, že díky mořským řasám mohou vaše vlasy růst až ČTYŘIKRÁT RYCHLEJI. Studie porovnávala míru opětovného růstu u těch, kteří měli ve stravě mořské řasy, než u těch bez. Jedlíci mořských řas měli 95-100% míru opětovného růstu, ale ti bez mořských řas měli míru opětovného růstu pouze 25-30%.

To je pravděpodobně způsobeno vitamíny a minerály z mořských řas, možná vitamínem B1, B3, B6, které pomáhají vlasovým folikulům stimulovat růst.

Mohou mořské řasy zastavit lupy?

K lupům dochází, když je vaše pokožka hlavy příliš mastná nebo suchá a z vaší pokožky se začnou odlupovat malé bílé šupinky. Často je to způsobeno nepřirozenými chemikáliemi, které si dáváme do vlasů, a je lákavé používat ještě více produktů, abychom tomu zabránili.

Pokud ale hledáte přírodní řešení, mořské řasy mohou pomoci vaší pokožce hlavy regenerovat se díky mnoha živinám. Jód, přirozeně se vyskytující v mořských řasách, je známý tím, že pomáhá s problémy, jako je suchá kůže a ekzém. To znamená, že vaše pokožka hlavy bude zdravá a silná a bez veškerých lupů!

Proč tedy nevyzkoušet mořské řasy na vlasy? My to určitě doporučujeme. Jak jejich konzumací, tak přímo nanášením mořských řas na vlasy.

Sponzorováno

A pokud s mořskými řasami máte nějaké zkušenosti, budeme rádi, pokud nám napíšete do komentářů pod článkem.

A dále si o mořských řasách přečtěte

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva