Sponzorováno

Víte, jak nejlépe sundat gelové nehty? 4.88/5 (8)

Gelové nehty jsou ozdobou mnoha žen. Pokud jsou pravidelně udržovány a doplňovány, vypadají skutečně velmi krásně. Jsou ale i situace, kdy je už žena mít nechce. Potom následuje otázka, jak nejlépe odstranit gelové nehty. Pokud si nad tím lámete hlavu i vy, pomůžeme vám. Jsou hned tři hlavní cesty, kterými se můžete vydat.

Staré nehty jednoduše odloupnete

První možnost je spojena s klasickým odloupnutím. Je třeba připomenout, že je to postup, který rozhodně není funkční vždy. Pokud máte gelové nehty v podstatě nové, ani ho nezkoušejte, jelikož budou velmi dobře držet. Tento postup je naopak vhodný ve chvíli, kdy už máte nehty staršího data a ty se začínají pomalu odlupovat a odlamovat. V takovém případě je ta pravá doba k tomu, abyste se pustila do práce. Co k tomu potřebujete? Stačí tyčinka na zatlačování kůžiček, popřípadě jiný nástroj, který je jí podobný. Může to být třeba i klasická špejle, kterou lehce seříznete.

Postup je v tomto případě poměrně jednoduchý. Tyčinkou zajedete lehce pod gelový nehet, ale samozřejmě nikoliv pod nehet přírodní. Tedy v podstatě mezi ně. Určitě není třeba tlačit tyčinku jakkoliv hluboko. Stačí tak, dokud vám to půjde. V tu chvíli jste připravena na odloupnutí. Vezměte si pinzetu, nebo špičku gelového nehtu chytněte rukou a pomalu ho sloupněte. Důležité je postupovat lehce a obezřetně. Co když se vám daný postup nedaří? Potom můžete:

 • Ještě několik dní počkat
 • Kápnout mezi nehet trochu acetonu
 • Zkusit některou z jiných metod

Využijte klasické broušení

Pojďme na druhý postup, který souvisí s možností mechanického odstranění gelového nehtu. Jak? Broušením. Jde o poměrně náročnou metodu, během které je třeba současný gelový nehet pilovat tak dlouho, až bude pryč. Je to sice časově náročné, ale na druhou stranu jde o poměrně efektivní metodu, která funguje na sto procent. Potřebovat k ní budete hlavně hrubý kovový pilník a následně jemnější pilníček na dočištění zbytků. Než se pustíte do práce, určitě je dobré také gelový nehet klasicky sestřihnout, na co nejkratší délku. Tedy tak, jako byste si stříhali své klasické nehty.

Nyní už vezměte do ruky klasický kovový a ideálně hrubý pilník a začněte s prací. Gelový nehet jednoduše pilujte. Ideálně takzvaně do kříže a samozřejmě také rovnoměrně. Jedině tak docílíte toho, že vrstva gelového nehtu bude ubývat tak, jak má. Pokud už vám připadá, že se příliš blížíte vašemu klasickému nehtu, rozhodně zpomalte a průběžně nehet oplachujte vodou. Přesně uvidíte, kolik milimetrů vám ještě zbývá. Na závěr vezměte do rukou jemnější pilník, kterým dopilujte všechny ostatní zbytky. Tímto postupem bude gelový nehet definitivně pryč.

Sponzorováno

Nechte lepidlo povolit

Gelové nehty jsou na těch vašich v podstatě jenom přilepeny. Pokud se vám podaří povolit lepidlo, jednoduše je odstraníte. A toho se týká tento náš poslední postup. Zde se neobejdete bez acetonu. Sice je to hořlavá chemikálie, ale seženete ji bez potíží v drogerii, či specializovaných prodejnách. Ten nalijte do menší mističky a důkladně přikryjte. Celou misku vložte do vodní lázně a chvíli ohřívejte. Jelikož je aceton hořlavý, nikdy v jeho blízkosti nemanipulujte s otevřeným ohněm. Poté mističku vyjměte a otevřete. V tu chvíli jste připraveni na další postup odstranění gelových nehtů. Je dobré mít k dispozici:

 • Kousky vaty
 • Odličovací tampony
 • Kousky nastříhané látky

Ať už zvolíte cokoliv, je postup celkem jednoduchý. Odličovací tampon, nebo cokoliv jiného namočíte do acetonu a poté přiložíte prstu, na kterém ho necháte zhruba 30 minut působit. A takto postupujete s každým prstem. Po dané době by mělo být lepidlo bez problémů rozpuštěno a gelový nehet by měl jít bez jakýchkoliv problémů odstranit. Pokud ano, lehce ho sejměte. A takto přirozeně postupujte u všech prstů. Alternativou je také možnost prsty do acetonu namočit. Ale to se vzhledem k jeho charakteru a zdraví vaší kůže příliš nedoporučuje.

Nezapomeňte na finální péči

Ať už jste zvolili jakýkoliv postup, nezapomínejme také na to, že vaše nehty potřebují i finální péči. A to takovou, že je třeba nejprve natřít vaše ruce, stejně jako vaše nehty krémem, abyste jim dodali potřebné vitamíny a látky, které potřebují. Perfektní na péči o nehty jsou vhodné oleje, které nehty milují.

Dále je také vhodné vaše přírodní nehty správně upravit, k čemuž vám může posloužit klasický pilník. Určitě nezapomeňte ani na následující leštění, díky kterému opět získají na dokonalém vzhledu. Radou na závěr je také nutnost dbát maximální opatrnosti, a to alespoň po dobu jednoho týdne. Vaše přírodní nehty mohou být vlivem těch gelových oslabené a tak budou mnohem náchylnější na případné poškození a zničení.

Co si o nehtech ještě přečíst?

VIDEO: Jak si udělat gelové nehty sama doma

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva