Jak si očistit obličej? Máme pro vás několik super rad + postup 4.8/5 (15)

Sponzorováno

Jak na čištění obličeje doma?

Jak na čištění obličeje doma?

I když nás pandemie nemoci Covid-19 drží spíše doma, neznamená to, že naše pokožka je čistá a zdravá. Neznamená to, že když se nepohybujeme moc venku, že je naše pokožka bez nečistot. Póry na pokožce obličeje se i tak stále ucpávají nečistotami. Nečistoty a agresory životního prostředí mají vliv na zdraví pokožky. Ucpané póry, vyrážky a mastná pokožka začnou útočit na její krásu a čistotu. Výsledkem je matná a bez života vypadající pleť. A takovou ji nechceme.

Se všemi nevýhodami je jednou pozitivní věcí, kterou nám pandemie nemoci dala, možnost na nějaký čas zpomalit. Dala nám dostatek času věnovat pozornost zdraví pokožky a naplánovat správnou rutinu péče o pleť.

Chcete-li omezit a předcházet problémům s pokožkou a dosáhnout krásné a bezchybné pleti, je důležité zbavit se vrstvy odumřelých buněk. Dobré čištění obličeje doma hraje významnou roli při udržování zdraví pokožky. Pomůže vám s hladkou pokožkou bez skvrn a také pomůže zlepšit strukturu pokožky. Můžeme také říct, že pravidelné čištění obličeje doma je pro krásnou a zdravou pleť nepostradatelné.

Pár zásadních informací o čištění obličeje

Čištění obličeje může trvat cca 30 minut. Toto čistění dále vyžaduje specifické produkty a techniku, aby vše fungovalo efektivně. Čištění obličeje však lze provést i pomocí základních produktů, ty také dosahují dobrých výsledků. Čištění obličeje lze provádět cca každých 10–15 dní, je ale důležité dát si pauzu mezi dvěma ošetřeními.

Výhody čištění obličeje

Proč si vlastně obličej pravidelně čistit? Výhod je mnoho, zmiňme ty nejdůležitější.

Čištění obličeje odstraňuje nahromadění make-upu a dalších produktů

Čištění obličeje je důležité, abyste odstranili zbytky produktů, které jste si aplikovali na pokožku. Může dojít k tomu, že se tyto nahromaděné nečistoty usazují v pórech. Pravidelné čištění vám může pomoci vyčistit tyto nečistoty z pokožky.

Budete mít hladší zářivou pleť

Nečistá pleť může vypadat matně, může být drsná a vypadat vrásčitě. A to nechcete. Jakmile dojde k očištění obličeje, odhalí hladší texturu pleti a jasnější pleť. Pravidelným čištěním obličeje můžete dosáhnout krásné a jasné pleti.

Zlepšuje hydrataci

Jakmile spárujete čištění obličeje s hydratačním zvlhčovačem, pomůže vám to lépe udržovat dobře hydratovanou pružnou pokožku. Po vyčištění obličeje potřebuje pokožka hydrataci a protože vrstva odumřelé kůže je čištěním odstraněna, produkty lépe pronikají do pokožky. Čištění také pomáhá udržovat správnou hladinu pH pokožky.

Zlepšuje krevní oběh

Čištění obličeje může pomoci léčit mnoho kožních problémů, jako je boj proti známkám stárnutí, zlepšení textury pokožky, napjaté obličejové svaly, bojuje i proti únavě pokožky.

Při čistění obličeje dochází ke zlepšení krevního oběhu v obličeji, což vede ke zdravější pokožce.

Efektivní způsoby domácího čištění obličeje

Zde je návod, jak si můžete doma efektivně vyčistit obličej pomocí jednoduchých kroků.

1. Důkladné umytí obličeje

Prvním a nejdůležitějším krokem při čištění obličeje je jemné, opatrné, ale důkladné umytí obličeje. Je to vlastně taková příprava pleti pro další kroky. K čištění pokožky od jakéhokoli produktu nebo zbytků make-upu použijte jemné přípravky pro mytí obličeje nebo pěnivý čistič. Umyjte obličej vlažnou vodou. Ujistěte se, že čisticí prostředek není pro pokožku příliš drsný. Nečistěte příliš tvrdě a drsně, protože to zbaví pokožku přirozeného oleje. A to zase nechcete.

2. Napařte pokožku

Napařování pleti pomáhá uvolnit pokožku a póry, takže nečistoty a odumřelá vrstva pokožky se snadno čistí. Napařování také pomáhá při hluboké hydrataci pokožky a zmenšuje velikost pórů. Tento proces také připravuje pokožku na odlupování a napařování pokožku zbytečně nevysuší.

Sponzorováno

Takto si napařte obličej

Takto si napařte obličej

3. Jemná exfoliace pleti

Jakmile je pokožka po napařování, přejděte k exfoliaci. Je to jeden z nejdůležitějších kroků k odstranění odumřelých buněk pokožky a čištění pórů. Vezměte nějaký jemný obličejový peeling a naneste ho na mokrý obličej. Velmi jemně masírujte krouživými pohyby po dobu jedné minuty a opláchněte. Pokožku příliš nedřete, to by bylo to nejhorší, co byste mohl udělat. Pokud máte citlivou pokožku, zvolte jemný exfoliátor.

Zde je návod, jak si můžete doma udělat jemný peeling na obličej:

 • třtinový cukr / sůl (podle citlivosti pokožky),
 • kokosový nebo olivový olej,
 • éterický citrusový olej podle potřeby (nemusí být).

Jak na přípravu? Smíchejte všechny ingredience dohromady a vytvořte takovou pastu. Upravte množství oleje, aby dosažená konzistence byla jako pasta. Naneste pastu na očištěnou pokožku a namočte si ruce a začněte masírovat obličej.

4. Pak přichází na řadu obličejová maska

Po exfoliaci naneste masku na obličej podle svých potřeb. Maska na obličej po peelingu pomáhá udržet vlhkost v pleti. Můžete zkusit vlastní masku na obličej nebo koupenou masku na obličej. Vyberte si složky, které jsou hydratační. Maska pomáhá také stahovat póry. Pokud si nejste jisti, jakou obličejovou masku si dát, zkuste následující:

 • 1 polévková lžíce plnotučného jogurtu
 • 1 lžička růžové vody

Smíchejte obě ingredience a rovnoměrně naneste na očištěnou pokožku. Před umytím vlažnou vodou ji nechte působit asi tak 15 minut. Zatímco růžová voda pomáhá zlepšovat pleť a vyrovnávat její tonus, kyselina mléčná v jogurtu je tou nejjemnější formou chemického peelingu, který doma můžete mít. Přestože je tato maska jemná a vyhovuje všem typům pokožky, stále doporučujeme test na malé ploše pokožky obličeje.

5. Použijte toner

Toner se stará o nerovnoměrný tón pleti. Pomáhá předcházet vzniku skvrn. Hydratační toner také pomáhá udržovat pokožku pružnou a odstranit jakoukoli tuhou nečistotu uvíznutou uvnitř. Udržuje tón pleti jasnější a zdravější.

Hladinu PH můžete vyrovnat tonikem na obličej. Jsou velmi osvěžující pro pokožku, utěsňují póry a udržují pokožku hydratovanou.

6. Pokožku hydratujte

Po všech krocích je důležité použít na pokožku hydratační a lehký zvlhčovač. Ujistěte se, že je nekomedogenní (nezanáší póry), jemný a vyhovuje vašemu typu pleti.

7. Použijte opalovací krém

To je takový náš tajný krok. Aplikace opalovacího krámu je důležitým krokem, a to i když jste uvnitř. Pomáhá předcházet jakémukoli poškození pokožky a také podporuje boj proti stárnutí pokožky.

A co vy? Jak si čistíte obličej vy? Budeme rádi za komentáře pod článkem. Pamatujte, že většina typů pleti potřebuje pravidelné čištění obličeje pro jeho zdravý a zářivý vzhled. O naši pokožku na obličeji je třeba se pravidelně starat.

Co si dále o krásném obličeji přečíst?

VIDEO: Jak si správně čistit pleť?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva