Domácí recepty pro vaši krásu 4.93/5 (15)

Domácí recepty pro vaši krásuŽenám jistě toto téma nebude cizí. Kolikrát máme pocit, že si zasloužíme chvíli jen pro sebe, kdy se trochu zkrášlíme a zároveň si odpočineme. Vhodná doba na tyto procedury se však může naskytnout i bez ohledu na to, zda jsme se zrovna stihly objednat ke kadeřnici nebo na kosmetiku. Pokud se vám již pro sebe podaří získat chvíli drahocenného času, zkuste třeba využít suroviny, které máte běžně k dispozici doma, a probuďte v sobě své sebevědomější já po získání dobrého pocitu ze svého těla.

Pročištění pleti obličeje

K projasnění pleti můžete využít peeling smíchaný z třtinového cukru, trošky medu a olivového oleje. Naneste jej na obličej a krouživými pohyby postupně masírujte veškeré části pokožky. Odstraníte tak olupující se částečky pokožky.

Jako domácí masku můžete po umytí peelingu teplou vodou použít směs vytvořenou z měkkého tvarohu, medu a ovesných vloček. Naneste ji na obličej a nechte působit 15 – 20 minut. Pokud se potřebujete zbavit nevzhledných černých teček, vytvořte si masku z kvasnic smíchaných s trochou vody. Maska vám pokožku vyčistí, napne a rozjasní.

Oční okolí

K odstranění kruhů pod očima můžete využít kávovou lžičku, kterou jste vložili na pár minut do mrazáku. Přiložte ji pak na oči a chvíli nechte působit chlad, dojde k lepšímu prokrvení citlivého očního okolí, otoky v těchto místech budou minimalizovány. Stejně dobře poslouží i vylouhované a vychladlé sáčky s černým čajem.

Krásné rty

Při chladném a sychravém počasí trpí nejen naše pokožka, ale též rty. Jejich povrch může být suchý, drsný a svádí k tomu, abychom z něj odstraňovali nepříjemné olupující se částečky. Na rty můžete na pár minut nanést vrstvu medu. Po jejím omytí (nebo klidně olíznutí) budou mnohem příjemnější.

Pro bílé zuby

K bělení zubů můžete využít například jahody. Trochu jich rozmačkejte a pomocí zubního kartáčku naneste na zuby. Nechte alespoň pár minut působit. Můžete přidat i trochu jedlé sody. Nepoužívejte však toto k bělení zubů příliš často, mělo by to neblahý vliv na stav zubní skloviny. Z bylinek lze využít šalvěj a jejími drcenými listy třít zuby podobně jako při čištění pastou.

Vlasy jako koruna krásy

Pro zvýšení lesku u suchých vlasů si můžete dopřát olejový zábal. Lze využít kokosový, mandlový nebo olivový olej. Trochu jej nahřejte a vetřete do vlasů – zejména po jejich délce a do konečků. Vlasy pak na chvíli zabalte a nechte působit. Nezbytné je následné důkladné umytí šamponem.

Proti mastným vlasům se naopak osvědčuje maska vytvořená z vajec – konkrétně z našlehaných vaječných bílků. Sníh naneste na vlasy a nechte zaschnout. Důležité je potom jej opláchnout chladnější vodou.

Vzhled rukou

Proti vzniku skvrn na nehtech, ale též jejich lámání a vzniku záděrek v jejich okolí pomůže jejich potírání kouskem citronu. Pokud je třeba celkově zlepšit vzhled rukou, je možné namáhanou kůži hydratovat pomocí olejového zábalu. Naneste na pokožku kvalitní rostlinný olej, ruce dejte na 15 minut do mikrotenového sáčku a nechte působit. Po jejich omytí vodou budou na omak velmi příjemné.

Proti celulitidě

K vypnutí pokožky na nohou a hýždích se doporučuje přelít horkou vodou mletou kávu a vytvořenou směs nanést na tyto problematické partie. Abyste zvýšili účinnost, můžete přes kávovou směs napnout potravinářskou fólii. Podpoříte tak prokrvení kůže. Samozřejmě výsledky uvidíte spíše při pravidelném používání.

Potřebná hydratace

V některých obdobích roku na sobě můžeme pozorovat, že zvláště v určitých místech těla (kolena, suché lokty, paty) je kůže na pohmat drsná, suchá a olupuje se. Pro její hydrataci můžete využít kokosový olej nebo klidně i kvalitní olivový. Výhodou kokosového oleje je, že jej využijete i v mnoha jiných oblastech a jeho použití vám dodá též zcela nezaměnitelnou vůni.

Zkuste tedy vyškrtnout ze svých přesvědčení myšlenku, že ke kráse vám pomohou pouze drahé produkty nebo vysoce odborná péče. Vyzkoušejte některý z nabídnutých receptů a třeba se vám zalíbí natolik, že se stane běžnou součástí vaší pravidelné péče o své tělo.

Co si také přečíst na téma domácí krásy?

VIDEO: Domácí maska proti černým tečkám

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva