Sponzorováno

Jak vybělit zuby – bělení zubů doma 4.91/5 (11)

bělení zubů domaZdravý a krásný chrup jsou v současnosti již známkou úspěšnosti. Tam, kde vás však neobdařila příroda, vám může pomoci zubař, nebo levnější domácí přípravky na bělení zubů. Pokud při pohledu na zářivě bílé chrupy hollywoodských hvězd jen tiše závidíte, nemusíte. Za tento nepřirozený odstín totiž dobře zaplatili, a nejde o vybělené zuby. Tyto hvězdy mají porcelánové fazety. Odborníci tvrdí, že barva zubů ba měla odpovídat barvě očního bělma.

Bělit se dá i doma

Mezi nejčastěji doma používané prostředky na bělení zubů patří speciální gely a pasty. Obsahují peroxid vodíku, který se používá i v zubních ordinacích. Pro domácí použití se však dá koupit jen v 10 % koncentraci. S vyšší koncentrací a bez odborného dozoru by totiž mohly poškodit zubní sklovinu.

Na bělejší zuby si při používání gelu musíte počkat přibližně čtrnáct dní. Zmiňovaná nižší koncentrace peroxidu vodíku působí pomaleji a je slabší. Cena bělícího gelu je však nižší než bělení u odborníka a najdete ho v lékárně nebo drogerii.

TIP: Zkuste ústní sprchu

Na udržení bílého chrupu je vhodný bělící pudr. Také se dá koupit v lékárně. Používá se několikrát denně, protože má ještě nižší koncentraci peroxidu vodíku jako gely. Samotné bělení by s takovýmto pudrem trvalo několik měsíců. Pokud však toužíte po méně nápadném pomalejším bělení zubů, pudr je pro vás ideální.

Sponzorováno

Bělící přípravky jsou volně dostupné v každé lékárně nebo drogerii. Klient si doma vytvaruje pryžové aplikátory tak, aby přesně kopírovaly zuby, do nich nanese bělící gel, přiloží na zuby a nechá přibližně 30 minut působit. Aplikaci opakuje 2 x denně. První výsledky jsou viditelné již za několik dní. Celkové bělení trvá 2-3 týdny v závislosti na způsobu a frekvenci bělení. Výsledky této metody jsou prakticky srovnatelné s výsledky dosaženými v případě ordinačního bělení. Někdy se v průběhu domácího bělení objevuje zvýšená citlivost zubů. Ta bývá však pouze přechodná a po skončení bělení opět vymizí. Výhodou domácího bělení zubů je nížší cena přípravků. Jejich cena se pohybuje od 150 do 1 000 korun. Další výhodou je jejich již zmiňovaná dostupnost. Na českém trhu se vyskytují přípravky White Pearl, Aloe Ment a WP Smile.

TIP: Jak na bělení zubů běžně dostupnými potravinami?

Jahody na krásný chrup

I některé potraviny mají prokazatelný vliv na bělost zubů. Takovou schopností se mohou pyšnit například jahody. Po smíchání se sodou jejich rozmačkejte na kaši a potírejte ní zuby. Chrup dokáže opticky rozjasnit i citron. Rozkrojený plod se jemně posype práškem do pečiva. Snadno se přitlačí na horní a spodní zuby. Nedoporučuje se však ihned si chrup vyčistit. Po použití citrusu byste si mohli poškodit sklovinu.

Snahu o krásný chrup mohou sabotovat některé zlozvyky. Cigarety, káva, černý čaj a červené víno by neměly být součástí vašeho života, pokud toužíte po bílých zubech. Zanechávají na sklovině nejvíce skvrn a zuby přicházejí o atraktivnost a zdravost.

Zkuste: Sonické zubní kartáčky

Péče o zuby je základ

Základem krásného a zdravého chrupu by měla být i pravidelná péče. Poproste vašeho zubního lékaře, aby vám předvedl správné čištění zubním kartáčkem. Po každém jídle si pak ústa minimálně vypláchněte, aby zuby nepoškodili kyseliny z pokrmů. Investujte do kvalitního kartáčku s měkkými štětinami a nezapomeňte ani na mezizubní kartáček. Spolu s ústní vodou se mohou stát cestou ke krásnému a zdravému chrupu.

Náš tip: Víte, že zuby vybělí i kokosový olej?

VIDEO: O bělení zubů

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  1 komentář u článku “Jak vybělit zuby – bělení zubů doma”

  1. Bělení zubů napsal:

   Bělení zubů bych teda podle babských rad nezkoušela – citron a soda sice můžou být na první pohled účinné ale taky hezky ničí sklovinu a někde jsem dokonce četla že při delším pravidelném používání způsobují citlivost zubů. Do toho bych nešla, zubů si příliš vážím – nové mi už totiž nenarostou.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva