Jak na suché lokty? Zkuste toto. 4.81/5 (32)

Sponzorováno

Máme pro vás několik tipů co použít na suché lokty.

Máme pro vás několik tipů co použít na suché lokty.

Trápí vás suché a šupinaté lokty? Je to docela běžný a pro mnoho z nás nepříjemný problém. Pokud je suchost pokožky na loktech velká, může tato oblast dokonce i velmi svědit. A to je potom dvojnásob nepříjemná věc.

Kůže kolem loktů je mnohem silnější než na zbytku těla, ale má méně olejových žláz (ty pokožku udržují vlhkou). Chladné, suché zimní počasí nasává vlhkost nejen ze vzduchu, ale také z kůže. Kromě počasí, může existovat mnoho dalších důvodů, proč jsou vaše lokty suché a šupinaté. Třeba i časté pohyby při ohýbání loktů způsobují, že kůže v této oblasti je suchá, šupinatá a hrubá.

Mezi další důvody patří hodně času v bazénu, používání chemicky obohacených produktů při péči o pleť, horké koupele nebo sprchy, nadměrné vystavení slunečnímu záření (ultrafialovým paprskům), systémům ústředního vytápění a krbům, které vysušují vnitřní vzduch a následně i pokožku na loktech. V některých případech může být suchá kůže příznakem horšího zdravotního stavu, jako je diabetes, ekzém, sklerodermie, dermatitida nebo psoriáza.

Bez ohledu na to co způsobí, že vaše lokty jsou suché a šupinaté, můžete podniknout určité kroky, které pomohou vrátit vaše lokty do jejich přirozeného hladkého a zdravého stavu. Mrkněte na několik našich tipů.

1. Odlupování, exfoliace

Exfoliace loktů je prvním a nejdůležitějším krokem k odstranění suché a šupinaté pokožky. Exfoliací vlastně odstraňujete mrtvé kožní buňky a vystavujete zdravou pokožku pod nimi. Doporučuje se odlupovat pokožku při koupání nebo sprchování, když je pokožka vlhká a teplá. Můžete použít přírodní lufu, hrubou žínku, exfoliační rukavici nebo dokonce i pemzu k odlupování drsné kůže. Bez ohledu na to, co používáte k exfolici, dělejte ji jemně. Hrubá manipulace jen zhorší problém.

Po odlupování dobře omyjte místo chladnou vodou, vysušte lokty a pak naneste několik kapek olivového oleje nebo nějakého hydratačního přípravku (ideálně nějaký 100% přírodní), abyste obnovili vlhkost pokožky v tomto místě.

Takto exfoliujte pokožku jednou nebo dvakrát týdně, ne vícekrát.

2. Kosmetická vazelína (neboli petrolatum)

Kosmetická vazelína, běžná látka v téměř každé lékárničce, je dalším velmi účinným prostředkem pro řešení suchých, svědících loktů. Její zvlhčující vlastnosti mohou moc pěkně pomoci při boji proti suchým šupinám pokožky. Také působí jako bariéra na pokožce a utěsňuje v ní vlhkost, aby pomohla rehydratovat vaši pokožku.

  1. Před spaním si důkladně umyjte lokty vlažnou vodou a jemně osušte pokožku.
  2. Na lokty naneste silnou vrstvu vazelíny.
  3. Zakryjte lokty a jděte spát.
  4. Následujícího rána použijte teplou vodu, abyste umyli veškerou vazelínu, která zůstala na vašich loktech.
  5. Opakujte denně.

3. Kokosový olej

Kokosový olej je 100% přírodní, krásně hydratuje a proto je velmi účinný při ošetření suchých a šupinatých loktů. Obsahuje vitamín E, který pomáhá zesvětlit tón pleti spolu s redukováním suchosti. Olej je také účinný při regeneraci poškozené pokožky.

  1. Mírně zahřejte kokosový olej v dlaních.
  2. Naneste teplý olej na lokty.
  3. Jemně masírujte lokty, olej pak proniká hluboko do pokožky.
  4. Dělejte to po sprchování a znovu před spaním.
  5. Udělejte to takto denně, dokud vaše suché lokty nebudou pěkně hladké.
  6. Namísto kokosového oleje můžete použít také olivový nebo mandlový olej.

4. Olivový olej a hnědý cukr

Struktura hnědého cukru a hydratační vlastnosti olivového oleje jsou dobrou kombinací k přípravě domácího přípravku na suché lokty. Zatímco hnědý cukr pomůže odlupovat suchou pokožku od loktů, olivový olej hluboce zvlhčuje kůži.

  1. V malé misce smícháme 1/4 šálku hnědého cukru s asi 1/4 šálku olivového oleje.
  2. Tyto 2 přísady důkladně promíchejte, dokud nedosáhnete jednotné konzistence.
  3. Případně můžete přidat trochu medu.
  4. Masírujte směs do loktů jemnými, kruhovými pohyby po několik minut.
  5. Nechejte pak působit po dobu 10 minut.
  6. Opláchněte pak vlažnou vodou.
  7. Použijte tento domácí přípravek jednou nebo dvakrát týdně.

5. Aloe Vera

Aloe vera je úžasný přírodní hydratační přípravek, který se dokáže vypořádat se suchými a šupinatými lokty. Může udržet pokožku v této oblasti zvlhčenou, stejně jako pomáhá regenerovat buňky pokožky, pokud je problém způsoben nadměrným slunečním zářením. Rovněž pomáhá vyrovnat váš tón pleti.

  1. Extrahujte gel z listu aloe vera.
  2. Aplikujte gel na lokty.
  3. Nechte působit po dobu 20 minut a poté umyjte teplou vodou.
  4. Opakujte 1 až 2 krát denně po dobu několika týdnů.

6. Med

Med je na pokožku super, opravdu ano. Je to úžasný přírodní zvlhčovač pro vaše suché a šupinaté lokty. Prochází hluboko dovnitř pokožky, aby ji udržoval zvlhčenou. Také je přirozeným zvlhčovacím prostředkem, který pomáhá pokožce udržet vlhkost.

Sponzorováno

  • Aplikujte syrový, organický med na lokty. Nechejte jej působit po dobu 20 minut. Umyjte ho teplou vodou. Opakujte tento postup jednou nebo dvakrát denně, abyste rychle regenerovali lokty.
  • Alternativně můžete smíchat stejné množství medu a plnotučného mléka. Naneste ho na suchou pokožku. Počkejte 10 minut a poté si dejte sprchu. Opakujte denně nebo podle potřeby.

7. Ovesné vločky

Uklidňující a výživné vlastnosti ovesné kaše mohou pomoci vypořádat se suchými lokty. Nejen že vás ovesné vločky zbaví nahromaděné mrtvé pokožky, ale také změkčují a hydratují pokožku. Navíc jsou velmi užitečné při snižování svědění spojené s extrémně suchou pokožkou.

  1. Smíchejte 1 šálek rozemletých vloček v teplé koupelové vodě. Namočte do něj tělo a lokty po dobu 10 minut.
  2. Opláchněte tělo čistou vodou a osušte ručníkem. Aplikujte kvalitní zvlhčovač poté. Udělejte to jednou denně.

Alternativně zkuste míchat 2 polévkové lžíce jemně mletých ​​ovesných vloček s dostatečným množstvím mléka, aby se vytvořila pasta. Aplikujte pastu na lokty a nechte ji vyschnout. Vyčistěte pastu studenou vodou a osušte pokožku. Opakujte jednou denně.

8. Bambucké máslo

Bambucké maslo funguje jako skvělý zvlhčovač pokožky a může odstranit suchou pokožku z loktů. Obsahuje vitamíny A a E, stejně jako esenciální mastné kyseliny, které pomáhají hydratovat pokožku. Perfektní věc. Bambucké máslo se také snadno vstřebává do pokožky, aniž by zanechalo mastný zbytek.

  1. Do dlaně vložte malé množství bambuckého másla a rozetřete jej mezi rukama, abyste ho roztavili.
  2. Naneste ho na suché lokty.
  3. Masírujte kůži po dobu několika minut, aby se absorbovalo do pokožky.
  4. Nechte ho působit ideálně přes noc.
  5. Následujícího rána místo umyjte.
  6. Opakujte denně nebo podle potřeby.

9. Glycerin

Další látkou, která je vhodná pro ošetření suchých a šupinatých loktů, je glycerin. Ten udržuje pokožku hydratovanou, čímž snižuje suchost a zjemňuje pokožku. Ve skutečnosti je glycerin složkou obsaženou v mnoha zvlhčovačích pokožky.

  • Smíchejte stejné množství glycerolu a vody (nebo růžové vody), poté aplikujte směs na suché lokty. Počkejte 20 minut, než ho opláchnete vlažnou vodou. Udělejte to dvakrát denně.
  • Alternativně smíchejte spolu 1 polévkovou lžíci glycerinu a kokosového oleje. Dejte si ji na lokty a masírujte před spaním. Následujícího rána opláchněte lokty studenou vodou. Dělejte to denně.

10. Banánová slupka

Třídění banánové slupky na suché lokty je také přínosné. Opravdu ano. Mastné kyseliny ve slupce pomáhají udržovat pokožku hydratovanou, aby se snížily příznaky, jako je suchost a svědění. Také antioxidanty v ní pomáhají redukovat tmavé skvrny kůže.

  1. Jemně protřete vnitřní část banánové kůry na lokty v kruhových pohybech po dobu 5 až 10 minut.
  2. Nechte působit na kůži po dobu nejméně 20 minut.
  3. Opláchněte pak studenou vodou.
  4. Znovu použijte 2 až 3 krát denně, dokud nezískáte pozitivní výsledky.

Další tipy na suché lokty

  • Použijte změkčující krém, který pomáhá udržet pokožku hydratovanou a vytváří bariéru, která utěsňuje vlhkost. Ve skutečnosti přispívají změkčovadla ke snížení transepidermální ztráty vody.
  • Pijte dostatek vody, aby vaše tělo a pokožka hydratovaly, ale vyvarujte se sladkých nápojů, džusů a kofeinu, ty ještě v tomto směru mohou zhoršit stav kůže.
  • Zahrňte zdravé tuky do vaší stravy, aby se udržela vlhkost pokožky a udržovala se pružná a měkká.
  • Používejte pouze vlažnou vodu pro sprchování nebo vanu, protože horká voda vysouší kůži ještě více.
  • Nepoužívejte příliš mnoho horké vody a chemických mýdel a přípravků pro umývání loktů.
  • Brzy po sprchování nebo koupeli jemně lokty osušte měkkým ručníkem a aplikujte dobrý zvlhčovač, který utěsní vlhkost a pomůže zabránit vysušení pokožky. Nějaký přírodní olej je nejlepší.
  • Noste vhodné oblečení, to také pomůže zabránit vysušení loktů v důsledku chladného počasí. Přírodní vlákna, jako je bavlna, se obecně nejvíce doporučují, aby se zabránilo dráždění pokožky.
  • Nepoužívejte drsná mýdla a přípravky na ošetření pokožky, které mohou dráždit pokožku a způsobit její suchost.
  • Vyberte si váš hydratační přípravek pečlivě a zkontrolujte jeho složení. Vyhýbejte se těm, které obsahují chemikálie.
  • Před spaním si často nanášejte hydratační krém na lokty a zakryjte místo, aby mohl přes noc působit na pokožku. Místo krému zkuste i nějaký přírodní olej – okurkový, kokosový, mandlový, šípkový a podobně.
  • Pokud máte problémy se suchou pokožkou, udržujte teplotu v domácnosti mírně chladnější.
  • Použijte v domácnosti zvlhčovač vzduchu k přidání vlhkosti k suchému vnitřnímu vzduchu.
  • Vyvarujte se delšímu plavání v chlorované vodě a když už se v ní koupete, ujistěte se, že si pak dáte rychlou sprchu.
  • Pokud máte těžce popraskanou kůži na loktech, je důležité se poradit s lékařem.

Sponzorováno

A co vy? Jak se suchými lokty bojujete vy? Budeme rádi, pokud se s námi podělíte v komentářích pod článkem.

A co si ještě přečíst na toto téma?

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Dara Slánská (více o nás)

     

    Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva