Sponzorováno

Jak na odrosty bez barvení? 4.86/5 (14)

Jak bojovat s vlasovými odrosty?

Jak bojovat s vlasovými odrosty?

Barvíte si vlasy? To je naprosto v pořádku. Je to moderní a v pohodě. Existuje však jeden zcela běžný problém, který s barvením vlasů souvisí. Po čase nabarvení vlasů se objevují odrosty. Vaše vlasy vlastně začínají odrůstat a u kořenů vašich vlasů se začíná objevovat vaše přirozená barva vlasů. A to nevypadá moc dobře. Jak si tedy s odrosty poradit aniž byste museli znova barvit celou hlavu? Mnoho z nás totiž nemá potřebný čas nebo trpělivost často lítat do salonu, nebo si vlasy doma barvit. Kromě toho, abyste zakryli jen kořeny vlasů, nemá někdy smysl barvit všechny vlasy.

Přinášíme vám několik super tipů. Zkuste se jimi inspirovat. Existuje několik jednoduchých a efektivních způsobů, jak si poradit s odrosty. Tyto způsoby mohou dočasně vyřešit váš problém, aniž by se vám udělaly díru do peněženky nebo nějak poškodily vlasy.

1. Změňte svůj účes

Jedním z nejlepších způsobů, jak zakrýt šedé (nebo jinak barevné) kořínky vlasů, je změna způsobu, jakým si vlasy upravujete a češete. Pokud například rozdělíte své vlasy uprostřed a šedé kořeny jsou více viditelné ve střední části hlavy, jednoduše si udělejte pěšinku na boku. Prostě jinde než obvykle. Tímto způsobem budou šedé kořeny méně patrné.

Tedy změna vašeho účesu pomůže do jisté míry skrýt odrosty. Nový účes oškliví oko, aby se nezaměřovalo tolik na kořeny. Můžete také zkusit vysoký cop, protože tento styl účesů způsobí, že se lidé zaměřují na nejvyšší bod vašich vlasů, daleko od vašich kořenů. A navíc jsou vaše odrosty skryty.

2. Bylinné opláchnutí

Pro ty z vás, kteří mají přirozeně tmavé vlasy, můžete vyzkoušet bylinné opláchnutí pomocí šalvěje. Její barvicí vlastnosti vám mohou pomoci zmírnit silný kontrast mezi tmavě hnědými nebo černými vlasy a stříbrnými kořeny. Jak na to?

Sponzorováno

 1. Udělejte si několik šálků silného šalvějového čaje vařením 1/2 šálku šalvěje ve 3 šálcích vody.
 2. Nechte ho vychladnout.
 3. Šamponem umyjte vlasy jako obvykle, pak opláchněte studenou vodou.
 4. Dále jednoduše nalijte šalvějový čaj a opláchněte si s ním vlasy.
 5. Nechte na chvíli působit, než ho opláchnete.
 6. Používejte ho pravidelně, abyste postupně ztmavili své šedé kořeny.

TIP: Můžete také použít černý čaj stejným způsobem.

3. Použijte Hennu

Pokud máte k dispozici nějaký čas, pak můžete zkusit hennou pokrýt své šedé kořeny. Henna funguje jako nádherné přírodní barvivo na vlasy, které vydrží několik týdnů. Jak ji použít?

 1. Smíchejte dostatek horké černé kávy se 2 až 3 lžícemi prášku henny a vytvořte jakousi hustou pastu.
 2. Nechte pastu cca na 1 hodinu odpočívat.
 3. Použijte ji na šedé kořínky vlasů pomocí štětce na barvení vlasů.
 4. Nechte působit na několik hodin, pak umyjte vlasy jako obvykle.

4. Zakryjte kořeny očními stíny

Oční stíny existují v různých odstínech a tak můžete snadno najít ten, který odpovídá vašemu tónu vlasů. Vybírejte vysoce kvalitní oční stínym. Dobrá věc na očních stínech je ta, že prášek jde snadno smývatelný. Samozřejmě to znamená, že je to je to jednorázová pomoc při problému šedých kořenů.

 1. Použijte malý kosmetický štětec, abyste jemně aplikovali stín na šedé kořeny.
 2. Použijte i několikrát, abyste zcela zakryli odrosty.

5. Použijte dočasný prášek nebo korektor

Na trhu existuje mnoho dočasných prášků a korektorů, které efektivně pokryjí šedé kořeny. Tyto prášky jsou snadno použitelné a nabízejí rychlé řešení. Jsou navrženy přímo na odrosty. Kromě toho jsou tyto výrobky odolné proti teplu a vodě.

Účinek tohoto typu prášku trvá, dokud není šamponem umyt. K dispozici jsou ve více tónových odstínech, můžete snadno najít ten, který je ideální pro vaši barvu vlasů. Vše, co musíte udělat, je nanést korektor na vlasy.

6. Řasenka

Pro super rychlou fixaci odrostů sáhněte po něčem, co je pravděpodobně již ve vaší kabelce: řasenka, tekuté oční linky. Ty budou držet na vlasech do umytí. Vyberte samozřejmě barvu nejblížší stávajícímu odstínu a aplikujte.

Sponzorováno

A jak bojujete s odrosty vy? Poraďte ostatním dole pod článkem v komentářích.

A dále si přečtěte

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva