Sponzorováno

Vhodné ovoce na hubnutí – jaké to je? 4.9/5 (10)

Ananas - super ovoce při dietě

Ananas – super ovoce při dietě

Jak to tedy vlastně je? Někteří ovoce při dietě doporučují, jiní jej z tohoto procesu absolutně vylučují.

Většina ovoce je při dietě vhodná

Pravidelná konzumace ovoce je velmi vhodná i bez toho, abyste drželi dietu. Pokud si však chcete udržet štíhlou linii, měli byste konzumovat ovoce v přiměřeném množství, což je podle odborníků 2 – 3 dávky ovoce denně. Upřednostnit byste měli spíše to, které obsahuje méně cukru a hodně vody. Takového ovoce známe množství druhů, můžeme si tedy vybírat podle chuti.

Ovoce vhodné při dietě

 • ananas – fantastický pomocník při hubnutí. Patří mezi největší spalovače tuků z ovoce. Obsahuje vzácné enzymy, které prokazatelně zabraňují ukládání tuku ve vašem těle. Kromě toho je zdrojem 16 minerálů, stopových prvků a vitamínů A, B, C a E.
 • jablko – skvělý pomocník na hubnutí. Je dokázáno, že lidé, kteří pravidelně jedí dvě jablka denně, jsou štíhlejší než ti, kteří jablka nekonzumují. Jablka jsou cenným zdrojem pektinu – vlákniny, která brání tělu příliš rychle absorbovat cukry a ukládat si je tak v těle. Také zrychlují metabolismus a působí projímavě.
 • citrusy – citrony, pomeranče, grapefruity – všechny tyto druhy ovoce jsou při dietě vhodné. Obsahují hodně vody a množství vitamínu C, který aktivizuje spalování tuků. Citrusy podporují a urychlují metabolismus cukrů.
 • meloun – obsahuje množství vody, ale i živin, například draslík, který odvodňuje tělo, mangan, vitamin C. Aktivizuje hormon thyroxin, který zajišťuje v našem těle rychlé a účinné spalování přebytečných tukových zásob.
 • jahody – obsahují málo kalorií a proto jsou také vhodné při dietě. Kromě toho čistí střeva a pomáhají při odvodnění organismu. Zrychlují metabolismus a pomáhají vyplavovat z těla tuky a toxiny.
 • třešně – podporují trávení a vylučují jedovaté odpadní látky z těla. Obsahují jód, který je důležitý pro činnost štítné žlázy a v rámci toho napomáhají spalování tukových zásob.
 • NEKTARINKY – podobně jako meloun i toto ovoce příbuzné broskvi obsahuje hodně vody. V zralém stavu až 83 procent. Kromě toho, že jsou málo kalorické, obsahují draslík a vápník. (152 kj/36 kcal)
 • KIWI – vitaminová bomba. Vitamín C, kterého má kiwi požehnaně, podporuje spalování tuků. Takže i toto ovoce si můžete zařadit do diety. (207 kj/49 kcal)

TIP: Jak správně odšťavňovat ovovce a zeleninu?

Sponzorováno

Ovocné diety však neprospívají svalové hmotě

Aplikovat na hubnutí čisté ovocné diety není podle některých odborníků vhodné. A to zejména z důvodu, že ovoce obsahuje málo bílkovin, což znamená, že tato dieta neprospívá našim svalům a dochází ke jejich úbytku.

Čerstvé ovoce je nadevše

Pokud to myslíte s ovocem a jeho účinky na hubnutí opravdu vážně, zapomeňte na kompoty a sušené ovoce. Účinky čerstvého ovoce nijaký kompot, ani vysušený plod nikdy nepřekoná. Nesahejte raději ani po ovoci, které je sice syrové, ale už přezrálé. Jednak se v něm zvyšuje obsah cukru, a jednak i energetická hodnota. Je vhodné kombinovat ovoce spolu s jogurtem nebo například tvarohem, které obsahují zmíněné potřebné bílkoviny.

TIP: Znáte ovoce jménem mangostan?

Kterému ovoci se vyhnout?

Avokádo

Pozor, nejkaloričtější ovoce v našem žebříčku. Obsahuje velmi málo vody oproti jiným druhům ovoce. Je to plod s vysokou nutriční a kalorickou hodnotou. Je bohaté na zdravé tuky. Tip pro vás – zkuste si ho dát místo sýra, toto ovoce je oproti sýru totiž o něco méně kalorické. (784 kj/187 kcal)

BANÁN

Absolutně nevhodné ovoce na hubnutí. Obsahuje totiž hodně cukru. Je doslova energetickou bombou. Dva banány mají tolik energie, že ji spálíte až po 90 minutách namáhavé činnosti. (398 kj/95 kcal)

HROZNY

Jelikož obsahuje hroznový cukr, je vhodné spíše pro sportovce a těžce pracující lidi. I když díky své nutriční hodnotě je energetickou bombou, patří mezi nejzdravější ovoce. (289 kj/69 kcal)

Papája

Sice podporuje spalování tuků, s její konzumací to nepřehánějte. Je to druhé nejkaloričtější ovoce. Papája má však hodně vitamínů, brzdí záněty a čistí střeva. (590 kj/140 kcal)

TIP: Podívejte se na nejzdravější druhy ovoce a zeleniny

VIDEO: Ovoce a hubnutí – jak to tedy je?

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva