Sponzorováno

Kneippova metoda – vodoléčba pro zdraví 4.57/5 (7)

kneippova-metodaV létě většina z nás pije velké množství vody nebo jiných tekutin. Ale co po skončení velkých veder? Pijete dostatek vody? Většinou máme tendenci pít vodu pouze pro uspokojení žízně. Naštěstí v teplém počasí tělo volá po vodě hlasitěji než po zbytek roku. Tělo si rychle zvyká na určité množství vody, které mu poskytujeme a hospodaří s ní. Pokud nemáme dostatek vody v těle, stárneme, míváme bolesti hlavy, řídnou nám kosti a jsme neustále unavení.

Hydratace je významnější, než si myslíme

Někteří odborníci uvádějí, že každý z nás musí denně vypít takové množství vody, které se rovná 5% vlastní váhy. Říká se, že ideální je vypít jeden litr vody ráno, hodinu před snídaní, a zbylé množství rozložit do celého dne.

Voda má blahodárné účinky na naše zdraví a krásu. Udržuje nás mladými a plnými síly. Zázračné vlastnosti vody jsou známé jako při její konzumaci, tak i při sprchování a koupání.

Kneippova metoda

Tento názor byl základem pro vznik vodní terapie doporučované německým farářem Sebastianem Kneippem. Jeho terapie zaměřená na léčení některých nemocí a zlepšování cirkulace krve je založena na sprchování a koupelích, a to střídavě ve studené a teplé vodě. Tato metoda odstraňuje stavy nervozity a bolesti hlavy, napíná pokožku, zahání křeče a silné bolesti nohou.

Sponzorováno

Technika spočívá v používání studeného nebo teplého proudu vody (nebo ve střídání obou teplot) na určitá místa těla (paže, stehna, obličej) nebo v používání lokálních lázní určených pouze pro postižené zóny. Aby měla tato terapie optimální účinky, je důležité, aby byl pacient v dobrém zdravotním stavu, zejména aby netrpěl závažnými chorobami srdce a krevního oběhu nebo jinými akutními onemocněními.

Teplota v místnosti, kde se vodoléčba provádí, musí být 19 – 20 stupňů Celsia, aby nedošlo k podchlazení (nikdy se neaplikuje studená voda na studené tělo). Kromě toho je nutné dodržet odpočinkovou dobu po léčbě, a interval mezi terapiemi a jídlem nemá být kratší než jedna hodina.

Právě těm, kteří trpí neustále studenými končetinami a neustále je jim zima, je pro ně studená voda lék. Zní to paradoxně, ale je zde porucha krevního oběhu a aplikace studenou vodou pár minut, končetiny prohřeje a prokrví! Nejdříve musíte nohy prohřát a pak je polít studenou vodou.

Co to znamená? Tělo si bude chtít rychle vyrovnat tělesnou teplotu a bude se soustředit na prudce ochlazenou část, tím že zde pošle krev. Jak jednoduché! Za chvíli budete cítit v nohách velké teplo a příjemnou úlevu. A když to budete aplikovat ze začátku každý den, zjistíte po týdnu, že už netrpíte na studené končetiny.

Sponzorováno

Tělo vycvičíte k prokrvení této části a odstraníte svůj problém a tím i spojené další problémy např. bolest hlavy, nespavost, neplodnost. Není to tak strašné, že? Je to vlastně zábava. Můžete u první aplikaci studenou vodou ječet a uvidíte, jak vám studená voda vrátí radost do života. Za pár dnů už sami budete mít chuť na studenou vodu.

Co si dále přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva