Sponzorováno

Hubnutí žen a mužů – jaké jsou rozdíly? 4.88/5 (8)

Jaký je rozdíl v hubnutí žen a mužů?

Jaký je rozdíl v hubnutí žen a mužů?

Zkoušela jste někdy hubnout společně se svým partnerem? A přišlo vám, že jemu to jde o mnoho lépe, zatímco vám samotné to jde o mnoho hůře? Pokud ano, je dobré vědět, že to není nic výjimečného. Ženy zkrátka a jednoduše hubnou zcela jinak, než muži. To je dobré mít na paměti ve chvíli, kdy se rozhodnete hubnout společně a očekáváte stejné výsledky a vše postavíte na stejných metodách. Společné hubnutí určitě špatné není, ale jenom za předpokladu, že si uvědomíte jednotlivé rozdíly a těm vše přizpůsobíte.

Ženám trvá hubnutí podstatně déle než mužům

Hned první informace vás určitě nijak nepotěší. Důvodem je to, že ženy zkrátka a jednoduše hubnou mnohem pomaleji, než je tomu u mužů. Je to dáno hlavně skladbou jejich těl. To mužské je spíše svalnatější, zatímco to ženské může obsahovat větší podíl tuku. Nejedná se o nic výjimečného, jelikož to jsou zákony přírody. S tímto faktem souvisí také rychlost metabolismu. Kdo má více svalů, tomu funguje lépe než tomu, kdo má více tuků. I zde tedy jasně vyhrávají muži. Jejich metabolismus je až o 10 procent rychlejší.

Připomeňme ale, že správné hubnutí není založené na hladovění, ale spíše na kombinaci stravy a pohybu. Muži sice spalují rychleji, ale o to více budou potřebovat ve svém jídelníčku jídla. V praxi to tedy znamená, že startovní čára může být s ohledem na tyto aspekty na podobném místě.

Tuky se ukládají jinde

Důležité je při společném hubnutí vědět i to, že tuky se ukládají jinde mužům a jinde zase ženám. Pokud jde o muže, tak u nich je nejvíce rizikovou partií břicho. Je proto jasné, že i na toto se právě oni při cvičení zaměřují. U vás jako u žen je tomu však zcela jinak. Netvrdíme, že břicho jako takové to být také nemůže. Je ale třeba dodat, že hlavní partie, kam se ženám ukládá tuk, jsou hýždě a stehna. Navíc nesmíme opomenout to, že se jedná o takové partie, které jsou v rámci cvičebních metod a postupů poměrně složité. Zvláště v porovnání s mužským břichem.

TIP: Co pít při dietě?

Máte hormonální výkyvy

Mužské tělo funguje stále stejně, a to bez výrazných výjimek. Na mysli máme především situace spojení s hormony. U mužů je jejich hladina víceméně stálá a výraznější výkyvy jsou spíše výjimkou. U žen je ale situace opět o něco složitější. Je nutné myslet na jejich menstruační cyklus, který souvisí právě s výkyvem hladiny jejich hormonů. A to se nemusí negativně podepisovat nutně jenom na jejich náladě, ale může se to negativně podepisovat i na tom, jak jde hubnutí. Jistě i vy dané situace znáte. Nejčastěji se jedná o efekt nafouknutého břicha, stejně jako nemusí být nic výjimečného ani to, že váha stoupne třeba až o dva kilogramy nahoru. I s tím je nutné bohužel dopředu počítat. Je to klasický stav, který v podstatě nijak neovlivníte.

Sponzorováno

Pozor na správné cvičení

Nyní se podívejme i na oblast cvičení, která je také rozdílná, než je tomu u mužů. Prvotní společné aktivity, a to ty aerobní, mohou být zcela přirozeně stejné. Jedná se o takovou aktivitu, u které by měla vzrůst tepová frekvence, díky čemuž následně dojde k tomu, že jsou tuky spalovány rychleji, mezi ideální příklady takové aktivity patří:

 • Plavání
 • Běh či jízda na kole
 • Aerobik

Cvičení však může být postaveno také na posilování. Zde už je třeba dělat oproti mužům rozdíly. Pokud není vaším cílem nabrat svalovou hmotu a vyrýsovat tělo, můžete posilování vynechat zcela. Pokud však začnete, určitě je třeba udělat hlavní rozdíl. U mužů jde velmi často o kombinaci vysokých zátěží a kratších sérií. To je důležité hlavně pro posílení a nabírání hmoty. Vy jako žena byste se naopak měla vydat jinou cestou. Tou je menší zátěž a více opakování. To vede k tomu, že se svaly spíše zahřívají, což opět prospěje tomu, že jsou tukové zásoby spalovány rychleji. Navíc růst svalů rozhodně nebude tak velký.

Myslete na výdrž i intenzitu

Není to nic neobvyklého, že muži zkrátka a jednoduše zvládnou více. A to ať už jde o intenzitu a tempo, nebo o délku cvičení. Vaším úkolem rozhodně není to, abyste se jim snažila vyrovnat. Pokud to budete dělat, může to vést k jedinému – budete své tělo přepínat. Kromě toho, že to může být i cesta ke zranění, nezapomínejme také na nedílnou součást cvičení, což je regenerace. Pokud vašemu tělu naložíte více, než snese, bude se regenerovat delší dobu a vy další aktivitu zvládnete třeba až za týden. Proto si raději držte své tempo a dané cvičení opakujte několikrát týdně.

Pozor na vaši hlavu

Muži obvykle kromě těch pracovních povinností nemají moc jiných. To znamená, že se mohou cítit mnohem volnější a nemají téměř žádné psychické problémy. U žen to může být opět naopak. Pokud je problém ve vaší hlavě, může se to velmi rychle přenést i do oblasti vašeho těla. Zkrátka a jednoduše chceme říci, že ať už se snažíte sebevíc, nemusí to mít jakýkoliv výrazný efekt. Proto je třeba myslet i na vaši hlavu a snažit se eliminovat všechny psychické problémy. Právě čistá hlava je také jednou z těch nejlepších možných cest, jak zajistit, aby vám hubnutí opravdu šlo a vše vám fungovalo.

Co si dále můžete přečíst na toto téma?

VIDEO: Cviky na hubnutí

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva