Sponzorováno

Ranní jóga pro protažení těla – které cviky jsou po ránu super? 4.85/5 (13)

Brzké ranní vstávání je těžké, to víme všichni. Vědci dokonce zjistili, že právě v této fázi dne je i vyšší riziko infarktu, protože naše tělo se nestihne adaptovat našim požadavkům. Co tak zkusit ho pěkně postupně rozhýbat pomocí pár jednoduchých póz? Soustřeďte se na dýchání a cvičení si rozložte tak, jak vám to časově vyhovuje. Pěkně v klídku, žádný spěch a stres. To nechcete.

Strečink (protažení) zad

Sedněte si na podložku a nohy zkřižte před sebou. Tlačte zadkem do podlahy a co nejvíce natáhněte páteř. Potom položte levou ruku na pravé koleno, nadechněte se, natáhněte záda a pak s výdechem se vytočte doprava. Vraťte se do výchozí pozice a udělejte totéž na druhou stranu.

Takto si jógou protáhněte záda

Takto si jógou protáhněte záda

Strečink (protažení) zad – druhý cvik

Položte pravou dlaň na zem a natáhněte levé rameno přes hlavu. Nadechněte se a snažte se prsty co nejvíce přiblížit ke stropu. Následně vydechněte a tlačte se rukou k pravé straně. Potom celou pozici opakujte na opačnou stranu.

Takto si protáhněte záda

Takto si protáhněte záda

Kočičí hřbet

Klekněte si na kolena, zápěstí položte na zem přibližně v úrovni ramen a stejně tak kolena pod boky. Natáhněte páteř tak, abyste vrchní část táhli směrem k hlavě a kostrč táhli co nejvíce dozadu. Zhluboka se nadechněte, pak vydechněte a zvedněte záda ke stropu jako rozzuřená kočka. S dalším nádechem břicho klesá směrem k podlaze, ale váš zadek a klíční kosti se zvedají nahoru. Tento cvik opakujte třikrát.

Takto zkuste protáhnout záda kočičím hřbetem

Takto zkuste protáhnout záda kočičím hřbetem

Štěňátko

Klekněte si na zem a zatlačte se prsty na rukou i nohou pevně do země. Potom zvedněte boky nahoru a držte kolena natažené a hýbejte přitom boky. Dále položte jednu patu na podlahu a nohy srovnejte za sebou, ohněte koleno nohy, která je vpředu a nohu vzadu narovnejte. Následně nohy vyměňte.

Sponzorováno

Jóga je na protažení těla ideální

Jóga je na protažení těla ideální

Jógové výpady

Položte ruce i nohy na zem a pak jednou nohou udělejte krok vpřed a pokrčte ji v koleni. Ruce položte vedle této nohy tak, aby prsty byly nad kotníkem. Levou nohu natáhněte za sebou a koleno položte na zem. Páteř udržujte nataženou a rovnou, lopatky zase dolů. Zintenzivníte tento streč, táhněte boky dopředu a zároveň dolů a klíční kosti nahoru. Potom změňte stranu a opakujte.

Výpady pro protažení

Výpady pro protažení

Trojúhelníková pozice

Postavte se na obě nohy mírně rozkročmo, položte pravou ruku na pravý kotník a levou ruku na levé žebro. Potom zvedněte levé rameno nahoru a táhněte ho doprava. Otočte levou nohu tak, aby prsty směřovaly dopředu, zatímco prsty pravé nohy směřují do strany. Páteř udržujte nataženou a očima sledujte levou ruku nebo před sebe. Nezapomínejte správně dýchat. Cvik opakujte na druhou stranu.

Jógová pozice trojúhelník

Jógová pozice trojúhelník

A odpočinek na závěr

Sedněte nebo lehněte si na zem (můžete také zavřít oči) a několik minut se jen soustřeďte na své dýchání. Potom se usmějte a vzhůru s dobrou náladou do nového dne!

A co si ještě o józe a krásném ránu přečíst?

VIDEO: Jóga – hluboké protažení celého těla

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva