Sponzorováno

Jak efektivně vydezinfikovat krk? 4.71/5 (14)

  • Vydezinfikování krku může být užitečné v rámci prevence šíření infekce, zejména v období nemocí nebo pandemií. Zde článku najdete některé způsoby, jak efektivně vydezinfikovat krk.

Jak se dá vyčistit a vydezinfikovat krk?

Jak se dá vyčistit a vydezinfikovat krk?

Těžký hlen v krku je příznakem základní infekce a neměl by být ignorován. Nejvíce je to patrné, když je člověk nemocný. Totiž, když je člověk nemocný, v některých částech těla se tvoří hlen. Je to vlastně dobře, protože je to ochrana. Hlen chrání tyto oblasti před vysycháním a pomáhá tělu v obraně proti cizím vetřelcům, jako jsou bakterie a viry.

Pokud se ale chceme hlenu zbavit a chceme vyčistit krk, máme pro vás několik rad a tipů.

1. Dbejte na dobrou hydrataci

To je hodně důležité. Tekutiny pomohou zředit hlen a zabránit jeho hromadění v krku. Pijte hodně vody, čaje a dalších nápojů, abyste zajistili, že splníte své denní požadavky na dobrou hydrataci. Hodně jezte také potraviny obsahující vodu, jako je polévka nebo ovoce. Když jste nemocní, pijte více- Ženy potřebují přibližně 2,7 l vody denně, zatímco muži potřebují přibližně 3,5 l denně. Pro zmírnění hlenu v krku pijte horké tekutiny, jako je teplá voda, čaj nebo jablečný mošt. Teplo změkčí a zředí hlen, což mu umožní snadněji odtékat. To pomáhá při pročištění vašeho krku.

2. Kloktejte slanou vodou

Kloktání slanou vodou pomáhá pěkně ředit hlen a pročišťovat hrdlo. Teplá sklenice vody by měla obsahovat 2 až 3 polévkové lžíce soli. Napijte se slané vody a několik sekund kloktejte s hlavou zakloněnou dozadu, přičemž vodu držte v oblasti krku. Poté vodu vyplivněte. Tento proces můžete během dne opakovat tak často, jak je potřeba, zhruba každé dvě až tři hodiny. Tento domácí lék může dokonce pomoci předcházet infekcím horních cest dýchacích.

3. Kloktání dezinfekčního roztoku

Existují i různé desinfekční roztoky pro dezinfekci krku. Připravte si kloktací roztok, například antiseptickou ústní vodu. Zkuste kloktat po dobu 15-30 sekund a poté vyplivnout roztok. Postup opakujte několikrát denně, zejména pokud jste vystaveni infekčním rizikům.

4. Pijte mátový čaj

Mátový čaj obsahuje mentol, esenciální olej, který dokáže zmírnit příznaky nachlazení a chřipky, jako je kašel, hleny, rýma, ucpaný nos a bolest hlavy. Tento čaj má také antibakteriální, antivirové a protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají tělu bojovat s nachlazením a pomáhá rychleji se zotavovat.

Ideálně do něj přidejte med a citron. Teplý nápoj s medem a citronem může pomoci uvolnit hrdlo a poskytnout antimikrobiální účinky.

Sponzorováno

5. Použití spreje na krk

Můžete použít dezinfekční sprej na krk, který obsahuje antiseptické látky. Dodržujte doporučení na obalu spreje a postupujte podle pokynů o frekvenci použití.

6. Přírodní dezinfekce krku

Některé potraviny, jako jsou česnek, zázvor a med, mají přirozené dezinfekční vlastnosti. Můžete je zahrnout do své stravy nebo přidat do nápojů.

7. Napařujte se

Vdechujte páru z misky s horkou vodou s esenciálními oleji.

Inhalování páry z lehce osolené vody a rostlinných esenciálních olejů, jako je eukalyptus a rozmarýn, pomůže udržet vaše sliznice zvlhčené. Abyste si vyčistili nosní cesty a krk, můžete také nakapat pár kapek těchto esenciálních olejů na kapesník a zhluboka se nadechnout. Ideální je napařování s těmito oleji ve vodě.

8. Kurkuma

Kurkuma je perfektní superpotravina. Zmírňuje bolest, snižuje zánět a posiluje imunitu – přesně to, co vám lékař nařídil!

Ve sklenici horkého mléka smíchejte půl lžičky černého pepře a kurkumy a malou lžičku medu. Tento lahodný odvar můžete pít každý den, dokud se hlen nevyčistí. Tento nápoj se jmenuje zlaté mléko.

V tomto receptu nepoužívejte kravské mléko, protože mléčné výrobky mohou zahušťovat hlen, což je opak toho, co chcete. Vyzkoušet můžete i nemléčný čaj z kurkumy. Spíš zkuste rostlinné mléko.

Na co dále myslet?

Pravidelné mytí rukou: Jedním ze způsobů, jak zabránit šíření infekcí do krku, je pravidelné mytí rukou. Univerzální pravidlo je, nedotýkat se obličeje nebo krku neumytýma rukama.

Vyhněte se alkoholu a kofeinu – Osoba, která konzumuje příliš mnoho kterékoli z těchto látek, se dehydratuje (1 káva nevadí). Pijte hodně teplých nápojů bez kofeinu, když jsou problémem hleny.

Na dezinfekci krku nepoužívejte alkohol – Navzdory mnoha mýtům není doporučováno používat konzumní alkohol (například vodku nebo rum) k vydezinfikování krku. Konzumní alkohol není vhodný pro oplachování úst nebo kloktání, protože může být dráždivý a způsobit podráždění sliznice ústní dutiny a hrdla.

Je důležité mít na paměti, že preventivní opatření nejsou náhradou pro základní hygienické praktiky, jako je dodržování sociálního distancování, nošení roušek, pravidelné mytí rukou. Před jakýmkoli novým režimem nebo přípravkem na dezinfekci je vhodné konzultovat s lékařem nebo odborníkem na zdraví.

Sponzorováno

A jak desinfikujete krk vy? Napište mi vaše tipy do komentářů.

A dále si na toto téma přečtěte

Studie a zdroje článku

  • Zdroj obrázku ve článku: AndrewLozovyi / depositphotos.com

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Dara Slánská (více o nás)

 

Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva