Sponzorováno

Znáte aspirin? Využijte ho nejenom ve chvíli, kdy vás bolí hlava 4.75/5 (16)

Aspirin můžete použít i na obličejovou masku.

Aspirin můžete použít i na obličejovou masku.

Bolesti hlavy nejsou ničím výjimečným. I když existuje řadu různých alternativních rad, mnoho z nás raději sáhne po osvědčené pomoci. Jedná se o tabletku označovanou jako aspirin. Ta je primárně využívána právě na bolesti různého rázu, a to nejenom hlavy. Kromě toho však existují i další možnosti využití. Ty vás přesvědčí o tom, že je správné mít ve své lékárně vždy několik tabletek po ruce. K čemu je můžete využít?

1. Ideální volba, jak se zbavit akné

Akné je problémem hlavně mladých lidí. Jde o situaci, kdy tělo prochází hormonálními změnami a vlivem toho se objevují na obličeji, ale i dalších místech těla pupínky. Když je budete chtít odstranit, doporučují odborníci:

  • Důkladné čištění pleti
  • Přípravky obsahující síru
  • Eliminaci pomocí laseru
  • Úprava jídelníčku

Na co se dále také nesmí zapomínat, to je možnost využití právě aspirinu. Jedná se o prášek, který má protizánětlivé účinky. A ty můžete v boji proti akné naplno využít. Jak? Vezměte si hmoždíř a tabletku rozdrťte na prášek. Poté ho smíchejte s běžným krémem na akné, nebo třeba jenom s citronovou šťávou. Poté už stačí nanést na konkrétní pupínky, nechat 5 minut působit a důkladně omýt. Jednoduché a efektivní.

2. Bodnutí od komára už vám vadit nebude

Komáři jsou poměrně otravným hmyzem. Pokud vás bodnou, nejenom že vám vysají trochu krve. Způsobí vám také pupínek, který může být bolestivý a může svědit. Pokud po ruce nemáte speciální gely, ale jenom aspirin, máte vyhráno. Nechte ho rozpustit ve troše vody, v ní navlhčete kapesník nebo kousek gázy a tu položte na danou ránu. Platí to pochopitelně i o dalších štípnutích, nebo kousancích i od jiného hmyzu.

3. Problémy s lupy? Aspirin je vyřeší

Jsou poměrně časté. Můžete v jejich případě sáhnout po osvědčené volbě, kterou přináší šampon proti lupům. Stejně tak ale můžete sáhnout do své lékárny i pro tento prášek. Opět ho nebudete muset polykat, jelikož jeho správné využití je spojeno s rozdrcením a přimícháním do šamponu. Tím si začněte mýt hlavu, důkladně napěňte a nechte pár minut působit. Potom stačí jenom pláchnout. Nejenom, že se lupů zbavíte v danou chvíli, ale díky složení aspirinu si můžete být jista, že při takovém používání této tablety se jich zbavíte i dlouhodobě. A jaká je osvědčená dávka? Na jedno mytí plně postačí dvě tablety, později už jenom jedna jediná.

Stejně tak není problém podpořit i krásu a zdraví vašich vlasů. A to tak, že místo výše uvedeného postupu využijete jednodušší variantu. Spojená je s tím, že aspirin rozpustíte v horké vodě. Až bude mít snesitelnou teplotu, tak s ní důkladně opláchnete své vlasy. Počkáte zhruba 15 – 30 minut a vlasy pláchnete čistou vlahou vodou. Jde o postup zdánlivě jednoduchý, ale na poškozené vlasy je jasnou volbou, která pomůže každé ženě či muži. Tedy i vám.

Sponzorováno

4. Vytvořte si i čistící masku pro svou pleť

Chcete mít pleť bez nečistot? Můžete jít buď do drogerie, nebo můžete zamířit do lékárny, kde si koupíte aspirin. A poté už stačí zamířit jenom do své kuchyně, kde využijete dalších surovin k tomu, abyste čistící masku vytvořili. Budete potřebovat:

  1. Bílý jogurt
  2. Citronovou šťávu
  3. Trochu medu

Všechny suroviny smíchejte v množství, aby vám dalo na jednu pleťovou masku na váš obličej. Dále už stačí rozdrtit tři až pět tabletek, které přimícháte do dané kaše, která je ideální konzistencí. Potom už rovnoměrně naneste danou směs na váš obličej a nechte působit. Jak dlouho? Doporučujeme nepřesahovat čtvrt hodiny. Je to hlavně proto, že aspirin obsahuje stejné látky, jako některé zesvětlovací krémy. Pleť tak nejenom vyčistí, ale také ji prozáří. Při delším působení by mohlo dojít k tomu, že bude až příliš světlá. A jak často tuto masku vyrábět a používat? My doporučíme zhruba dvakrát do měsíce.

5. Potřebujete pedikúru?

Pokud ano, můžete se vydat k pedikérce, nebo si můžete pedikúru udělat i doma. Až tak výjimečné vybavení k tomu není potřeb. Může postačit jenom několik druhů pilníků a kvalitní nůžtičky. V rámci každé pedikúry je nejprve třeba zajistit, aby kůže byla dostatečně měkká. Jak ba to? Vezměte si citronovou šťávu a k tomu 5 aspirinů, které v ní rozdrťte. Měla by vzniknout pasta, kterou nanesete na nohy. Měla by zajistit, že kůže dokonale změkne a její odstranění bude hračkou.

Pokud následně s využitím této pasty noha také důkladně promasírujete, dosáhnete ještě jednoho efektu. Na danou směs se dá pohlížet jako na takzvaný chemický peeling, pomocí kterého nohy do hloubky vyčistíte. Využít ho lze i na další části vašeho těla. Zde ale doporučujeme raději menší množství pilulek a spíše kratší dobu aplikace.

6. Použít ho můžete i na své oblečení

Toužíte po tom vypadat dokonale? A pomoci vám k tomu má nejenom vzhled, ale také váš outfit? Potom jsou naprosto nežádoucí skvrny, které se na oblečení objevují po deodorantu a po antiperspirantu. Jestliže si s nimi neporadí váš prací prášek, zkuste prášek z lékárny. Tedy aspirin. Stačí jeho rozpuštění v teplé vodě, a následná aplikace této vody na danou skvrnu. Působit ho nechte pár hodin, dokud voda neuschne. Skvrna by měla být pryč.

Sponzorováno

A jak netradičně používáte Apirin vy?

Co si o Aspirinu ještě přečíst?

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autorem článku je naše redakce

Tým rehabilitace.info (více o nás)

 

Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva