Sponzorováno

Zlato jako lék? Jaký je jeho vliv na zdraví? 4.64/5 (14)

V chirurgii se zlato používá na opravu poškozených cév, nervů, kostí a membrán.

V chirurgii se zlato používá na opravu poškozených cév, nervů, kostí a membrán.

Že je zlato skutečně drahocenný kov věděli už naši předkové. Kromě toho, že starověké dynastie používaly zlato na ozdobu svého těla a příbytků, zlatu připisovaly i magické a léčivé účinky.

Historie zlata jako léku

Nejstarší záznamy o používání zlata pro účely léčení pocházejí z Alexandrie v Egyptě. Jsou staré více než 5000 let. Tehdejší alchymisté vynalezli „elixír“ vyrobený z tekutého zlata. Věřili, že zlato je mystický kov, který představuje dokonalost věcí a že přítomnost zlata v těle oživuje, omlazuje a léčí množství onemocnění. Bylo to právě zlato, které jim mělo navrátit sílu a zdraví. Před více než 5000 lety tedy Egypťané užívali zlato na očištění mysli, těla a ducha. Věřili, že zlato v těle pracuje jako stimulátor životní síly a energie.

Popularitě se těšily i zlatem potažené tabletky a „zlatá voda“, která se dá mimochodem koupit i dnes.

Alchymisté přidávali zlatý prášek do nápojů, které měly sloužit k uklidnění bolavých končetin. I zakladatel moderní farmakologie Paracelsus vytvořil množství úspěšných léků právě z tohoto zlatavého kovu.

Zlato v zubním lékařství

V neposlední řadě se zhruba před 4500 lety používalo zlato v egyptském zubním lékařství. I v současnosti je tento vzácný kov považován za ideální materiál ve stomatologii a každoročně přibližně 13 tun zlata použije pro výrobu zubních korunek, můstků a umělý chrup. Zlato je ideální pro tyto účely, protože není toxické, je snadno tvarovatelné, neopotřebuje se, nekoroduje a neztrácí lesk.

Věda i medicína věkem pokročily a v 20. století už chirurgové začínají implantovat kousky zlata pod kůži v místě zánětu kloubů, jako jsou kolena nebo lokty. Výsledkem bylo, že bolest se utišila nebo úplně přestala. V Číně jsou regenerační vlastnosti zlata stále velmi uznávané. Rolníci vaří rýži spolu se zlatou mincí aby se tento prvek znovu dostal do těla a exkluzivní čínské restaurace dokonce používají 24karátové zlaté lístky při přípravě jídel. Nuže, fantazii se meze nekladou.

Léčba pomocí zlata

Dnes je zlato opět pod drobnohledem vědců i lékařů, kteří se snaží zjistit jeho další pozitivní účinky. Kromě toho, že snad nejvíce se zlato používá v zubním lékařství, za pomoci zlata se dnes úspěšně léčí některé druhy rakoviny, například rakovina žláz a prostaty, mužská neplodnost, artrofie varlat u dětí, artritida i bušení srdce či angina pectoris. Společným jmenovatelem těchto onemocnění je homeopatický přípravek Aurum met., vyrobený z mletého zlata. Tiší bolest, zmírňuje otoky, pomáhá při fobiích různého druhu a předepisuje se také při depresivních stavech a destrukci kostí. V chirurgii se používá na opravu poškozených cév, nervů, kostí a membrán. Denně chirurgové používají zlaté nástroje při čištění koronárních artérií a zlatem potažený laser přináší nový život pacientům s inoperabilními srdečními postiženími a nádory.

Sponzorováno

Věčné mládí díky zlatu?

Zlato je ovšem především prvkem obnovy, věčného mládí. Pozitivně ovlivňuje látkovou přeměnu a následně i zpomaluje proces stárnutí. Provokuje v nás až do pozdního věku aktivitu, která přirozeným způsobem udržuje organismus v rovnováze a bezproblémovém chodu.
Dokáže aktivovat naší vizuální představivost a tvořivost. Podporuje sebedůvěru, sebevědomí a pocit odpovědnosti. Pomáhá překonávat stavy deprese, splínu, rozčilení a sebevražedné myšlenky. Daruje nám vnitřní klid a tiší obavy a strach z nemocí a smrti.

Tinktura se zlatem

Kromě zlatého prášku a vody je možné ze zlata vyrobit i tinkturu a natírat ní bolestivá místa. Tinktura se získává ze zlata, které se čistí ze zlatých nugget nebo se extrahuje z rudy, následně se trituruje s mléčným cukrem a filtruje.

Koloidní zlato

Když se kovové zlato rozdělí na maličké částice (o velikosti od 1 do 1000 nanometrů) a tyto částice se rozptýlí v tekutině, produkt se stává koloidním zlatem, které má také léčivé účinky. Koloidní zlato v čistém stavu poprvé připravil v roce 1857 významný anglický chemik Michael Faraday. V 19. století bylo koloidní zlato běžně používané v USA na léčení alkoholismu. V současnosti se používá ke snížení závislosti na alkoholu, kofeinu, nikotinu a cukrů. Koloidní zlato má vyrovnávací a harmonizující účinek na tělo i mysl. Podle mnoha studií, koloidní zlato zvyšuje úroveň pozornosti a schopnost koncentrace a posiluje také duševní funkce.

Koloidní zlato má vyrovnávací a harmonizující účinek na všech úrovních těla, mysli a vědomí. Používá se na zlepšení duševní úrovně a emočního stavu. Byly zaznamenány pocity zvýšení energie, vůle, pozornosti a libida.

Zlato je čistý přírodní minerál, který je netoxický, nejsou známy žádné interakce s jinými léky a je dobře snášen lidským organismem.

Tyto kouzelné léčivé účinky zlata jsou opět pomalu znovu objevovány. Současní vědci a lékaři odhalují to, co věděli už lidé starověkých civilizací, že: zlato je skutečně drahocenný kov.

Zlato působí i na srdce

Přestože má zlato všeobecné léčivé účinky, nejlépe působí na srdce, vyrovnává krevní tlak, posiluje nervový systém a trávení. Pomáhá při komplexech méněcennosti, depresích, strachu ze smrti a sklonech k sebevraždě.

Podle léčitelů odstraňuje nechutenství, zmírňuje chudokrevnost, ale i obžerství, senilitu, nedoslýchavost, nekontrolovatelné svalové trasy a slabozrakost zapříčiněnou stářím.

Je také součástí krémů

Bílé zlato pozitivně ovlivňuje činnost nervů, oběh krve, pomáhá udržet hormonální a chemické výkyvy pod kontrolou. Výborně působí při degenerativních onemocněních jako artritida nebo nemoci srdce, zlepšuje činnost mozku, omlazuje pokožku, obsahují ho například některé luxusní kosmetické krémy.

Zlato je dodnes součástí různých léčiv na revma, injekcemi solí zlata se stále léčí artritida. V homeopatii se využívá zejména při srdečních potížích, depresi nebo poruchách zraku.

Víte, že?

– Zlato je dobrý vodič energie, proto je třeba řetízky či náramky dobíjet na slunci.
– Tmavé skvrny po zlatých předmětech prý signalizují, že se v těle něco děje.
Drahé kovy prý mají duši, vyzařují energii a podobně jako rostliny reagují na naše myšlenky i pocity.

VIDEO: Superlék jménem koloidní zlato (a stříbro, platina, iridium,…)

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva