Sponzorováno

Hubnutí tancem – které tance jsou na hubnutí nejlepší? 4.92/5 (12)

Vlastně jakýkoliv tanec je na hubnutí super!

Vlastně jakýkoliv tanec je na hubnutí super!

Existují určité taneční cvičení, které si můžete vychutnat aniž bychom si uvědomili mnohé zdravotní výhody. Pokud tanec milujete, tak jsou tato cvičení právě pro vás. Přesvědčte se, že hubnutí tancem je možné.

1. Belly Dance

Jedná se o břišní tance. Tato starobylá taneční forma je skvělý způsob jak si najednou vytvarovat břišní svaly, záda, ramena, pánev a nohy. Zlepšují nám rovnováhu těla, zbavují nás stresu a pomáhají nám při hubnutí. Kromě toho, břišní tance jsou známé tím, že zvyšují sebevědomí.
Břišní tance jsou vhodné pro ženy každého věku. Nejkrásnější je na plnějších ženách. Břišní tance jsou ideální pro těhotné ženy a pro ženy po porodu. Vede ke snížení nadváhy a zpevnění pánevního dna. Tím předchází problémům se samovolným únikům moči.

Působí příznivě i na duši. Žena provozující břišní tance je krásná, uvolněná, sebevědomá a plná energie. Základní postoj, podsazená pánev, uvolňuje tlak v oblasti bederní páteře a odstraňuje tak bolesti zad. Pozitivně ovlivňuje menstruační bolesti. Upravuje držení těla. Břišní tanec je super nejen na zpevnění těla a hubnutí, ale také je pozitivní v těcvto směrech:

 • Postoj těla
 • Koordinaci, pohyblivost
 • Prokrvení těla
 • Posílení pánevních svalů
 • Formování postavy
 • Pomáhají při léčbě neplodnosti
 • Zmírňují bolesti při menstruaci
 • Břišní tance napomáhají uvolňování krčních svalů, což ocení ty, které většinu dne tráví sezením, např. u počítače
 • Také odbourávají stres

2. Balet či Fitbalet

Jde o nejtěžší formu tance na světě, protože pracuje na celém jádře těla. Největší výhodou baletu je, že vám dá vzpřímené držení těla. Dělá naše tělo pevným a pružným zároveň.

Vyzkoušejte fitbalet, který je určen všem ženám i mužům, kteří chtějí zpevnit tělo, naučit se ladně a elegantně pohybovat. Nemusíte se obávat náročných choreografií a sestav, které si už nezapamatujete. Naopak, těšte se na svůj dokonalý odraz v zrcadle! Nemusíte se obávat, že byste se během hodiny fitbaletu vůbec nezpotili. Právě naopak, celou dobu zůstáváte v kardio zóně a brzy na sobě zpozorujete výsledky. Na fitbalet si vystačíte s pohodlným oblečením, které vás nebude omezovat v pohybu, botasky nechejte pro tentokrát doma a pojďte si zabaletit. Uvidíte, jak se budete cítit svůdně a žensky, protančete sek pevným stehnům a pažím právě díky fitbaletu!

Sponzorováno

3. Salsa

Salsa je jedním z nejdynamičtějších hudebních stylů, je dravá a smyslná, ale také romantická. Je prostě taková jaká jste vy. Můžete zvolit rychlejší krok, který vás přivede do varu nebo pomalejší tempo, které Vás ponese na vlnách romantiky.
Je to energický tanec, který je plný rychlých pohybů. Salsa je především o cítění hudby a tedy tancováním srdcem. Salsa obsahuje prvky jiných kubánských tanců jako je mambo a cha-cha-cha.

Přínos salsy pro zdraví

Ze zdravotního hlediska může být salsa užitečná tím, že:
– zlepšuje krevní oběh, příznivě upravuje krevní tlak a snižuje cholesterol;
– posiluje plíce a snižuje riziko výskytu osteoporózy;
dokáže uvolnit a zároveň posílit důležité svaly zad, břicha i končetin;
– zlepšuje schopnost čelit stresu a kvalitu spánku, ale zároveň zvyšuje sebevědomí;
pořádně se zapotíte a tím zhubnete.

I když se salsa nepropaguje přímo jako sport na hubnutí, je známo, že se u ní pěkně zapotíte, shodíte nějaké to kilo a ještě se pobavíte.

4. Zumba

Zumba je latinskou formu aerobiku, která spojuje flexibilitu a zábavu. Kroky jsou jednoduché a velmi účinné při práci s kardiovaskulárními svaly a snížení tělesného tuku. Hodina začíná krátkým zahřátím při pomalejší hudbě. Nejrychlejší pohyb je uprostřed hodiny. Velmi záleží na intenzitě cvičení, ale za hodinu byste měli spálit 300 – 1000 kalorií. Podle zkušeností cvičících není potřeba umět tančit. Začíná se s jednoduchými sestavami, které zvládne každý. Je vhodná pro ženy i muže, pro všechny věkové kategorie, ale abyste ji udýchali, musíte mít alespoň nějakou kondici. Jestliže máte velkou nadváhu, pak byste měli zvolit spíš aqua zumbu, která je šetrnější ke kloubům.

Dejte těmto tancům šanci a slibujeme, že výsledek bude stát za to.

Tanec je super na zpevnění těla jako celku samotného

V podstatě každý tanec dokáže zpevnit celou postavu a tak je ideálním parťákem na hubnutí. Přesto naprostou jedničkou, která zpevní držení tvého těla a zeštíhlí postavu, jsou latinskoamerické tance. Těch je na výběr opravdu dostatek a tak si zajisté vyberete podle svého gusta. A proč právě tyhle tance? Většina latinskoamerických tanců (salsa, cha cha, samba, flamenco a další) vyžadují vzpřímenou postavu, což je i z estetického hlediska hezké. Na shrbený postoj tak můžete směle zapomenout, protože právě tyto tance vás k rovné postavě donutí. Pokud si vyberete zrovna tento typ tanců, budete mít dobře nakročeno v hubnutí, zpevníte si postavu i držení těla. Jestli však nejste příznivkyní latinskoamerických tanců, možná vám přijde vhod balet pro amatéry (nebo výše zmíněný fitbalet), který vás odmění stejným účinkem.

Máte rádi sport? A co takhle zkusit fitbox?

VIDEO: Hubneme a posilujeme tancem

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost
  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva