Sponzorováno

Jak účinně posílit prsní svaly u žen? 4.87/5 (30)

Chcete krásná prsa? Procvičte je?

Chcete krásná prsa? Procvičte je?

Pokud chcete mít pevnou a posílenou postavu, pak rozhodně nezapomínejte také na vytvarování prsních svalů. Jde jak o estetickou, tak zdravotní záležitost, neboť posilování prsního svalstva napomáhá správné činnosti orgánů pod hrudníkem. Jde zejména o plíce a srdce.

Existuje několik velmi účinných cviků, které vám pomohou zpevnit tyto partie a také napomoci vašemu zdraví. Je totiž nesmírně důležité předcházet zkrácením svalů a jiným komplikacím, které s sebou přináší zejména sedavé zaměstnání. Je však potřeba dodržovat při cvičení několik zásad, zejména protahování. Pro prsní svaly je ideální aerobik, plavání či běh.

Vytvarujte svou postavu – ať už jste muž či žena

Zejména ženy se při cvičení nejčastěji soustředí na problematické partie, mezi které patří břicho, stehna a hýždě. Nicméně často zapomínají na ruce, záda a také poprsí. Tyto partie jsou velmi často opomíjeny, přesto jsou stejně důležité. Například povislé kůže na rukou si každý hned všimne. Intenzita cvičení u žen a mužů se velmi liší.

Zatímco muži mají za cíl často zvyšovat svalovou hmotu a tím „nabírat“, ženy naopak chtějí pouze zpevnit svou postavu. Dokonale zpevněné prsní svalstvo dokáže udělat divy s vaším poprsím. Je však potřeba myslet na to, že i zde platí, méně je někdy více. Nesmíte to příliš přehánět. Pokud se prsní svaly příliš přepínají, důsledkem toho jsou kulatá záda nebo dokonce zkracování prsních svalů. Mezi tréninky si dávejte alespoň jeden den pauzu.

Jestliže chcete zhubnout a budete se věnovat posilování prsních svalů, pak je potřeba vědět, že se vaše prsa opticky zmenší. Nebojte se, jde především o to, že tuková tkáň se posílí a prsa budou pevnější.

Pokud chcete prsa více zvýraznit, je vhodné věnovat se pravidelnému protahování prsních svalů a posilovat pouze spodní část trapézového svalu. Tímto způsobem dojde také k mobilizaci a narovnání celé postavy. Velmi důležitou roli hraje aerobní činnost a strečink.

Jak na krásné poprsí u žen?

Jak už bylo výše psáno, ženy by se měly zaměřit zejména na protahování a posilování spodní části trapézových svalů. Je potřeba cvičit pravidelně a každý cvik opakovat alespoň patnáctkrát. V protahovací pozici je potřeba vydržet nejméně jednu minutu a cviky dělat pomalu. Nezapomínejte na dýchání.

A jaké jsou vhodné cviky pro cvičení prsních svalů u žen?

1. Dámské kliky

Zkuste dámské kliky.

Zkuste dámské kliky.

Mezi účinné cviky patří kliky, u žen je vhodná jednodušší varianta na kolenou. Ruce jsou položeny na zemi, vzdálenost musí být větší, než je šířka ramen. Trup se pomalu spouští dolů a kousek od zemí se zastavte. Ucítíte záběr prsních svalů. Chvilku vydržte, prodýchejte a pomalu se vracejte nahoru. Hlavu držte v protažení a neprohýbejte se v bedrech.

Sponzorováno

2. Kliky na balónu

Zkuste i kliky na balonu

Zkuste i kliky na balonu

Dejte nohy na velký míč a dělejte klasické kliky. Podle obrázku výše. Zkuste 10 kliků po 3 sériích. Cvičte tento cvik pravidelně.

3. Rozpínání rukou

Zkuste tento cvik s malými činkami.

Zkuste tento cvik s malými činkami.

Pokud máte doma malé činky, pak vyzkoušejte tento cvik. Lehněte si na záda na pevnou podložku. Do rukou uchopte činky (max 3-5 kg) či plné pet láhve. Ruce svěste pod úroveň trupu a předpažte. Pomaloučku a táhle rozevírejte ruce až do upažení. Chvilku vydržte a následně se vracejte do výchozí pozice. Lokty paží by měly být mírně pokrčené.

4. Dlaně proti sobě

Dlaně proti sobě patří mezi další oblíbené cvičení pro krásné poprsí. Postavte se, zpevněte břišní svaly a lopatky míří směrem dolů. Pak už stačí jen spojit ruce ve výši hrudníku, lokty jsou u sebe. Dlaněmi tlačte proti sobě, záběr by měl trvat alespoň deset vteřin, poté uvolněte a opakujte nejméně čtyřikrát.

5. Bench press s lehkou vahou

Zkuste i klasický bench.

Zkuste i klasický bench.

Můžete zkusit i klasický bech-press. Buď doma, nebo v posilovně. Pamatujte, že byste si měla dávat spíše menší váhy. Skvělý cvik na prsa.

6. Házení s medicinbalem

Zkuste cvik s medicinbalem.

Zkuste cvik s medicinbalem.

Lehněte si na záda, vezměte do rukou medicinbal a zvedejte ho nahoru. Můžete zkusit také vyhazovat medicinbal do vzduchu a chytat ho. Opatrně!

Pokud si nejste jisti, jaké cviky zvolit, zkuste chodit na pilates či aerobik. Naučíte se mnoho velmi účinných cviků, které vám pomohou vytvarovat postavu, poprsím nevyjímaje.

Co si ještě přečíst o tvarování prsou?

VIDEO: Posílení prsních svalů pro dokonalý hrudník

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Jak účinně posílit prsní svaly u žen?”

  1. Lucie napsal:

   Dobrý den,
   zajímalo by mě jaké cviky mohu dělat,aby mi netrčely takové křidýlka po stranách u podpaží ( část spojující prsa a paži),když si vezmu tílko nebo šaty na ramínka. Děkuji za radu.

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva