Zdravé návyky, které zlepší váš život – mrkněte na ně 4.88/5 (8)

Sponzorováno

Zkuste přes den chvíli odpočívat, zkuste třeba jógu.

Zkuste přes den chvíli odpočívat, zkuste třeba jógu.

Snažíte se žít dokonale a zdravě, ale stále vám připadá, že to není ono? Že se často necítíte ve své kůži, máte různé zdravotní a jiné problémy, nebo se u vás naplno projevuje nedostatek energie? To vše jsou jasné důkazy toho, že s vaším tělem něco není v pořádku. Problém přitom může být úplná drobnost, a to vaše špatné návyky. Podívejte se na několik takových, které dokážou váš život výrazně posunout k lepšímu.

Základem je správná strava

Zde určitě nepřicházíme s žádnou novinkou. Nechceme ale připomínat jenom to, že důležité je primárně fakt, aby strava byla zdravá a rozmanitá a aby obsahovala vše, co lidské tělo potřebuje. Primárně to jsou:

 • Vitamíny a minerály
 • Bílkoviny
 • Sacharidy

Na co se chceme zaměřit primárně, to je styl konzumace stravy. Rozhodně není správná cesta stravovat se ve spěchu, stejně jako třeba u televize, nebo jakkoliv jinak. U jídla a na jídlo samotné musí být jednoduše dostatek klidu. Je třeba, abychom se na jídlo a přijímanou stravu soustředili a vychutnávali si každé její sousto. Jedině tak bude mít konzumace potravy skutečně svůj účel a z jídla tak získáme skutečně maximum. Navíc je dobré jíst spíše pomalu, což vede k tomu, že i s menší porcí můžete dosáhnout pocitu sytosti.

Nezapomínejte ani na správné nápoje

Téměř každá poučka říká, že je třeba dodržovat pitný režim. Ani na tom není nic špatného a je to pravda. My se ale podíváme na to, co je ideální pít. Rozhodně zapomeňte na jakékoliv kupované slazené limonády. Nejenom, že po nich můžete mít opět větší žízeň, ale množství cukru, který obsahují, je doslova alarmující. Proto doporučujeme mnohem více čistou vodu, kterou doplňte šťávou z čerstvého citronu. Nejenom že dodržujete pitný režim zdravou cestou, ale zároveň tělu dodáváte vitamíny a pomůžete ho také jednoduše detoxikovat. Co je určitě dobrou volbou, to je pít daný nápoj spíše vlažný. Proč? Jelikož tělo nemusí vydávat další zbytečnou energii na to, aby studený nápoj ve vašem těle ohřálo na potřebných zhruba 37 stupňů Celsia.

Sponzorováno

Naučte se správně spát

Důležité je spát dlouho. Tedy konkrétně zhruba doporučovaných 8 hodin. Ne vždy ale platí, že od doby co ulehnete, také spíte. Právě naopak. Pokud máte tendenci stále něco řešit, rozhodně to bude mít vliv na to, že před spaním budete přemýšlet o různých věcech, což se následně projeví v tom, že usnete až později. Dobrým návykem je proto chodit spát s dokonale čistou hlavou a případné všechny resty vyřešit ještě před tím, než ulehnete.

Také je dobré zapomenout před spaním na jakoukoliv elektroniku. Z jakého důvodu? I když si mnoho lidí myslí, že díky tomu budou dříve unaveni a usnou, opak je pravdou. Sledováním displejů může dojít naopak k tomu, že se dostaví pouze únava očí, přecházející v bolest hlavy. A tak zhruba 30 – 60 minut před ulehnutím zapomeňte na:

 • Televizi
 • Počítač
 • Tablet nebo chytrý telefon

Snažte se odpočívat

Možností odpočinku je během dne více než dost. Někteří lidé například rádi zkouší meditaci, která je cestou, jak během pár minut do svého těla přenést dokonalý klid. Stejně tak může pomoci třeba i jóga. Pokud vás tyto formy tělesného, ale i duševního cvičení nijak nelákají, nezoufejte. Dokonale pomocí může třeba i pohodlné křeslo, nebo gauč. Důležité je umět odpočívat a po zhruba 30 minut nic neřešit. Co vám určitě pomůže, to může být hudba, stejně jako různé zvuky přírody. A to nejenom z otevřeného okna, jelikož na internetu lze nalézt třeba šumění lesa a moře, zpěv ptáků, nebo jakékoliv další příjemné zvuky, které pomohou najít onen potřebný klid. Takto odpočívejte zhruba 30 minut každý den. Pokud to bude déle, rozhodně to ničemu nevadí.

Obklopte se správnými lidmi

Vaši kolegové, přátelé, stejně jako vaše rodina. To všechno jsou lidé, kteří vás ve vašem životě obklopují a kteří vás hlavně ovlivňují. Ideální je, pokud budete mít kolem sebe skutečně jenom takové lidi, kteří pro vás budou skutečným přínosem. Jenom málokterý z vás chce každý den poslouchat různé nářky a nadávky těch, kteří jsou nespokojení. Mnohem lepší postoj k životu získáte, když se budete obklopovat lidmi, kteří mají radost ze života.

Do této oblasti přirozeně patří i váš partner i partnerka. I tito by měli být osobou, která nebude negativní, ale bude pozitivní, zábavná a zajímavá. S tím souvisí i trávení volného času, které by rozhodně nemělo být nudou. I když nemáte dostatek času, je dobré alespoň jednou týdně něco podniknout. Třeba výlet, večeři, nebo nějaký zážitek. I tento návyk vašemu životu rozhodně prospěje.

Sponzorováno

TIP: Mrkněte na zdravé stravovací návyky z národních kuchyní

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva