Sponzorováno

Správné oblečení na léto by mělo být hlavně praktické 4.78/5 (9)

Co v létě na sebe? Vsaďte zejména na málo oblečení a prodyšné přírodní materiály.

Co v létě na sebe? Vsaďte zejména na málo oblečení a prodyšné přírodní materiály.

Chcete nejenom dobře vypadat, ale chcete se také cítit v pohodě? Potom dbejte na to, co si obléknete. Je polovina léta a podle předpovědi to vypadá, že nás vysoké teploty rozhodně nebudou míjet. Právě naopak. Proto je třeba se stylově obléknout.

Samozřejmé je, že chcete v první řadě vypadat stylově a elegantně. Nezapomínejte však ani na to, že byste se měli obléknout i prakticky. Eliminujete tak nejenom mnoho zdravotních problémů, ale i nepříjemných situací. Jak na to? Jdeme na to.

Méně oblečení je v tomto případě více

Určitě vás nenabádáme k tomu, abyste snad po městě chodila téměř nazí. To určitě ne. Na druhou stranu ale nic nezkazíte tím, když si vezmete spíše úsporné modely. Proč? Jelikož vám pomohou zachovat vhodnou tělesnou teplotu. Čím více toho na těle máte, tím více vám může být horko, jelikož daná vrstva eliminuje to, aby mohlo být vaše tělo přirozeně chlazeno proudem vzduchu. A právě menší větřík je v létě k nezaplacení. Pokud budete nabalení, vítr se k vašemu tělu vůbec nedostane a to se bude ohřívat a potit.

Nejenom, že je to nepříjemné, ale také to může způsobovat přehřátí organismu i možnou dehydrataci. A jaké modely vzhledem k jejich úspornosti doporučujeme?

 • Sukně nebo šortky
 • Tílka nebo trička na ramínka
 • Jednoduché letní šaty

Riziková místa chraňte

Úspornější modely jsou určitě plus s ohledem na regulaci teploty vašeho těla. Pozor však na rizika toho, co může způsobit slunce. Pokud nebudete jenom ve stínu, nebo uvnitř domu, bytu či kanceláře, je třeba myslet na to, že sluneční paprsky mohou být velmi silné. Je proto třeba riziková místa efektivně chránit. Hlavně potom v období poledne, kdy jsou sluneční paprsky nejsilnější. Pokud chcete eliminovat nepříjemné zarudnutí a popálení kůže, určitě doporučujeme vhodný opalovací krém s ochranným faktorem. Čím je číslo vyšší, tím delší dobu ochrany nabídne.

Kromě toho byste neměli zapomínat ani na přímou ochranu. Například na odhalená ramena může v době hlavních rizik pomoci například šátek. Opomíjet byste neměli ani ochranu hlavy. A to proto, že rizikem je v tomto případě úpal, nebo také úžeh. Pro léto je jako stvořený jak šátek, tak může být dobrou volbou také stylově vypadající klobouk. Nebo kšiltovku, to je na vás.

Sponzorováno

Volte oblečení z přírodních materiálů

I když se oblečete úsporněji, počítejte s tím, že budou situace, kdys se váš organismus zahřeje a vlivem toho dojde i k tomu, že se začnete potit. To je přirozené, jelikož právě potem se tělo snaží regulovat tělesnou teplotu. V kombinaci se špatným materiálem však může pot způsobovat různé druhy podráždění. Jde hlavně o materiály, které využívají různé uměle příměsi. Teplo a hlavně vlhkost nemohou unikat a drží se tak přímo u vašeho těla. To může způsobovat zarudnutí, podráždění a také vyrážky.

Eliminovat to lze volbou vhodných materiálů. A to těch, které lze zařadit do kategorie materiálů přírodních. O jaké se jedná? Mezi osvědčenou trojici patří:

Myslete hlavně na prodyšnost

I ta je u materiálů důležitá. Souvisí nejenom s tím, že se od těla bude moci lépe odvádět vlhkost a také pot, ale i teplo. Dále je prodyšnost materiálu velmi důležitá v tom, že se k vašemu tělu bude dostávat vzduch a tedy i jakýkoliv vánek. To napomůže k tomu, že se budete moci cítit ve větší pohodě. Výrazně tak prospějete tomu, že vaše tělo bude lépe regulovat tepotu, vy se budete cítit svěží a dále může být plusem také to, že se vám povede eliminovat případné pocení, které jistě nemáte rádi.

Vhodné je tedy sáhnout po takovém outfitu, který je sice stále kvalitní, ale přitom umí působit lehkým dojmem. A je to právě ona lehkost, která symbolizuje potřebnou prodyšnost.

O číslo větší

Roli při výběru vhodného letního oblečení hraje také jeho velikost. Zatímco v chladnějších dnech není na škodu zvolit různé přiléhavé modely, tak v případě léta a vysokých teplot doporučujeme vsadit primárně na volnost. A to v tom směru, že je vhodné nosit oblečení spíše o číslo větší. Z jakého důvodu? Budete se i v teplejších dnech a v případě pocení cítit velmi pohodlně. Navíc volnější oblečení opět přispěje k tomu, že vaše tělo bude teplotu podstatně lépe regulovat. Dále nelze opomíjet ani to, že v případě pocení eliminujete situace, kdy jsou na těsném a přiléhavém oblečení vidět výrazné stopy po potu.

Každý den jiné

Pamatujte na to, že i když se to nemusí znát, tak v létě je zvýšené pocení něco naprosto přirozeného. A objeví se i v případě, kdy využíváte různé deodoranty a antiperspiranty. S tím je spojený také fakt, že pot se bude vsakovat také do vašeho oblečení. A to je důvod, proč v létě raději nosit každý den jiné. Jinak si můžete výrazně uškodit, pokud budeme mluvit o vaší kráse.

A v jaké konkrétním ohledu? Jsou hned dva. Ten první je spojený s tím, že pot může na vašem oblečení vytvořit bílé stopy, které budou výrazně vidět. Druhé riziko je spojeno s tím, že pot má i své specifické aroma. Tím, jak se vsaje do vašeho oblečení, můžete být nelibě cítit. A to také jistě nechcete.

Sponzorováno

A co vy? Jaké oblečení v létě preferujete vy? Budeme rádi za vaše tipy. Těšíme se na ně.

Co si dále přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva