Sponzorováno

Jak na letní líčení? S těmito tipy budete dokonalá 4.7/5 (10)

Co je u letního líčení důležité? Podíváme se na to v dnešním článku.

Co je u letního líčení důležité? Podíváme se na to v dnešním článku.

V každém ročním období byste se měla líčit trochu jinak. A to jak s ohledem na to, jaké je počasí a jaké jsou teploty, tak i s ohledem na to, čeho konkrétně budete chtít docílit. Jak z našich článků jistě velmi dobře víte, prvním pravidlem líčení je to, že by se nic nemělo přehánět. Dále je dobré nezapomínat také na tom, že v létě je vhodné volit hlavně slabší vrstvy líčidel. A jaké jsou konkrétní rady spojené s tím, že budete vypadat naprosto dokonale? Poradíme i vám.

Nebojte se bronzových odstínů

Léto je doba, kdy je vaším cílem se dokonale opálit. Je jedno, zda již máte základ ze solária, nebo jste vyrazila na dovolenou a získala zde příjemný bronzový odstín. Je to právě vaše opálení, které je vhodné v tomto směru podpořit. Pokud jde o volbu odstínu vašeho líčení, tak se skutečně nebojte těch, které jsou až do bronzového nádechu. Pokud je vaším cílem podpořit přirozené opálení, je to ta nejlepší cesta, kterou můžete udělat. Jenom pozor na nepřirozenost, a proto se zaměřte na:

 • Vzhled odstínu
 • Menší vrstvy
 • Sjednocení

Ideální je zvolit takový odstín, který dokonale odpovídá vašemu opálení. S líčením začněte právě tam, kde je daný odstín nejvýraznější. Poté líčidla vytáhněte dále, čímž se vám povede vše jednoduše sjednotit a na první pohled budete vypadat, jako když máte opálení absolutně dokonalé.

Zdravíčko (rozumné) slaví návrat

V minulosti se jednalo o velmi oblíbený prvek spojený s líčením. Poté se na něho přece jenom zapomnělo. A nyní slaví návrat. A právě letní léčení je možností, jak ho můžete dokonale vyžít. Pokud s ním nemáte tolik zkušeností, tak opět platí jedna důležitá věc. Ta je spojena s tím, že to s jeho barvou nijak výrazně nepřehánějte. Dále nezapomínejte také na správné místo na vaší tváři, kam se takzvané zdravíčko hodí. Pokud se podíváme na to ideální, tak jde o nejvyšší místo na vaší tváři. Jak ho poznat? Podívejte do sebe do zrcadla a přirozeně se usmějte. Váš obličej a mimické svaly přesně ukážou, kam aplikovat.

Použijte také rozjasňovací pudry

Podpořit přirozené opálení by rozhodně nemělo být spojeno s tím, že váš obličej bude vypadat až příliš tmavě a příliš mastně. K lehkému přirozenému odstínu vám dopomohou nejenom zmíněná zdravíčka, ale jsou to také rozjasňovací pudry. I pro ně existuje hned několik míst, kam je můžete snadno aplikovat. O jaká místa se jedná?

Sponzorováno

 • Brada
 • Lícní kosti
 • Nos

Různých daných pudrů dnes existuje celá řada. Pokud se rozhodnete i pro volbu konkrétního odstínu, tak je určitě vhodné volit lehce růžové, nebo ještě lépe odstíny, které jsou korálové. Určitě to však nepřehánějte s celkovou výrazností daného odstínu. Je lepší, když je spíše světlejší. Jak proto, že bude působit přirozeněji, tak i proto, že si můžete být jista lepší rozzářením vašeho vzhledu.

Řasy jedině dokonale černé

Jsou oblasti vaší tváře, kde není radno nic vymýšlet a vytvářet různé novinky. Máme na mysli oblast vašich řas. Určitě nezapomínejte používat řasenku, jelikož právě díky ní docílíte toho, že se vaše oči zajímavým způsobem zvýrazní. Dále nezapomínejte také na to, že je třeba využívat jen černý odstín. Ten je z hlediska letního líčení ideální i proto, že bude lehce korespondovat s tmavším nádechem vašeho opálení. Pokud řasenku používáte pravidelně, jistě víte, jak by měla vypadat ta pravá. Pokud nikoliv, tak si pamatujte, že základem výběru by měla být kvalitní značka. Dále je třeba myslet na složení. Řasenka by měla být na bázi vosku, což zaručí, že bude balena každý řasa samostatně. Tím se eliminuje jak slepení řas, tak se tím eliminuje také případná tvorba žmolků.

Rty zvýrazněte také

Nejsou to jenom vaše řasy, které je třeba výrazný způsobem zvýraznit. Stejné by to mělo být i u vašich rtů, které tak budou dalším místem, které bude jasně přitahovat velkou pozornost. Zatímco u řasenek jsme doporučili jít cestou klasiky – tedy černé barvy, tak v tomto případě doporučíme opak. Sice můžete využít černou barvu, ale rozhodně se nic nestane, když budete i lehce experimentovat. A tak je dobré sáhnout pop odstínu, který bude spíše narůžovělý. Opět tedy doporučíme jak růžovou, tak i korálovou. Tyto barvy budou navíc skvěle korespondovat se zmíněnými pudry. Která z vás se nebojí ještě více, mlže zkusit třeba i lehce nafialovělý odstín. I toto může být cesta, kterou se lze vydat.

Co když spěcháte?

Hlavní tipy na letošní letní líčení máme za sebou. Jsou samozřejmě spojeny s tím, že budete potřebovat i několik desítek minut času, než opustíte svou koupelnu. Co když spěcháte a přesto nechcete vyrazit ven neopravená? Potom se zaměřte jenom na využití tří věcí. První je řasenka, druhou věcí je rtěnka a tou třetí je takzvaný BB krém. Jedná se o pomocníka, kterého některé ženy nazývají jako dokonalý zázrak. A to jak z hlediska opravdu jednoduchého a rychlého použití, tak i z hlediska toho, že se postará o dokonalý výsledek. Pokud chcete trávit čas venku a nikoliv doma před zrcadlem, je to volba, se kterou chybu neuděláte.

A jak se v létě líčíte vy? Napište nám do komentářů.

Co si dále o líčení přečíst?

VIDEO: Letní líčení – Projasněný makeup + Jak se nanáší

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva