Sponzorováno

Letní pleťové masky na pokožku – vyrobte si je a prospějte své kráse 4.73/5 (15)

Oblíbenou ingrediencí v pleťových maskách je i avokádo.

Oblíbenou ingrediencí v pleťových maskách je i avokádo.

Léto se blíží a to znamená nejenom nutnost svou kůži chránit, ale i nutnost o ní začít pečovat trochu jinak, než jste byla doposud zvyklá. Ideální volbou jsou zcela určitě pleťové masky. Ty není nutné jenom kupovat, jelikož možné je si je i vyrobit. Které jsou nejlepší, pokud chcete své pleti prospět právě v období teplých jarních a následných letních dní?

1. Okurka s tvarohem

Náš první tip na letní pleťovou masku je velmi jednoduchý. Co budete potřebovat? Je to jenom salátová okurka a tvaroh. Příprava je už s principu velmi jednoduchá. Stačí okurku oloupat a na jemno ji nastrouhat. Následně ji stačí jenom smíchat s tvarohem – ideálně tím nízkotučným. Jakmile bude daná směs hladká, můžete ji nanést na obličej a nechat zhruba 15 minut působit. Nejenom, že bude vaše pokožka příjemně vláčná a také hladká. Daná kombinace je plusem i z toho důvodu, že vás tato maska i skvěle osvěží, což se během horkých dní skutečně hodí. A pokud jednu z daných věcí nemáte, nezoufejte. Dá se improvizovat i tak, že na pleť nanesete buď jenom tvaroh, nebo na ni na nesete jenom nastrouhanou okurku.

2. Banán a vejce

Banán si nemusíte dát jenom jako skvělou odpolední svačinu, či ho nemusíte nutně používat jenom jako možnost základní suroviny pro přípravu koktejlu. Je ideální možností k tomu, aby z něho byla vyrobena domácí pleťová maska, která se hodí při péči o pleť během léta. Co k tomu budete potřebovat? Základem je trojice věcí, a to takových:

Toto všechno smícháte dohromady, a to nejlépe v mixéru. Výsledkem by měla být jemná kaše. Tu na svou pleť aplikujte v tenké vrstvě ihned potom, co ji připravíte. Nechte ji působit do té doby, dokud viditelně neuschne. Jakmile se tak stane, můžete ji opláchnout. Výsledkem by měla být pleť, která bude působit svěžím dojmem, která bude pružná a která zaujme také tím, že bude mít lepší barvu, která se na letní období určitě hodí.

3. Jablko, jogurt a ovesné vločky

Mohlo by se zdát, že vám píšeme recept na zdravou snídani. Pravdou je ale to, že vám přinášíme recept na pleťovou masku. Základem je tedy jablko, které najemno nastrouhejte a poté smíchejte s jogurtem. Dále do dané směsi přidejte také trochu ovesných vloček. Toto promíchejte a můžete nanášet na pleť. Doba působení by měla být nejméně 15 minut. Cílem této pleťové masky je to, že budete mít kůži vyčištěnou, se staženými póry.

Pokud masku inovujete také trochou medu a trochou skořice, můžete docílit i toho, že bude nejenom více hydratována, ale docílíte také toho, že se sníží riziko případných zánětů a kožních problémů. To z toho důvodu, že právě skořice je celkem známá pro své antiseptické účinky. Navíc využíváte i vlastnost vloček, které do sebe doslova natáhnout všechny nejenom povrchové, ale i hloubkové nečistoty, které jsou součástí právě vaší kůže.

Sponzorováno

4. Avokádo s medem

Kombinace, která nejenom skvěle chutná, ale ve formě pleťové masky také dokonale pomáhá. Pokud máte unavenou pleť, je daný recept přesně pro vás. Co na danou masku budete potřebovat? Jsou to jenom 4 suroviny, a to:

 • Avokádo
 • Med
 • Citronová šťáva
 • Bílý jogurt

Podobně jako u dalších předchozích letních masek, i zde je výroba velmi jednoduchá. Základem je avokádo velmi důkladně rozmělnit. Potom ho už stačí jenom smíchat s ostatními ingrediencemi. Tím vznikne jemná hmota, kterou naneste na svou pleť. Zde nechte působit maximálně 15 minut. Pokud zvolíte verzi bez citronu, může to být i déle. Po omytí sama uvidíte, že se z pleti jako zázrakem odstranila její únava. Následně bude váš obličej vypadat pružnější a vaše kůže bude i výrazněji hydratovaná.

5. Med a brambory

Připravujete k obědu bramboráky? Využijte toho a dejte si jednu najemno nastrouhanou bramboru stranou. A to proto, že i ta bude základem jedné z pleťových masek, které se hodí na léto. Jako základ je použita právě brambora, kterou smícháte s trochou medu. Pokud nedochází k propojení konzistence, nic nezkazíte ani vaječným žloutkem, který také využíváte v bramborákovém těstě. Jakmile je maska hotová, aplikujte ji na vaši pleť. Můžete ji nechat působit celých 30 minut. Po první aplikaci sice dost možná výsledky neuvidíte, ale když ji během týdne ještě minimálně jednou nebo dvakrát zopakujete, pleť se vám příjemně zesvětlí, zmizí případné kruhy pod očima, stejně jako dojde i k možné eliminaci vrásek.

6. Šťáva z citronu

Ano, i takto jednoduchá může být pleťová maska. Nehodí se však pro všechny z vás. Pokud máte citlivou pleť, tak doporučujeme být na pozoru a raději neriskovat. Pokud ale citlivou pleť nemáte, neměl by být s použitím šťávy z citronu žádný problém. Stačí ji smíchat s trochou vody a pomocí odličovacího tamponu aplikovat na vaši pleť – jenom pozor, aby se nedostala do očí. Tento postup opakujte několikrát za půl hodiny. Poté pleť omyjte. Výsledkem by mělo být nejenom to, že se vám kůže zatáhne, ale také to, že se vám pleť lehce zesvětlí, což se hodí hlavně ve chvíli, kdy vás trápí nepříjemné pigmentové skvrny.

TOP RADY: Nedávejte si nikdy pleťovou masku na nalíčený obličej! Naopak si můžete před aplikací pleťové masky na obličej zkusit napařit váš obličej.

A co si o pleťových maskách ještě přečíst?

VIDEO: ZKOUŠÍM DIY MASKY ZE DVOU INGREDIENCÍ!

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva