Sponzorováno

Objevte kouzlo kruhového cvičení – je efektivní! 4.79/5 (28)

Při kruhovém tréninku dostanete pěkně do těla.

Při kruhovém tréninku dostanete pěkně do těla.

V současné době se stále častěji setkáváme s pojmem kruhové cvičení. Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že jde o novinku, ve skutečnosti je to jedna z nejstarších metod, která se používá k procvičení celého těla. Kruhové cvičení se zaměřuje na kombinaci několika cviků, které na sebe navazují.

Kruhový trénink nabízí většina fitness center. Jde o jedinečnou možnost, jak posílit kompletně svalstvo a získat sílu, zároveň si zlepšíte svou pohyblivost. Nenechte se zmýlit, tímto cvičením si dáte lidově řečeno „do těla“, nicméně výsledky se dostaví velmi brzy.

Jak kruhový trénink probíhá?

Ačkoliv dle názvu se nabízí myšlenka, že jde o cvičení v kruhu, není to tak docela pravda. Kruhový trénink probíhá buď ve skupince několika lidí, ale lze jej absolvovat také jednotlivě. Podstatou cvičení je zaměření se na určité svalové partie. Cvičí se pod vedením zkušeného trenéra.

Cvičení může mít několik zaměření a používají se také různé pomůcky, jakými jsou například overbally, lana, gymnastické míče, Bosu, lavičky a další. Cílem je zpevnění těla, zlepšení fyzické kondice a samozřejmě také úbytek hmotnosti. Navíc kruhový trénink můžete cvičit také doma.

Jakmile se naučíte cviky, lze je absolvovat v domácím prostředí každý den. Kruhový trénink má mimořádně dobré výsledky, není divu, že si je osvojilo stále více klientů. Celý proces není nijak složitý. Trénink obvykle začíná rozehřívacími cviky, následuje několik sérií různých cviků zaměřených na určité partie.

Nejedná se o aerobik

Někdo by si mohl myslet, že jde o cvičení podobné aerobiku. Není tomu tak. Jde o čistě specifické cvičení, kdy navíc každá hodina probíhá úplně jinak. Pokud absolvujete individuální cvičení, pak si můžete sami určit, na které partie se potřebujete zaměřit.

Sponzorováno

V průběhu tréninku spálíte mnoho kalorií, samozřejmě konečné číslo je ovlivněno délkou cvičení, fyzickou kondicí a také druhem cvičení. Nicméně kruhovým tréninkem lze spálit až 2500 kalorií, což je skutečně pěkné číslo, nemyslíte?Pamatujte však na to, že s pomocí kruhového tréninku nedochází ke tvoření svalové hmoty. Je tedy vhodné jej zvolit jako doplněk k nějakému dalšímu cvičení. Není vhodné se věnovat stále stejným cvikům, ale naopak střídat různé pomůcky.

Co si vzít na sebe?

Stačí běžné oblečení, které nosíte na cvičení. Nejdůležitější je, abyste se cítili pohodlně. Budete tedy potřebovat pevnou obuv, tričko, tepláky či kratší kalhoty, můžete si vzít také legíny (ženy). Nezapomeňte na ručník, neboť se zpotíte a také pití, které je naprosto nezbytné pro každé cvičení. Kruhové tréninky není složité vyhledat, nabízí je většina fitness center nebo sportovních zařízení. Jmenujme například Holmes Place v Praze na Andělu.

Dřina, která stojí za to

Kruhový trénink může absolvovat v podstatě každý, bez ohledu na kondici. Jen je vhodné vybírat kurzy podle toho, zda jste začátečník či pokročilý, případně trenéra na to upozornit. Velice vhodné jsou individuální kurzy, kdy se vám trenér věnuje na 100 %, nicméně tyto kurzy jsou poněkud dražší. Je to podobné, jako individuální cvičení v posilovně s trenérem. Nicméně tento způsob cvičení má skutečně výborné výsledky.

Cvičení, které vás bude bavit

Kruhové cvičení má nejen skvělé výsledky, ale jde o poměrně zábavnou formu cviků, které se pravidelně střídají. Navíc na každé hodině se naučíte nové cviky, které můžete cvičit doma sami. Na druhou stranu toto cvičení je trochu finančně náročnější. Jak už bylo výše psáno, svalovou hmotu vám nezajistí. Zejména muži by tyto cviky měli prokládat například s klasickou posilovnou. Výsledky se dostaví po několika týdnech, je však třeba cvičit pravidelně.

Co si o kruhovém tréninku ještě přečíst?

VIDEO: Jakub Kraus – domácí kruhový trénink

VIDEO: Kruhový trénink ve FIT BIKE Ostrava

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autorem článku je naše redakce

    Tým rehabilitace.info (více o nás)

     

    Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva