Sponzorováno

Netradiční vodní sporty – který zkusíte vy? 4.77/5 (13)

Voda a vodní radovánky v dnešní době nabízí řadu možností, jak trávit volný čas a také si užít adrenalin. Hodně lidí tak tráví svoji dovolenou, zejména pak ti lidé, jež celý rok sedí v kanceláři, u počítače a potřebují aktivní a zážitkovou dovolenou, která je přivede na jiné myšlenky a zcela zregeneruje.

Ideální vyžití na dovolené

Když takoví lidé vyrazí na dovolenou, chtějí se bavit a jak u moře, tak na rybnících, nebo i bazénech se dá užít plno zábavy a radosti. Pokud vás již nudí jen plavat, případně se potápět nebo skákat do vody, a máte vodní hrátky rádi, pak není nic lepšího, než některé z nabízených vodních adrenalinových zážitků vyzkoušet. Nakonec může jít o zajímavý sport, který se vám tolik zlíbí, že jej začnete provozovat častěji.

Vodní sporty pro jednotlivce

Až si budete chtít vodní radovánky užít naplno, ale nemáte nikoho, kdo by je s vámi provozoval, nemusíte si zoufat. Řada moderních vodních sportů jsou pro jednotlivce a jejich plné využití. Jestliže vám nevadí, že se namočíte a osvěžíte vodou, pak vám nebudou vadit i skvělé adrenalinové sporty, jako je kitesurfing a wakeboarding.

Kitesurfing (kiteboarding)

Moderní a poměrně nový sport, jehož obliba postupně stoupá. Jinak se také nazývá kiteboarding a jedná se o jízdu na speciálním prkně, boardu, který je tažen tažným drakem. Kitesurfing patří mezi rychle rozvíjející se sporty vůbec. V jeho počátcích, na konci devadesátých let se mu věnovalo jen několik desítek nadšenců, dnes už je to několik stovek tisíc pravidelných provozovatelů kiteboardingu.

Ukázka kitesurfingu

Ukázka kitesurfingu

Protože jde o adrenalinový sport, na jeho počátku je důležité, aby byl k dispozici vždy zkušený instruktor a podal školení o bezpečnosti. Krátké školení vás uvede do základů užití a pak již si můžete užívat volnost a adrenalin na kiteboardu. Platí, že kdo jednou tento sport okusil, začne jen pravidelně vyhledávat. Často je provozuje v přímořských oblastech, ale v posledních letech jde hojně vidět i na jezerech a rybnících.

Wakeboarding

Ukázka wakeboardingu.

Ukázka wakeboardingu.

Pokud vás již kitesurfing snad omrzel, nebo byste chtěli vyzkoušet o něco rychlejší a agresivnější vodní jízdu, je tu možnost wakeboardingu, což je dost podobný sport s tím, že jedete opět na vodě, také na prkně, ale s tím, že jste taženi motorovým člunem. Tento sport se vyvinul z klasického vodního lyžování a využívá technik surfingu, kdy nenajíždí na mořské vlny a při nájezdu se převádí různé skoky, pro znalce a zkušené sportovce pak i salta.

Sponzorováno

Podvodní hokej

V případě, že je vás více a nevadí vám potápění se, bude pro vás možnou zábavou podvodní hokej. Užívá se při něm pravidel běžného ledního hokeje, namísto však klasické hokejové výstroje vlastní sportovci plné potápěčské vybavení, včetně ploutví, masky i dýchací trubice.

Ukázka podvodního hokeje.

Ukázka podvodního hokeje.

Každý hráč je pak ještě navíc vybaven malou hokejkou a dvě družstva pod vodou, na dně bazénu, bojuje proti sobě o umístění puku do soupeřovy branky.

Kanoepolo

Jestliže nejste zrovna příznivci potápění, ale přece se vody nebojíte, zajímavým sportem pro vás může být kanoepolo, což je oblíbená hra, klasické polo, tentokrát ve verzi s kanoi. Občas se mu přezdívá také kajakpolo.

Ukázka vodního sportu kanoepolo.

Ukázka vodního sportu kanoepolo.

Tato hra někdy připomíná částečně i basketbal, který se hraje v kajacích a na vodě. Používá se nejen pádlo k pohybu, ale zejména pak míč, který je nutný prohodit do obdélníkového útvaru, podobného jako odrazová deska u basketbalu.

Dračí loď

Zvláštní zábavou na vodě jsou závody dračích lodí, které mají původ v Číně, ale u nás se ročně koná několik závodů takových dračích lodí, které vzbuzuje pozornost i u diváků, či náhodných kolemjdoucích. Dvanáct a půl metru dlouhá, úzká loď má tvar otevřeného kanoe a pádluje zde dvacet závodníků, v jejichž čele sedí bubeník, udávající tempo.

Zkusíte dračí lodě?

Zkusíte dračí lodě?

Sponzorováno

A co vy? Který vodní sport vyzkoušíte vy?

Co si dále přečíst o radovánkách ve vodě?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva