Sponzorováno

Netradiční zimní sporty – zkusíte některý z nich? 4.75/5 (12)

Patříte mezi milovníky zimních sportů, ale ty klasické váš už nudí? Lyžování, bruslení, nebo snowboarding jsou sice úžasné sporty, ale tyto sporty mohou být pro někoho trochu fádní. Naštěstí existuje řada zimních sportů, o kterých jste dosud možná ani nevěděli. A vězte, že některý z nich vás jistě osloví.

Můžete vybírat z adrenalinových sportů nebo těch, které se pro vás stanou pouze čirou zábavou. Pojďme si představit pár sportovních zážitků, které můžete vyzkoušet také. Chce to jen trochu odvahy.

Snowkiting – trochu více adrenalinu na sněhu

Jak už z názvu vypovídá, jde o sport, který se váže ke sněhovým radovánkám. O tom, že mnoho moderních sportů je jakousi kombinací již zaběhnutých sportů, není žádný pochyb. Pod pojmem snowkiting se ukrývá sport, který na první pohled může působit trochu komicky.

Jednoduše řečeno, vezmete si lyže nebo snowboard a k tomu draka (kite). Princip, jak draka řídit, je jednoduchý a zvládne to opravdu každý, kdo umí lyžovat. V podstatě je to takové pouštění draka na lyžích. Samozřejmě se nejedná o klasického papírového draka, ale speciální „kity“ různých velikostí. Tito sportovní draci trochu připomínají padáky, které jsou vyrobené z kvalitních a pevných textilních materiálů.

Takto vypadá snowkiting

Takto vypadá snowkiting

Jednotliví draci mají různé rozpětí, menší obvykle kolem tří metrů, u větších to může být až pět metrů. Draka řídíte za pomoci dvou šňůr, drak se otočí podle toho, za jakou šňůru zatáhnete. Je to poměrně snadné, naučíte se to během jednoho dne.

Airboarding

Pod tímto názvem se ukrývá jízda na přibližně 80 cm dlouhém nafukovacím kluzáku, který lze dobře ovládat díky speciálnímu aerodynamickému tvaru a kluznici. Tento způsob zábavy je určen každému, pobaví se dospělí, stejně jako děti od deseti let. Tento druh sportu můžete vyzkoušet například ve Funparku Sněhulák Vrchlabí.

Tak co, zkusíte airboarding?

Tak co, zkusíte airboarding?

Jachting na ledě

Pokud chcete plachtit také v zimě, není žádný problém. V současné době už ani nepotřebujete vodu, ale bohatě si vystačíte se zamrzlým jezerem a dobrým větrem. Jachtingu na ledě se také říká ice mailing a tento sport nepatří mezi úplně snadné.

Sponzorováno

Jachting na ledě asi není úplně pro každého.

Jachting na ledě asi není úplně pro každého.

Již v 17. století jej využívali lodě se skluznicí na zamrzlých kanálech v Nizozemsku. Jachta se může řítit rychlostí až 100 kilometrů za hodinu, zpomalit lze pouze určitým manévrováním. Tento sport se musí opravdu umět, pro nezkušené může být nebezpečný. Nicméně pokud máte rádi adrenalin, pak zvažte, zda jachting na ledě nezkusit.

Snowtubing

Jde o velice zábavný sport, neboť se jezdí na gumových člunech (duších). Tento sport nabízí už mnoho zimních středisek, například ve Špindlerově Mlýně. Navíc nejde ani o drahou zábavu, obvykle stojí cena jedné jízdy kolem 20 korun.

Vítejte u snowtubingu

Vítejte u snowtubingu

Skiboby

Skiboby jsou v ČR poměrně známé, není divu, protože Česká republika patří ke skibobovým velmocím. Jde o zimní sport, který se provozuje na strmých sjezdových a slalomových tratích.

Na první pohled lze skibob přirovnat k dětskému jízdnímu kolu. Běžná rychlost při tomto sportu je až 120 km za hodinu. Na skibobu můžete jezdit prakticky kdekoliv, většina středisek v České republice umožňuje zapůjčení skibobu. Jde o adrenalinový sport, který vás jistě bude bavit.

Sněžnice

Chcete vyzkoušet relaxační sportovní aktivitu? Pak se nechte zlákat takzvaným snowshoeingem, česky sněžnicemi. Jde o prostředek, který má za sebou opravdu bohatou historii, umožňuje chůzi zasněženou krajinou.

Chůze se sněžnicemi patří k relaxačním zimním sportům.

Chůze se sněžnicemi patří k relaxačním zimním sportům.

Sněžnice se vrací do módy i nyní. Jejich princip je snadný, váha člověka se jednoduše rozloží na mnohem větší plochu, než jsou vaše chodidla. Nohy se tedy neboří do hlubokého sněhu a vám tak usnadní procházky po zasněžených svazích. Ke stabilitě lze zvolit trekové hůlky.

Sponzorováno

A co vy? Jaký netradiční zimní sport provozujete vy? Budeme rádi za komentáře.

A co si dále o zimních sportech přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva