Sponzorováno

Moře a zdraví – proč jet k moři? Nejenom kvůli dovolené. 4.85/5 (20)

Moře je pro naše zdraví doslova balzámem.

Moře je pro naše zdraví doslova balzámem.

Sezona dovolených aktuálně vrcholí. Je jasné, že většina z vás si chce cestu k moři užít v souvislosti s tím, že poznáte něco nového, stejně jako v souvislosti s tím, že budete moci konečně odpočívat. To ale nejsou jediné důvody, proč jet k moři. Společně se musíme podívat i na několik dalších. A s čím souvisí? Pochopitelně je to právě vaše zdraví. Pojďme společně na to.

Jak dokáže moře pomoci vašemu zdraví?

Než budeme konkrétnější, pojďme se společně podívat na to, co přesně dokáže v souvislosti s mořem pomoci. Věcí je hned několik a tak je třeba mít dané informace načerpány. Primárně je to:

Tím ale výčet pozitivních věcí nekončí, jelikož stejně tak byste neměli opomíjet ani to, že na vaše zdraví bude mít pozitivní vliv také běžné vdechování mořského vzduchu. To vše dohromady tedy vytvoří jedinečnou léčebnou kúru, kterou si můžete dopřát i vy. A jaké jsou ty konkrétní neduhy, kterých se u moře můžete zbavit?

1. Ideální na celulitidu

Ta je problém mnoha žen i mužů a poměrně alarmující sdělení je to, že se objevuje ve stále mladším věku. Cest, jak proti celulitidě bojovat, je celá řada. A jednou z nich je rozhodně snaha spojená s tím, že se budete co nejvíce koupat v moři. Proč? Jelikož mořská voda pomůže otevírat póry, čímž dokáže vaši kůži i čistit. Mořské vlny poté zajistí dokonalou masáž vaší kůže, která pochopitelně výrazně přispěje k tomu, aby byla celulitida eliminována. Jednoduché, a přitom velmi účinné. Pokud milujete stát v moři a nechat na sebe proudit vlnu za vlnou, je to nejenom příjemný zážitek, ale i efektivní léčebná procedura.

2. Na krásnou pokožku

Když se mluví o kráse, tak nejčastěji v souvislosti s naší pokožkou. A pro ni je moře dokonalým balzámem. Díky mořské vodě jí můžete dopřát celou řadu důležitých látek. A těmi jsou třeba:

  • Vápník
  • Brom
  • Jod

Pokožka ho získá jenom tak, že se v moři budete koupat a poté půjdete pod sprchu až za několik desítek minut. Navíc obsahuje ale i hořčík, který pomáhá udržovat hydrataci pokožky. Pokud se tedy obáváte kombinace soli a slunce, můžete si být jisti, že časté koupání tento problém dokáže vyřešit celkem jednoduše a rychle.

3. Zbaví vás vašich zranění

Máte povrchové nebo hlubší zranění? Pokud je ještě čerstvé, není koupání nic příjemného, jelikož sůl ve vodě bude spojena s celkem velkou bolestivostí. Když to ale vydržíte, můžete si být jisti, že pro dané zranění uděláte to nejlepší. Mořská voda má totiž i účinky, které působí dezinfekčně. Pokud jsou v ráně různé bakterie nebo jiné nežádoucí látky, jednoduše se jich zbavíte. Nejenom, že rána nebude hnisat nebo mokvat, ale pochopitelně tím uspíšíte také její hojení. Zde však pozor na to, aby se do rány nedostal písek z pláže, ten je naopak nežádoucí a dejte si na něho pozor. Vždy je dobré na konci dne ránu důkladně prohlédnout a vyčistit.

4. Jasná volba pro vaši imunitu

Pokud jste u moře, není moc velká pravděpodobnost, že onemocníte – tedy pokud se problém netýká například klimatizace a přecházení z chladných do horkých prostor. Samotný pobyt u moře je totiž velmi pozitivní v tom, že dokáže nastartovat a následně podpořit vaši imunitu. I zde má hlavní roli právě mořská voda, ze které dokážete jednotlivé prospěšné látky dostat do těla snadnou formou. Ne, nemusíte se bát, že by bylo nutné mořskou vodu pít. Stačí se v ní koupat, jelikož vše potřebné do vašeho těla pronikne právě prostřednictvím pórů ve vaší kůži.

Sponzorováno

5. Jasná volba i pro starší generace

Pociťujete, že už jste ve věku, kdy máte problémy s pohybovým aparátem? A to se projevuje bolestí kloubů nebo páteře? O důvod více k moři vycestovat. Důvody jsou hned dva. Ten první je spojený s tím, že mořská voda má větší hustotu a tedy nadnáší. Při pobytu v ní tedy své tělo nebudete tak zatěžovat, jako na souši, nebo veš vodě sladké. A k čemu to vede? Pochopitelně k situaci, kdy svým kloubům výrazně ulevíte.

6. Prospějte svým plícím

Pobyt u moře dokáže velmi dobře pomoci i vnitřním orgánům. Jakým konkrétně? Jsou to hlavně plíce a také průdušky. Právě mořský vzduch je pro ně dokonalým balzámem, který jim nejenom dokáže ulevit, ale také zlepší jejich práci a podpoří jejich činnost. Důvody jsou prosté a souvisí jak se zmíněnými látkami obsaženými ve vodě, tak i se sodíkem a selenem. Vše se z mořské vody dostává také do mořského vzduchu. A je pochopitelné, že jak daný vzduch vdechujete, dostáváte dané látky i do vašeho organismu.

Nejenom, že vám mohou pomoci usnadnit dýchání a zlepšit zdraví dýchacího systému. Jsou ideální volbou také ve chvíli, kdy trpíte různými problémy. Mohou to být četné plicní nemoci, stejně jako se může jednat i o obyčejnou rýmu, nebo četné alergie, které se projevují i zhoršeným dýcháním. Jako v ráji se potom budou cítit plíce kuřáků, jelikož i těm pobyt u moře dokáže výrazně prospět. Když budeme konkrétní, tak při omezení tohoto zlozvyku vašim plicím prospějete tak, jako byste skutečně delší dobu nekouřili.

To, že moře pomáhá našemu zdraví věděli už v době Antiky

Už antičtí lékaři znali příznivé účinky mořské vody a mořského podnebí. Hippokrates posílal nemocné lidi do mořských lázní a doporučoval jim, aby konzumovali zároveň hodně mořských ryb. Dnes již někteří naši lékaři předepisují pobyty v mořském prostředí hlavně pro alergiky! Je nutné říci, že pro alergiky je mořské prostředí to nejlepší.

Stačí prostě strávit jen týden u moře (čím déle, tím lépe) a domů přijdete jako vyměněni! Na svědomí to má přímořská klima a slaná voda, které mají neuvěřitelné léčivé účinky na množství neduhů. Po pobytu u moře budete jako znovuzrození.

Zkušenost čtenáře

„Na vysoké škole jsem měl docela silnou alergii na pyl. Ta mě trápila každé léto. Měl jsem dušnost, červené oči, rýmu. Pak jsem jel pracovat na 8 měsíců na Krétu. Bydlel jsem kousek od moře. Po návratu už 7. rokem nic takového necítím. Léta jsou pro mě absolutně v pohodě. Přičítám to zejména tomu mořskému vzduchu a dlouhodobému pobytu v tomto super prostředí.“
Pavel H., 34 let

Sponzorováno

A co vy? Milujete moře? Jezdíte tam a pomáhá vašemu zdraví?

Co si dále přečíst o léčivé síle moře

Studie a zdroje článku

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky:

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva