Sponzorováno

Léčebné účinky Mrtvého moře – jaký má vliv na zdraví? 4.79/5 (14)

Mrtvé moře a zdravíLéčivé vlastnosti Mrtvého moře jsou známé již od starověku. Římané a židé budovali na březích Mrtvého moře lázně a speciální umývárny využívající vodu i bahno. Před dvěma tisíci lety římský historik Josephus Flavius napsal, že i král Herodes navštívil minerální prameny Mrtvého moře, kde se léčil a relaxoval. Také krásná královna Kleopatra používala sílu bahenních lázní vědomím, že mají léčivé a blahodárné účinky na organismus. Je to skutečný zázrak přírody, je považováno za nejstarší a největší přírodní lázně na světě.

Voda a bahno z Mrtvého moře slouží k regeneraci a léčení. Speciálnost bahna spočívá v odlišnosti dna moře. Obsahuje miniaturní krystaly, obrovské množství jódu a brómu.

Voda Mrtvého moře

Mrtvé moře je nejbohatším zdrojem minerálů a stopových prvků, které jsou obsaženy ve vodě a minerálním bahně. Po tisíce let termální minerální prameny plnily Mrtvé moře. Pouštní klima způsobuje, že se voda Mrtvého moře vypařuje, minerály se tak usazují a hromadí, proto je koncentrace minerálů v Mrtvém moři 10x vyšší než v jiných mořích a oceánech.

Musíme zdůraznit vysoký obsah iontů sodíku, draslíku, hořčíku, vápníku i bromu v Mrtvém moři. Jsou to velmi důležité ionty, které mají velký biologický – složením mikroelementů je identická s lymfou a krví člověka. Obsah draslíku (K) v Mrtvém moři je 20-krát vyšší než v Atlantském oceánu, hořčíku (Mg) 35krát, vápníku (Ca) 42-krát, a bromu (Br) aż 80 násobně. Složení soli Mrtvého moře se odlišuje od ostatních moří naší planety. Teplota vody se pohybuje v rozmezí od 19 °C v únoru, a 31 °C v srpnu.

Právě proto je voda z Mrtvého moře vhodná při léčbě nervového systému, revma, artritidy a kožních onemocnění (lupénka, ekzém). Kloktání slané vody zas pomáhá při léčení nachlazení a angíny.

Bahno Mrtvého moře

Bahno má obrovské léčivé účinky, detoxikuje a zbavuje pokožku odumřelých částic. Zrychluje krevní oběh a lymfatický systém, odvodňuje a okysličuje organismus. Má regenerační vliv na pokožku, zabraňuje vypadávání vlasů, brání tvorbě lupů. Bahno z Mrtvého moře se přidává do kosmetiky a šampónů a často se využívá v kosmetických salonech. Obsahuje: montmorilonit, kaolin, ilit, křemen, kalcit, sodík, draslík, vápník, hořčík, stroncium, lithium, chloridy, sírany, bromidy a vodu.

Sponzorováno

Příliš dlouhé koupání může způsobovat opařeniny a vysušování pokožky. Je to tím, že pH vody má hodnoty mezi 8,5 až 9. do slané vody se nedá ponořit, nemůžeme v ní plavat. Pokud byste se jakkoli snažili, nepodaří se vám ponořit pod hladinu.

Léčivé vlastnosti

Současné medicínské výzkumy potvrzují, že jedinečné složení minerálů (makro i mikro prvky) obsažených v soli Mrtvého moře působí hojivě na množství zdravotních problémů. Voda Mrtvého moře efektivně pomáhá při léčení alergií, lupénky, ekzému, také zlepšuje krevní obraz, látkovou výměnu, zklidňuje nervový systém, očišťuje pokožku a zlepšuje její vzhled a pružnost.

Kloktání ústní vodou pomáhá při nachlazení a zánětu hrdla. Minerální bahno z Mrtvého moře léčí rány, oživuje vlasové kořínky, potlačuje tvorbu lupů. Vyživuje pokožku obličeje, zvyšuje pružnost tkáně a pokožky, díky čemuž vyhlazuje vrásky a zpomaluje proces stárnutí. Působí léčivo při bolestech hlavy a migréně. Aplikace bahna na klouby a páteř má blahodárné účinky na různé nemoci: artritida, zánět kostí a chrupavek, kostní dřeně, zánětu nervu, revmatismu, psychické zátěži, únavě a nespavosti.

Proč je vlastně léčivé?

Existuje mnoho důvodů, proč má Mrtvé moře unikátní léčivé vlastnosti. Jednou z nich jsou výjimečné klimatické podmínky:

  • 330 slunečných dní v roce,
  • v průměru méně než 50 mm srážek za rok,
  • vysoký barometrický tlak, nízká vlhkost vzduchu, intenzivní odpařování v kombinaci s vysokou koncentrací bromidu ve vzduchu, který podporuje metabolismus, odstraňuje zánět průdušek, otevírá cévy a normalizuje činnost nervové soustavy. To vše, což se vynásobí bohatostí minerálů ve vodě, přefiltrovaných troposférou slunečního záření a suchého vzduch z pouště, přitahuje každoročně tisíce koupajících na toto jedinečné místo na Zemi.

A co vy? Byli jste už u Mrtvého moře a pocítili jste jeho pozitivní účinky na zdraví?

A dále si přečtěte

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva