Sponzorováno

Mléčná čokoláda vám zlepší paměť, hořká krevní tlak a imunitu 4.67/5 (12)

Mléčná čokoláda vám zlepší paměť, hořká krevní tlak a imunituSnad neexistuje člověk, který by ji neměl rád. Čokoláda není jen sladký pamlsek, ale i zdravá pochoutka. Víte, jak pomáhá našemu tělu a jak ji mlsat, abyste si nepoškodili zdraví? Zde jsou rady odborníků.

Rady ohledně čokolády

1. Všeho s mírou. Toto zlaté pravidlo platí i pro čokoládu. Pokud ji nebudete jíst na kila, ručička váhy nepůjde nahoru.

2. Jezte ji jen po jídle, ne jako sólo či jako první a jediný pokrm. Takto méně škodíte zubní sklovině. Reklamy typu: Dej si čokoládu jako svačinu, svačina, zaženeš hlad – neberte vážně, je to reklamní trik, jak zvýšit prodej.

3. Nejzdravější je hořká tabulková čokoláda s obsahem kakaa vyšším než 60 až 70 procent. Snižuje krevní tlak a podporuje imunitu. Čím je v čokoládě méně kakaa, tím je pro náš organismus škodlivější.

4. Ani mléčná čokoláda není k zahození. Zlepší vám verbální i vizuální paměť.

5. Hořká i mléčná čokoláda je zdrojem hořčíku, který podporuje myšlení a uvolňuje hormony štěstí.

6. Pro děti vybírejte čokoládu, kde není přidán ztužený rostlinný tuk, ale kravské máslo. Podle odborníků na výživu je máslo pro děti zdravější než hydrogenované rostlinné tuky.

Sponzorováno

7. Omezte nebo zcela se vyhněte plněného čokoládě či čokoládovým plněným bonbonům, čokoládovým tyčinkám. Náplň obsahuje mnoho ztuženého tuku, řepného cukru a éčka. Což není zdravé. A právě od tuku a cukru přiberete. Čokoláda s hodně kakaa je zdravá.

8. Bílá čokoláda neobsahuje žádné kakao. Proto byste měli bílou čokoládu omezovat, nejlépe vůbec ji nejíst.

9. Kvalitní čokoláda nepodporuje tvorbu akné. To si pamatujte.

Čtěte také: Tajemství čokolády.

Uvařte si domácí čokoládu

V prodejnách se zdravou výživou si kupte kakaové máslo. Je to rostlinný tuk, který se přirozeně nachází v bobech kakaovníku. Tuk rozpusťte ve vodní lázni při teplotě 32 stupňů Celsia.

Po rozpuštění do něj nasypte přiměřené množství nepraženého práškového kakaa. Množství kakaa přizpůsobte podle své chuti. Hmotu oslaďte dle vlastního výběru – třtinovým, řepným cukrem či medem.

Pro zlepšení chuti přidejte vanilku, oříšky, chilli. Hmotu nalijte na mělkou plastovou nádobu a dejte ztuhnout do lednice. Kolečkem na pizzu vyřízněte tabulku čokolády. A je hotovo, výborná domácí čokoláda je na světě.

A co si ještě o čokoládě přečíst?

VIDEO: Jak na domácí čokoládu?

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva