Mladý (zelený) ječmen podpoří odkyselení organismu a jeho detoxikaci 4.89/5 (19)

Jak může zelený ječmen pomoci při detoxikaci?

Jak může zelený ječmen pomoci při detoxikaci?

Na naše tělo působí každým okamžikem velké množství škodlivých látek – ať již zvenčí či zevnitř, kam se dostanou zejména nevhodným složením potravy. Tělo pak na jejich přítomnost může reagovat nedostatečnou imunitou, zdravotními obtížemi a celkovým velmi neharmonickým fungováním. Jednou z cest, jak své tělo do hloubky očistit od všech škodlivin, je pravidelné užívání zeleného ječmene.

Nejen zvenku na nás bohužel působí výše zmíněné toxiny. Někdo celý tento proces zanášení organismu škodlivými látkami ještě podpoří kouřením, pitím alkoholu či dlouhodobým stresem. Není pak divu, že naše tělo nefunguje přesně tak, jak by mělo. Právě pomocí procesu detoxikace je možné tělo těchto škodlivin zbavit. Po jejím průběhu můžeme na sobě pozorovat posílení imunitního systému, dodání energie, upravení váhy nebo zlepšení kvality pleti.

Co ze zeleného ječmene podpoří očištění organismu?

Mladý ječmen je právem řazen k tzv. superpotravinám. Poskytuje nám veškeré potřebné živiny včetně bílkovin, esenciálních aminokyselin, minerálů a celé řady vitamínů. Je velkým pomocníkem na cestě ke zdraví také svou unikátní schopností bránit překyselení organismu, což umožňuje jeho zásadité pH. Pokud by naše pH bylo výrazně kyselé, mohlo by dojít ke snížení schopnosti červených krvinek přenášet kyslík, což se projeví na zvýšené únavě a mnohem vyšší náchylnosti ke vzniku nemocí.

Je velice účinný na pročištění jater, čímž kromě jiného dochází i ke snížení množství cholesterolu. Je schopen nám velmi rychle dodat energii, působí protizánětlivě, ničí viry a posiluje schopnost regenerace.

Antioxidanty

V organismu se ukládají tzv. volné radikály, které jej mohou v nemalé míře poškodit. Mladý ječmen obsahuje celou řadu antioxidantů, jejichž úkolem je právě tyto radikály z těla odstranit, a zabránit jejich negativnímu vlivu na naše zdraví. Zajišťují tím též ochranu buněk proti předčasnému stárnutí. To je dáno zejména vysokým obsahem enzymu superoxid dismutázy.

Enzymy

Tyto bílkoviny v těle umožňují průběh určitých reakcí. Vystupují zde jako jejich katalyzátory a při jejich nedostatku je narušena funkce celých systémů těla. Díky jejich příjmu nám dobře funguje trávení, které je klíčové v procesu detoxikace organismu.

Chlorofyl

Toto rostlinné barvivo v těle zvyšuje hladinu hemoglobinu, díky kterému je umožněn přenos kyslíku do tkání. Má výrazné protizánětlivé účinky, pomáhá při hojení ran, při léčbě žaludečních vředů a střevních obtíží, ulevuje od bolesti a také zabraňuje předčasnému stárnutí buněk.

Kdy a jak zelený ječmen užívat?

Velkou výhodou při užívání mladého ječmene je skutečnost, že jeho konzumací nemůže dojít k předávkování. Je možné jej užívat v průběhu těhotenství i kojení, kdy přináší mnoho pozitiv nejen ženě, ale též jejímu dítěti. Pouze při aktuálně probíhajících výrazných zdravotních obtížích či při užívání léků je nutné konzultovat s lékařem, zda v tomto období je vhodné začít s pitím zeleného nápoje z ječmene.

Zelený ječmen je možné zakoupit ve formě prášku. Jednu jeho čajovou lžičku stačí pak rozpustit ve 200 ml vody nebo džusu a dvakrát až třikrát denně vypít. Vzniklý zelený nápoj se užívá zhruba dvacet minut před jídlem. Je důležité míchat ječmen pouze do chladné tekutiny, jelikož teplota by mohla zničit efektivitu v něm obsažených enzymů.

Na počátku užívání je možné sledovat přechodné zhoršení zdravotního stavu. Jedná se o období v délce do třech týdnů. V této době jsou právě velmi dobře patrné známky počínající detoxikace těla – zhoršení kvality pleti, trávicí obtíže. Je však důležité vytrvat v užívání, tato fáze přejde společně s tím, jak se bude tělo více a více očišťovat od nahromaděných škodlivin.

Co ještě si o zeleném (či mladém) ječmenu přečíst?

VIDEO: Detoxikace organismu – Chlorella a Mladý ječmen

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva