Sponzorováno

Zelená káva: Super na hubnutí i detoxikaci 4.9/5 (10)

Zelená káva: Super na hubnutí i detoxikaciJistě jste se již i vy dočetli o skvělých účincích kávy na naše zdraví. Tyto výsledky jsou opravdu pravdivé, ale skrývají v sobě jeden háček. Pražená káva, kterou běžně konzumujeme během dne, není až natolik účinná, jak jí zdravější zelená obdoba. Právě během procesu pražení totiž přichází o nejvíce účinných látek, které se již zachován v takovém zastoupení. I proto se v posledních letech rozmohl po světě hit v podobě pití a konzumace přípravků, které obsahují i výtažek tepelně neošetřených zrn.

Zelená káva: silný antioxidant

Tou největší výhodou, kterou s sebou přináší zelená káva je, že je mimořádně silným antioxidantem. Důvodem je vysoký obsah kyseliny chlorogenové, který je až desetkrát vyšší než u klasických druzích pražené kávy.

Rozdíl ve zpracování zelené a klasické kávy je v tom, že po sklizni a usušení se zelené plody již dále tepelně neupravují. Právě díky tomu se vůbec nesnižuje obsah této kyseliny. Takovou kávu můžete dále podávat formou tablet, kde se nachází jen její výtažek, nebo si můžete objednat přímo zrnka, která již následně zpracováváte podle návodu a můžete si z nich připravovat i nápoj. Druhá alternativa je podstatně silnější a doporučuje se i při detoxikaci organismu.

Náš tip: Zkuste tuto zelenou kávu

Tehdy je třeba pít šálek nápoje na lačný žaludek, abyste z těla vyplavili všechny škodliviny. Spojte to i se střídmější stravou sestávající většinou ze syrové zeleniny a také pitím vody s citronovou šťávou. Po skončení takové kúry se zbavíte některých dlouho trvajících neduhů, budete se cítit svěžejší a budete podávat lepší výkony v práci.

A také lepší metabolismus

Mezi milovníky zelené kávy patří i mnoho celebrit. Hlavním důvodem je, že její pravidelná konzumace má příznivý vliv na jejich postavu. Na tuto pomůcku při hubnutí nedají dopustit například Rihanna nebo Miranda Kerr. První cesta, kterou se spustí ubývání kilogramů, vede přes očistu organismu.

Sponzorováno

Tím, že se zbavíte toxinů, tělo začne lépe fungovat a vy budete i štíhlejší. Druhá vede přes zrychlení metabolismu. Díky tomu odstartuje i rychleji hubnutí i bez toho, že byste se výrazněji omezovali v konzumaci jídla. No právě v tomto případě se uvádí jako účinnější forma používat také raději přímo zelená kávová zrna, jako preparáty z něj.

Zelená káva je vhodná i pro cukrovkáře

Samotné složení kávy pomáhá při několika chorobách. Jedním z hlavních důvodů jejího užívání je i pozitivní ovlivňování hladiny cukru v krvi. Na scénu se opět dostává i kyselina chlorogenová. Ta pomáhá i při pokročilém stadiu cukrovky.

Osvobozuje pacienta od častého užívání inzulínu a zamezuje zhoršení zdravotního stavu a tvorbě komplikovanějších problémů souvisejících s tímto onemocněním, jako například špatně se hojící rány nebo zhoršující se zrak. V tomto případě je vhodnější užívat koncentrovanější formu v podobě tablet. Takto vhodnější pomáhají při uvolňování glukózy a zároveň i pročišťují krev. Kromě toho pozitivně ovlivňuje i při problémech s kostmi a klouby.

Posiluje je, zamezuje častým bolestem a pomáhá i při osteoporóze. Užívat se může i při revmatismu a bolestivých stavech po zlomenině končetin.

Zelená káva upravuje krevní tlak

Další z mnoha výhod zelené kávy je i její pozitivní působení na srdce a kardiovaskulární systém. Zamezuje kornatění tepen a pomáhá při hrozbě infarktu. Velmi důležitou roli hraje i při snižování krevního tlaku.

Jelikož má oproti pražené kávě menší obsah kofeinu, nezpůsobuje jeho zvyšování a naopak působí jako lék. Zelená káva zároveň očišťuje játra, zlepšuje její fungování a tím napomáhá pročištění krve a zlepšení fungování organismu. Stejně se odstraňuje i únava a budete se cítit svěžejší. Rovněž podporuje trávení, pomáhá zlepšit problémy se stolicí a odstraňuje bolesti žaludku.

S konzumací ale opatrně

Přestože se tento druh kávy považuje víceméně za lék platí při její konzumaci jistá omezení. Stejně jako u pražené kávy, nedoporučuje se podávat ji dětem. Pozor by si měli dát i alergici, omezit by ji měli i těhotné ženy. V některých případech může škodit i starším lidem.

Tehdy se doporučuje buď snížit dávky nebo užívat slabší preparáty. Dávejte pozor i na různé přídavné složky, které se obvykle k této kávě přidávají. Slouží jako jistá forma ochucovadla, ale pokud jejich váš organismus špatně snáší, vhodnější je vybírat si raději čistou zelenou kávu.

Jak jste na tom se zelenou kávou vy? Znáte ji a užíváte ji? Budeme moc rádi za komentáře pod článkem.

Co si dále přečíst o zelené kávě?

VIDEO: Zelená káva

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

   

  2 Komentářů u článku “Zelená káva: Super na hubnutí i detoxikaci”

  1. zelená káva na hubnutí napsal:

   Hezký článe, naprsto souhlasím :) Sám užívám a zhubnul jsem. Každý den nejím po 18:00 a snažím se cvičit ;)

  2. Anela napsal:

   Výborně mi začne den s 1 čajovou lžičkou zelené kávy, 2 čl CARA (bezkofeinová káva čili melta jemně mletá) zaliju horkou vodou. Nápoj vypadá jako káva a chutná bezva. Kofein se postará o dobrou náladu a doporučuju všem!

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva