Sponzorováno

Od kdy je zelený ječmen vhodný i pro vaše děti? 4.89/5 (27)

Od kdy dávat dětem zelené potraviny? Třeba zelený ječmen?

Od kdy dávat dětem zelené potraviny? Třeba zelený ječmen?

Pokud vy sami užíváte zelené potraviny a máte doma děti, jistě přemýšlíte o tom, zda by bylo vhodné zařadit je do jídelníčku i jim. Pokud již máte dítko starší, obvykle má stejně touhu dělat věci jako vy a láká ho tedy také vyzkoušet ten zelený nápoj, který mamka či taťka vždy před jídlem popíjí.

Obzvlášť pokud na sobě vidíte pozitivní účinky, budete mít chuť předat toto bohatství i vašim dětem.

Důležitost stravy již před početím a v těhotenství

Abychom mohli ovlivnit zdraví našich dětí a zbytečně jim nepředávali problémy, které si sami u sebe neseme, je velmi vhodné vyčistit se zeleným ječmenem ještě před otěhotněním. Nejen, že vyřešíte své možné zdravotní neduhy, ale též dokonale připravíte tělo na pozdější těhotenství. Mnoho konzumentů zeleného ječmene má také pozitivní zkušenost s bezproblémovým početím a dobrým průběhem těhotenství, pokud při něm užívali zelený ječmen.

V těhotenství je pomocí něj možné zmírnit obvyklé neduhy – nevolnost, únavu, pálení žáhy či zácpu.

Náš tip: zkuste tyto zelené potraviny

Ječmen ve stravě nejmenších dětí

Po porodu je možné v užívání ječmene pokračovat a v průběhu kojení tak svému dítěti předávat veškeré prospěšné látky. Zcela v tuto dobu dostačuje, pokud zelený ječmen užívá matka dítěte. Miminko vše z něj bude moci využít pro budování své imunity a žena dodává živiny i svému tělu, aby náročné období kojení a péče o malého „tvorečka“ zvládala bez fyzického či psychického strádání. Poslední dávku zeleného ječmene by však kojící matka měla vypít spíše kolem poledne.

Pokud by ji měla večer, mohlo by její mateřské mléko kojence příliš nabudit v době, kdy by měl jít již spát.

Sponzorováno

Od kdy dětem dát zelený ječmen, v jaké množství

Dětem od tří let je možné dávat půl čajové lžičky zeleného ječmene denně rozmíchané ve 150 ml vody, šťávy nebo džusu. Prášek však nerozpouštějte v teplém nápoji, došlo by ke znehodnocení enzymů, které obsahuje. Dětem starším 12 let nebo s váhou vyšší než 40 kg je již možné podávat stejnou dávku jako pro dospělého. Velkou výhodou zeleného ječmene je bezpečnost v jeho užívání, při níž nehrozí dítěti nežádoucí účinky, a není zde riziko předávkování.

Přínos ječmene pro dětské zdraví

V případě, že dítě začne užívat zelený ječmen kvůli nějakým zdravotním problémům, je možné u něj pozorovat zlepšení jeho stavu. Dochází k eliminaci onemocnění – např. alergií, astmatu, ekzému, chronické rýmy či kašle. I pokud u dítěte žádné vážné potíže nebyly, ječmen mu prospěje k zajištění adekvátního fungování vnitřních orgánů, posílení imunitního systému a snazšímu odbourávání škodlivin ze svého těla.

Nalákání dětí na konzumaci

Možná se ve vás usídlily obavy, zda dítě vůbec bude chtít zelený ječmen pít. Jeho konzumace může být zprvu problematická i pro dospělého, nápoj má brčálově zelenou barvu a specifickou vůni. Po čase si však na chuť zvyknete. Většinou je pro děti dostatečným lákadlem fakt, že maminka to pije taky, takže to prostě chce dělat stejně. Pokud vaše dítě odrazuje barva nápoje, můžete zkusit dát mu jej zprvu do neprůhledné lahve s brčkem. Zelený ječmen můžete také nejprve rozpustit v trošce vody, poté dolít džusem a pořádně protřepat, aby v nápoji nezůstávaly části prášku. Z pití zeleného nápoje si můžete udělat příjemný společný ranní rituál.

Pokud se vám u vašich dětí podaří vypěstovat návyk v konzumaci zeleného ječmene, ve více ohledech tím podpoříte jejich zdraví. Nejenom tím, že mu nápoj přinese mnohé potřebné látky, ale též ve značné míře ovlivníte jeho stravovací návyky.

Při pravidelném užívání zeleného ječmene dochází ke snížení touhy po sladkém a i celkově jinak nevhodném jídle, jelikož organismus se začne dožadovat toho, co je pro něj prospěšné.

No a co vy a zelený ječmen? Oblíbili jste si ho? Dodává vám energii? Budeme rádi, pokud se o zeleném ječmeni rozepíšete v komentářích pod článkem.

A co si o zeleném ječmenu ještě přečíst?

VIDEO: Zelený ječmen a jeho účinky

Sponzorováno

    Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

    Autor článku

    Daniel Borník (více o nás)

     

    Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

    Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


    Štítky:

    Přečtěte si také naše další články

     

    Zatím žádné komentáře

    Zanechat komentář ke článku

    Zpráva