Sponzorováno

Kokosový olej na vousy – jak a proč ho použít? 4.79/5 (29)

Kokosový olej na vousy - jak a proč ho použít?Kokosový olej má na vousy překvapivě hodně pozitivních účinků. Jaké to jsou? Tak například zabraňuje odlupování pokožky a podráždění, posiluje vousy, zlepšuje celkově jejich vzhled, dává jim lesk a hydratuje pokožku pod vousy. Dá se říci, že kokosový olej je trendem posledních let.

Používá se všemožně, od péče o pokožku a proti jejímu stárnutí, až po úbytek hmotnosti, snížení zánětu nebo dokonce pro čištění zubů. Tento olej je také docela běžnou složkou v různých kosmetických a vlasových přípravcích. A je pro to moc dobrý důvod – je bohatý na kyselinu laurovou a další mastné kyseliny se středním řetězcem, které jsou pro tělo všemožně výhodné.

Hodně mužů a žen ho také používá na vlasy. Když se smíchá se šamponem, moc pěkně hydratuje vlasy a celkově zlepšuje jejich vzhled (přidává lesk a tak). Proto by nemělo být zas až takovým překvapením, že mnoho mužů začalo používat kokosový olej také pro zdraví a vzhled svých vousů.

Jak používat kokosový olej na vousy?

Na vousy používejte kvalitní, syrový, za studena lisovaný a panenský kokosový olej, který může být sice dražší, ale stojí za to. Použijte malé množství tohoto oleje, nemusíte moc. Rozmělněte ho na svých prstech, změní se z bílé barvy na čirou kapalinu (působením tepla). Poté můžete jemně aplikovat olej na vousy. Naneste ho i na pokožku pod vousy. Kokosový olej skvěle funguje také jako nosný olej, takže do něj můžete přidat další esenciální oleje dle vašeho výběru.

Jaké jsou tedy přínosy kokosového oleje pro vaše vousy?

Jak už jsme řekli, kokosový olej má super schopnost hydratovat pokožku, zlepšit křehkost vousů, zmírnit podráždění a stimulovat jejich růst.

1. Zpevňuje vousy

Jedním z hlavních problémů s vousy je to, že se snadno mohou poškodit a vypadnout. A právě kokosový olej může zlepšit jejich flexibilitu a sílu. Sníží se tak pravděpodobnost, že se vous poškodí nebo vypadne. Vaše vousy tak budou působit silnějším a bohatším dojmem.

Sponzorováno

2. Snižuje podráždění pokožky

Chcete-li snížit podráždění pokožky před holením, zvláště pokud máte citlivou pokožku, můžete použít kokosový olej na svoji pokožku – a to před i po holení. To pomůže zlepšit hojení v případě pořezání. Nanesení kokosového oleje před holením zajistí hladké oholení, aniž by samotné holení po sobě zanechalo zčervenalou pokožku.

3. Zabraňuje odlupování pokožky

Zdraví pokožky pod vousy má velký vliv na kvalitu a finální vzhled vašich vousů. Pokud máte odlupující se, nějak podrážděnou pokožku nebo máte nějaké další problémy, jako je psoriáza, vaše vousy nebudou růst rovnoměrně a budou mnohem náchylnější k vypadnutí. Tento olej dokáže vitamín E a K dodat přímo k pokožce, přičemž vaše vousy budou vypadat skvěle po celé své délce.

4. Hydratuje pokožku

Důležité je také zvlhčení pokožky v blízkosti vašich vousů. Zvláště po holení nebo použití holicího strojku. Kokosový olej může zabránit zánětu nebo zarudnutí a současně podporuje rychlejší hojení a regeneraci – zabraňuje jakýmkoli infekcím. Kůže i vousy jsou pěkně hydratované a vypadají moc dobře.

5. Urychluje růst vlasů

Místně aplikovaný kokosový olej nemá vliv na rychlost růstu vousů. Ale jeho občasná konzumace může v tomto pomoci. Přidáním kokosového oleje do vaší stravy přinášíte do svého těla také množství stimulujících látek. Tento olej byl spojen se zvýšenou hladinou testosteronu a ketonů, které mohou stimulovat štítnou žlázu a podporovat metabolickou funkci, což ve finále vede k rychlejšímu vousů.

Kokosový olej je mnohem univerzálnější, než jste si mysleli, že?

Kde se dá ještě „kokosák“ použít?

Vyberte si kokosový olej třeba zde

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva