Sponzorováno

Lipová-lázně je opět lázeňskou obcí – po téměř 4 letech 4.6/5 (10)

Lázně v obci Lipová byly opět otevřeny.

Lázně v obci Lipová byly opět otevřeny.

Lipová-lázně, obec v srdci Jeseníků pod horou Šerák, která přišla o svůj lázeňský „status“ 31.12. 2013.

Před více než 3 roky nebylo vůbec jasné, zda se někdy podaří lázně obnovit.

Nyní jsou lázně opět v provozu, přestože pouze částečně. A přijíždějí první pacienti. Noví, ale i ti, kteří si lipovské lázně oblíbili v minulosti.

Nyní lázně nesou název Schrothovy léčebné lázně Dolní Lipová, který navazuje na tradici a jméno zakladatele původních lázní, Johanna Schrotha.

Slavnostní obnovení a zahájení lázeňské sezony proběhlo 19.5. 2017. Pro Lipovou je to opět navrácení lázeňské tradice, která zde byla 180 let. Díky lázním bude opět lepší možnost budovat služby, apod., jelikož lázeňští hosté zde tvoří velkou část příjmů. Významný den byl 18.6., kdy do obnovených lázní přijel první pacient. Místní lázně mají proslulou tradici ve vodoléčbě a léčbě kožních onemocnění, zj. lupénky.

Sponzorováno

Nově je zrekonstruovaná a otevřená restaurace Grohmanka a v témže objektu hotel Grohmann. V současnosti je v provozu 7 léčebných domů, což je cca 1/2 bývalých lázeňských objektů. Stávající domy prošly náročnou rekonstrukcí a modernizací, některé budovy však chátrají dále a jejich otevření není prozatím v plánu. Takový osud má například dům Marie situovaný na okraji lázeňských prostor.

TIP: Přečtěte si více o Schrothově léčebné metodě

Pacienti si na lipovských lázních cenili především klidné a tiché prostředí s přírodou na dosah všude okolo. Možnost cyklovýletů, procházek a odpočinku. Jako na balzám na duši, spojit léčebné procedury s relaxem v srdci rozhraní Jeseníků a Rychlebských hor. Doufejme, že v tomto duchu budou lázně i nadále. Moderní menší lázně uprostřed přírody.

Další informace s nabídkou procedur, pobytů i možnostech ubytování najdete na nových webových stránkách Schrothových léčebných lázní.

Klidné prostředí lázní.

Klidné prostředí lázní.

VIDEO: Lázně v Lipové

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva