Sponzorováno

Za klidnou rehabilitací a vodoléčbou do lázní Lipová-lázně 4.75/5 (4)

Hledáte-li lázně pro klidnou rekreaci a strávení rehabilitačního času, vydejte se do lázní Lipová-lázně. Nacházejí uprostřed jesenických hor, asi 5 km od Jeseníku, ve kterém jsou další, jiné lázně. Lipovské lázně nenabízejí sice žádný přepych ani nadstandardní služby, zato však klidnou atmosféru, příjemné procházku lesem či posezení v parku.

lipova-lazne

Lázně zde založil Johann Schroth v roce 1829 a Schrothova kúra se začala šířit a mít věhlas v celé Evropě. Dnes lázně na tuto tradici navazují a zaměřují se zejména na léčbu lupénky a jiných kožních chorob a na vodoléčbu. Lázně byly konkurentem jesenickým Priessnitzovým lázním. Léčba lupénky má vynikající výsledky. Dále se zde léčí obezita díky kondičním cvičení a aerobiku.

Za čerstvým vzduchem do horského prostředí

Lázně osloví návštěvníky především svou krajinou uprostřed hor a přímo vybízí k procházkám či delším výletům. Pohyb na čerstvém vzduchu je vždy vítaný a prospěšný pro tělo. Pro seniory můžeme doporučit místní park či procházku nově revitalizovaným parkem za Domovem s pečovatelskou službou. Součástí programu podpory turistiky zde vznikla i tzv. aktivní stezka, která vybízí turisty k plnění nejrůznějších úkolů po různých vzdálenostech. Součástí je také vybudovaná Naučná stezka Johanna Schrotha s informačními tabulemi.

lazne2

Sponzorováno

Lázně nejsou jen procházky, ale také procedury

Během pobytu v lázních mají pacienti spoustu procedur, které vychází z tradic Schrothovy kúry. Jsou zaměřené především na zábaly, koupele, vodoléčbu, masáže, magnetoterapie a kondiční cvičení. Nabízíme také baňkování a medové masáže, masáže lávovými kameny či čínské masáže. V nabídce jsou také speciální masáže pro děti a těhotné ženy. Prakticky všechny procedury je možno nabídnout také individuálně objednávkou.

lezne3

Lázně Lipová nabízí 2 typy pobytů. Nabízíme pobyty léčebné a léčebně-relaxační. Lipová-lázně jsou sice lázně menší, zato nabídnou klidnou atmosféru kdykoli v roce pro relaxační pobyt. V posledních letech se rozvíjí zejména masáže, baňkování a různé druhy koupelí. Je také možné předem objednat jednotlivé procedury. V rámci výletů také aktivně lázně podporují Nordic walking s holemi, který se stále více rozmáhá mezi lidmi různých věkových kategorií. Areál lázní není příliš rozlehlý, proto i vzdálenosti mezi jednotlivými léčebnými domy jsou krátké, tudíž vhodné i pro seniory. Cílem lipovských lázní je léčba obezity aktivním pohybem a léčba kožních chorob s vodoléčbou a dalšími procedurami, které vykazují úspěšné výsledky.

Sponzorováno

Zdroj fotografie: Tomáš Soukup

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Bez komentáře u článku “Za klidnou rehabilitací a vodoléčbou do lázní Lipová-lázně”

  1. […] tom, že svůj provoz ukončily lázně Dolní Lipová, které se nacházely na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor, které dělí řeka Staříč, […]

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva