Co lze léčit v lázních Luhačovice? 4.82/5 (11)

Sponzorováno

Co lze léčit v lázních Luhačovice?Potřebujete odpočinek, vymanění ze stereotypu všedního dne, doporučil Vám lékař klid nebo léčebné procedury, které mají zlepšit či posílit vaše zdraví? Pak vyrazte do moravských lázní Luhačovice. Luhačovice nejen navracejí zdraví a duševní pohodu, ale patří i k nejkrásnějším lázním České republiky.

Jejich poloha v oblasti Bílých Karpat, ve středu zachovalé přírody, secesní architektura i řada památek dělají z pobytu v lázních Luhačovice jedinečný zážitek.

Lázně Luhačovice jsou zaměřené na léčbu více zdravotních obtíží i na relaxaci. Léčí se zde především nemoci dýchacích cest – jak horních, tak dolních, cévní a nervová onemocnění, poruchy trávicího ústrojí nebo poruchy látkové výměny, cukrovka a obezita, zotavují se zde také onkologičtí pacienti. Pacienti mohou využívat léčivých účinků minerálních pramenů formou pitné kúry, inhalací nebo koupelí, základní léčbu doplňují další procedury jako sauny, masáže, zábaly, elektroléčba a léčba světlem i další postupy.

Léčivé prameny nejsou jen Vincentka

Kromě nejznámějších pramenů jako Vincentka, Aloiska nebo Pramen Dr. Šťastného jsou při léčbě v lázních Luhačovice využívány i prameny další. Jedním z pramenů s vysokou koncentrací prospěšných látek je pramen Elektra. Protože obsahuje velké množství nerostů, používal se k výrobě vřídelní soli, nyní je využíván především při koupelích a inhalaci. Při onemocnění pohybového ústrojí se k léčbě využívá pramen Nová čítárna. Lázně Luhačovice mají i Sirný pramen, který jako jediný nemá vlastnosti jako kyselka. Používá se především ke koupelím.

Procedury navracejí zdraví

Jako léčba pro řadu nemocí se využívá pitná kúra. Voda z doporučených pramenů se pije několikrát denně nalačno, dávkování je zajišťováno použitím speciálních porcelánových pohárků, které si každý může zakoupit i jako suvenýr. Další používanou procedurou je inhalace. Inhaluje se jak nosem, tak ústy, popřípadě současně. Inhalátory většinou obsahují Vincentku, jejíž částečky jsou vdechovány a napomáhají odkašlávat. Vodoléčba znamená v lázních Luhačovice především uhličité koupele. Tělo se lépe prokrvuje, dochází ke snížení tlaku a zlepšuje se krevní oběh a látková výměna.

Nabídka procedur je v Luhačovicích bohatá

Základní užívané procedury mohou být doplněny dalšími prvky. Do uhličitých koupelí bývají přidávány další přísady, jako například sůl z Mrtvého moře, oleje z léčivých bylin, různé extrakty a aromata. Vířivé a perličkové koupele se užívají pro zmírnění napětí a relaxaci. Masáže se provádějí na celém těle nebo jsou zaměřeny jen na určité oblasti. K dalším nabízeným možnostem léčby patří mimo jiné zábaly, elektroléčba a léčba světlem.

Sponzorováno

Léčivé prameny a klimatické podmínky jsou jedinečné

Účinky léčivých pramenů proslavily lázně Luhačovice i za hranicemi naší země. Celkově pod správu lázní patří cca 16 pramenů, ne všechny jsou však využívány. Vody minerálních pramenů lázní Luhačovice mají vysokou koncentraci minerálních látek s příznivým účinkem a také obsah látek vhodných zvláště pro koupele. Jejich význam si uvědomovali majitelé města již v 17. století, kteří upravili a pojmenovali jednotlivé prameny, nechali zkoumat jejich účinky a položili tak základy zdejší lázeňské péče.

Lázeňští hosté se mohou i bavit

Lázně Luhačovice slouží i jako středisko volnočasových aktivit. Ubytovat se je možno v lázeňských domech, hotelech, penzionech nebo v soukromí. Pokud někdo nechce pouze odpočívat a využívat účinků léčivých pramenů, může využít některou z aktivit, které město samo i jeho nádherné okolí nabízejí. Turisté mají možnost vyrazit po některé z mnoha turistických stezek, cyklisté zde najdou upravené cyklotrasy, v zimě je zde provozován lyžařský vlek, v létě koupaliště. Ve městě vyrostla i řada sportovišť, minigolf, možno je věnovat se i rybolovu nebo pouze procházkám. I člověk společensky založený se v lázních Luhačovice nenudí – vinárny, kavárny a restaurace zvou k posezení, o kulturu se stará i místní kino a divadlo.

Luhačovice mají i krásné a zajímavé okolí

V těsném sousedství lázní Luhačovice slouží rekreaci a rybaření Luhačovická přehrada. Turisté využívají speciálních okruhů. Zříceniny hradů a hrádků a zámek uspokojí milovníky historie. V lese Obora je možno zhlédnout větší množství kruhových mohyl, v širším okolí se nabízí návštěva Buchlovic s hradem Buchlov a Rožnova pod Radhoštěm.

Dospělým jsou určeny různé léčebné programy

Nabídek léčby lázní Luhačovice využívají dospělí pacienti například po ukončení chemoterapií nebo ozařování, nemocní s potížemi oběhového ústrojí, ti, kdo mají trávicí potíže, nemocní s cukrovkou, kožním onemocněním nebo lidé obézní. Nabídka různých terapií a kúr je široká – od pitné kúry přes inhalace a různé druhy koupelí k masážím a saunám, terapie s použitím laseru, ultrazvuku, akupunktury, parafínu, lávových kamenů a všech možných nových i módních způsobů léčby.

Lázně Luhačovice nabízejí speciální léčbu pro děti

V lázních Luhačovice probíhá i léčení dětí a dospívajících. Většinou se jedná o jedince s potížemi dýchacími nebo onemocněním při poruchách látkové výměny. Pro školáky je zajištěn program včetně dozoru, nabízeny jsou i speciálně zaměřené akce pro celé rodiny, pro zdravotně postižené nebo detoxikační program. Zvolit je možno i víkendové pobyty.

Přijeďte sem, bude se vám tady líbit, uvidíte.

VIDEO: Lázně Luhačovice, a.s.

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  1 komentář u článku “Co lze léčit v lázních Luhačovice?”

  1. Tom napsal:

   Nádherné prostředí, pěkná promenáda s palmami, 3 dětské léčebny jako samostatné objekty přizpůsobené dětem. :)

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva