Sponzorováno

Kokosový olej a cukrovka – přírodní bojovník proti tomuto onemocnění 4.92/5 (13)

Kokosový olej a cukrovka

Trošku teorie snad neuškodí :)

Kokosový olej má jinou délku řetězců molekul mastných kyselin, než jiné oleje (má středně dlouhé řetězce molekul mastných kyselin). Vzhledem k tomu, že středně dlouhé mastné kyseliny jsou kratší a menší, tělo je rozkládá úplně jinak. A právě středně dlouhé řetězce molekul mastných kyselin, které jsou pouze v kokosovém oleji, jinak působí na organismus, než dlouhé řetězce mastných kyselin, které se nacházejí téměř ve všech potravinách.

S ohledem na tyto vlastnosti kokosového oleje na jeho vstřebávání vaše tělo nepotřebuje enzymy slinivky, tedy inzulín na trávení kokosového oleje. Když se kokosový olej stává součástí vaší stravy při cukrovkové dietě, zvyšuje se i absorpce minerálů, jako vápník, hořčík, vitamínu B, vitamínů rozpustných v tucích (např. A, D, E a vitamin K a beta-karoten) a některých aminokyselin (např. proteiny). Výzkum ukázal, že důsledkem diety s kokosovým olejem symptomy nedostatku vitaminu B zcela zmizí. Kokosový olej napomáhá vstřebávání vápníku, posiluje kosti a zabrání vzniku artritidy. Kokosový olej v sobě neobsahuje všechny tyto živiny, ale kvůli jeho dobrým vlastnostem dovolí tělu je přijímat z ostatní potravy i při dietě s kokosovým olejem.

Jak kontrolovat cukrovku chutně a jednoduše s kokosovou dietou?

Diabetes mellitus – cukrovka je skupinou metabolických onemocnění, jejichž společnou charakteristikou je chronická hyperglykémie (zvýšená hladina glukózy v krvi) způsobená poruchou sekrece nebo účinku hormonu inzulínu, případně jejich kombinací. Hormon inzulínu produkují buňky slinivky břišní. Vyskytují se dva hlavní typy cukrovky:

  1. cukrovka – diabetes mellitus I. typu – závislý na inzulínu
  2. cukrovka – diabetes mellitus II. typu – nezávislý na inzulínu

Cukrovka, diabetes mellitus I. typu je často zjištěna už v dětství, ale může se zjistit i v dospělosti. Je charakteristická destrukcí buněk, což vede k absolutnímu deficitu inzulinu. Cukrovka, diabetes mellitus II. typu je charakteristická pro starší a velmi často u obézních lidí. Je charakteristická odolností buněk v těle vůči inzulínu, což pak vede k poruše zpracování glukózy a jejího nedostatku. Inzulín má často zvýšenou hladinu. Lidé s onemocněním cukrovkou musí stále držet dietu a radikálně musí snížit příjem všech tuků, vyškrtnout z jídelníčku stolní oleje obsahující nenasycené mastné kyseliny a omezit i příjem tuky živočišného původu, jelikož obsahují nasycené mastné kyseliny. Dosavadní praxe byla při léčení cukrovky takováto, avšak pro zdravé fungování lidského organismu to není správné. Dieta musí být prospěšná pro celý lidský organismus!

Úspěšná dieta při cukrovce není možná bez zdravých tuků

Mastné kyseliny které se ve zdravých tucích nacházejí, jsou nápomocní pro zdraví a při prevenci zdraví. Nedostatek tuků při dietě na diabetes mellitus vyčerpá celý váš organismus, často budete unavení, bez síly a mnohem častěji budete nemocní. Tukuprostá dieta dlouhodobě nefunguje a ani nezlepší váš zdravotní stav. Největším viníkem jsou dennodenně používané stolní oleje, které i při cukrovkové dietě používáte na pečení, a které obsahují nenasycené a polynenasycené mastné kyseliny. Tuky obsahující nasycené mastné kyseliny také nejsou vhodné, protože ucpou cévy, jsou těžko stravitelné a zvyšují i ​​riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Přesvědčivý důkaz

Podívejte se na krmná zvířata, tedy zvířata, která jsou krmena zbytky jídla od nás, od lidí. U těchto zvířat byla zjištěna často cukrovka. Je to docela „normální“, vždyť jedí skoro totéž jako my lidé, jen ještě v horším stavu. Takže mají stejné nemoci jako my. Pak změřili hladinu cukru v krvi přes 10 000 volně žijícím zvířatům a představte si nenašli ANI JEDNO se zvýšenou hladinou cukru v krvi. Je to důkaz na pravdivé pořekadlo – jsi to, co jíš! Je třeba to brát velmi vážně.

Sponzorováno

Proč jsou stolní oleje nezdravé při cukrovkové dietě?

Studie prokázaly, že když se polynenasycené tuky se smíchají buňkami v buněčné struktuře, sníží se jejich schopnost spojovat se s inzulínem. To znamená, že mají schopnost přijímat méně glukózy. Jelikož v těchto rostlinných olejích jsou nenasycené mastné kyseliny, které se během pečení spálí a vytvářejí se karcinogenní látky, objeví se i látky které jsou pro zdraví velmi škodlivé. Tyto škodlivé látky jsou důvodem mnoha onemocnění, jako např. cukrovka, nedostatečná funkce štítné žlázy, obezita, rakovina, atd. Když používáte stolní olej, přijímáte hodně omega-6 mastných kyselin. Z omega-6 mastných kyselin se vytváří prostaglandin, který způsobuje vysoký krevní tlak a tak není se co divit, že každý třetí člověk trpí touto nemocí.

Proč jsou škodlivé nasycené tuky?

Vepřové sádlo, kachní sádlo – obsahují nasycené mastné kyseliny a jsou těžko stravitelné, ucpou cévy a proto bychom se měli vyhýbat těmto produktům. Jaké je řešení? Když budete používat tuky obsahující zdravé mastné kyseliny a pravidelně je budete i používat, riziko onemocnění se sníží se minimum. Můžete si tak zlepšit vaše zdraví, předcházet nemocem jako jsou cukrovka, obezita a nedostatečné fungování štítné žlázy, atd. Naskytne se otázka, co používat na vaření a pečení a jak správně používat stolní oleje. Existuje jeden tuk, který každý diabetik může používat bez obav. Je to kokosový olej, který pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi a tím se snižují i ​​příznaky tohoto onemocnění.

Změňte vaše zvyky ve vaření následujícím způsobem:

Omezujte používání stolního oleje který obsahuje velké množství omega-6 mastných kyselin. Používejte jej pouze na dušení.

Na vaření a pečení používejte kokosový olej, který má stabilní strukturu.
V epidemiologických studiích dokázali, že lidé kteří pravidelně používají kokosový olej jsou odolnější vůči kardiovaskulárním onemocněním. Tato imunita není genetická, ale závisí na stravování. Doktor Shorland a jeho kolegové ve svých studiích dokázali, že u obyvatel Polynésie, kteří ve velké míře používají kokosový olej se mnohem méně vyskytují nemoci jako jsou cukrovka, vysoký krevní tlak a ateroskleróza jako u Evropanů.

Používejte za studena lisované oleje, hlavně na přípravu salátů.
Užívejte potravinové doplňky obsahující omega 3-6 mastné kyseliny. Nejdůležitějším úkolem omega-3 esenciálních mastných kyselin je, že se z nich syntetizují hormonální látky, které mají důležitou roli při regulaci cholesterolu, krevního tlaku, syntéze hormonů atd. Pro ještě efektivnější účinek omega 3-6 mastných kyselin se musí tyto látky najednou dostat do těla.

Omezte příjem cukru a nahraďte ho Stévií, která neobsahuje kalorie.

Víte, že: Kokosový olej bývá nazýván „nejzdravějším olejem na zemi“ a bývá spojován i tajemstvím dlouhověkosti.

Proč koupit a používat kokosový olej?

Koupí kokosového oleje nekoupíte jen obyčejný tuk na vaření. Koupíte produkt který je přírodní, moderní, užitečný a pomáhá vám udržovat vaše zdraví a zdraví vašich blízkých. Dlouhodobě to znamená, že používáním kokosového oleje můžete předejít nemocem, které jsou zapříčiněny použitím nezdravých stolních olejů.

Co si ještě přečíst o cukrovce a kokosovém oleji?

Vyberte si kokosový olej třeba zde

VIDEO: Jak funguje cukrovka?

Sponzorováno

Zdroje článku a studie

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

Autor článku

Daniel Borník (více o nás)

 

Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


Štítky: ,

Přečtěte si také naše další články

 

Zatím žádné komentáře

Zanechat komentář ke článku

Zpráva