Sponzorováno

Jak na krásné i zdravé nohy a chodila? 4.82/5 (22)

Jak na krásné i zdravé nohy a chodila?Říká se, že pokud chcete mít představu o hygienických návycích člověka, stačí když se podíváte na jeho nohy. Dá se říci, že zdravotní stav nohou hraje velmi důležitou roli při posuzování celkové osobnosti člověka. Je tedy zřejmé, že lidé chtějí mít zdravé a krásné nohy. Pokud však chcete mít opravdu ukázkové nohy, musíte jim věnovat i náležitou péči.

Dejte nohám hydrataci, hygienu a vzduch

Pro vaše nohy i nejdůležitější pravidelné mytí. Některým lidem se nohy potí více než jiné části těla. Zapomenout nesmíte ani na pravidelnou hydrataci. Tak jako pokožka na ostatních částech Vašeho těla, i ta na nohou potřebuje pravidelné natírání krémem či mlékem. Během dne se snažte nosit co nejpohodlnější boty, nejlépe bez podpatků. Boty by měly být pohodlné, neměly by Vás nikde tlačit a měly by mít větrání, které zabezpečí nohám přísun vzduchu. Doma buďte vždy bosí, nohy musí být co nejvíce na vzduchu. Dále Vám radíme, nikdy si neobouvejte obuv někoho druhého. Zapomeňte na veselé barevné ponožky z polyesteru a jemu podobných umělých vláken. Vyzbrojte se bavlněnými ponožkami a nezapomeňte jejich měnit každý den.

Naše tipy pro zdravé a krásné nohy

Studená voda

Po každém mytí si nohy ještě promyjte studenou vodou. Pořádně se Vám prokrví a budou vypadat mladší a krásnější.

Nohy krémujte

Nezapomeňte je osušit a natřít krémem. Na paty můžete použít i více krému, protože jde o nejsušší místo chodidel. Do oblasti mezi prsty krém nenanášejte.

Nohy vysušte

Nohy nesmějí zůstávat mokré, ani mezi prsty, může Vám hrozit vznik různých nepříjemných plísní.

Boty kupujte chytře

Při koupi obuvi se snažte navštívit obchod až v pozdějších hodinách. Během dne Vám totiž nohy otečou, a tak budete mít zajištěno, že Vás nebudou tlačit, i když je budete mít obuté delší dobu.

V létě opalovací krém

Pokud nosíte v létě sandály, nezapomeňte si opalovacím krémem natřít místa, kde Vám bota nohu nezakrývá.

O své nohy se starejte

Nepříjemný zápach můžete odstranit prostřednictvím různých prášků nebo sprejů, které zabraňují nadměrnému pocení. Pokud však na svých nohách pozorujete vážné změny, ranky či různé druhy plísní, vždy navštivte lékaře. Ostatní nepříjemnosti můžete odstranit prostřednictvím zaručených přírodních receptů na krásné a zdravé nohy.

Vodní lázně pro nohy

Nohám prospívají různé druhy vodních lázní.

Super směs na nohy

Jeden z osvědčených receptů na relaxaci a krásu Vašich nohou je směs dvou šálků olivového oleje, jednoho šálku citrónové šťávy, čtvrt lžičky skořice, čtvrt lžičky mléka. Tuto směs nalijte do vaničky s vodou a namočte nohy na patnáct minut. Nohy pak omyjte mýdlem, osušte a pečlivě natřete krémem.

Sponzorováno

Citrónová koupel pro nohy

Na odstranění zápachu je vhodná citrónová koupel. Smíchejte stejné množství citronové šťávy se stejným dílem vody a nohy namočte na několik minut. Kromě odstranění zápachu, zůstanou Vaše chodidla jemné a vyhlazené.

Přírodní krémy pro nohy

V pohodlí domova si můžete vyrobit i vlastní krém na nohy. Stačí když v malé misce smícháte po jedné lžíci olivového oleje, mandlového oleje a oleje z pšeničných klíčků. Přidáte dvanáct kapek eukalyptového oleje a promícháte. Krém můžete přesunout do uzavíratelné nádoby a skladovat na chladném a suchém místě. Natírejte jednou za den na čisté a suché nohy. Kromě krémů jsou vhodné i přírodní oleje. Dopřejte si každý večer masáž nohou přírodních sezamovým či hořčicovým olejem v zimě a během léta chladivým kokosovým olejem. Suché a drsné pokožce pomůžete směsí tří lžic medu a jedné lžičky sezamového oleje. Směs aplikujte na postižená místa, nechte působit a opláchněte.

Přírodní peeling pro chodidla

Pokud jsou Vaše chodidla suché a vy cítíte, že potřebují pomoc k odstranění odumřelých kožních buněk, připravte si v pohodlí domova jahodový peeling. Stačí když smícháte 8 měkkých jahod se dvěma lžícemi olivového oleje s jednou lžičkou mořské soli a půl lžičkou jemně nasekaných mandlí. Směs vymíchejte do pasty a natřete ní chodidla. Masírujte pár minut, opláchněte, pořádně osušte a nakrémujte krémem. Nohy budou jako znovuzrozené. Pokud jsou Vaše chodidla náchylná na mykózu, čili různé plísně, můžete se také obrátit na přírodní léčiva. Proti plísním na nohou působí výborně například tea tree olej, který má přirozené antimykotické vlastnosti. Stačí když tea tree olej natřete třikrát týdně na postižená místa. Proti mykóze chodidel můžete bojovat i prostřednictvím stravy. Stačí když do jídel přidáte jeden nebo dva stroužky česneku, který má také výborné antimykotické vlastnosti.

Co si o zdravých nohách ještě přečíst?

VIDEO: Cviky na krásná a štíhlá stehna

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva