Sponzorováno

Nošení vysokých podpatků z pohledu zdraví – ano nebo ne? 4.85/5 (13)

Nošení vysokých podpatků z pohledu zdraví – ano nebo ne?Pokud je v ženském světě jedno velké a velmi často diskutované téma, nejedná se o žádné jiné, než o nošení podpatků. Jedna skupina žen je v tomto směru jasně pro, druhá je jasně proti. Pokud nevíte, na kterou stranu se postavit, přinášíme vám hlavní argumenty obou stran. Říci rozhodně musíme, že se všechny zakládají na pravdě. Zároveň je dobré dodat i to, že nic se nemá přehánět. Tím chceme říci, že pokud jde o hlavní negativa, týkají se spíše žen, které nosí podpatky pravidelně. Pokud si je berete jenom jednou za čas, a jinak nosíte pohodlnou a kvalitnější obuv, berte případná negativa a katastrofické scénáře spojené s následky spíše s rezervou.

Pozitivum? Budete mít dokonalé nohy

Začneme pozitivem, které s nošením podpatků souvisí. Tímto pozitivem, je fakt, že když v nich vyjdete na ulici, opticky se vám nohy nejenom zeštíhlí, ale také se vám o něco prodlouží. V tomto směru platí, že čím je podpatek vyšší, tím výraznější může tato pozitivní změna být. Na typu podpatku už příliš nezáleží. Pokud tedy chcete vypadat dokonale sexy, toto je jeden z důvodů, které nošení dané obuvi jasně hájí.

Další pozitivum? Získáte sebevědomí

Druhým důvodem, který se také týká toho, proč nosit podpatky je to, že můžete získat mnoho sebevědomí. Důvodem je to, že budete o několik centimetrů vyšší. A to se počítá. Pokud máte vyššího partnera, tak se mu mnohem lépe vyrovnáte. Pozor ale na to, pokud jste s partnerem stejně vysocí – to by dobře nedopadlo. Se sebevědomím také souvisí i to, že při chůzi na podpatcích budete působit nejenom vyšším dojmem, ale dokážete také výrazně podpořit svou ženskost. I to je argument, proč volit právě boty na podpatku.

Negativa nošení podpatků

Máme za sebou několik pozitiv a tak se pojďme společně podívat i na možná negativa.

Poškodíte si svou páteř

Tím prvním je to, že si můžete výrazně poškodit páteř. A to tak, že ji budete s každým krokem deformovat do jiného tvaru, než jaký má být. Je to tím, že při chůzi na podpatcích jsou namáhány hlavní tři části vašeho těla. A to:

 • Kotníky
 • Bedra
 • Kyčle

Proč se toto děje? Je to dáno tím, že když máte na sobě vysoké podpatky, vaše tělo má tendenci přepadávat dopředu. A to znamená, že se vám rovnováha bude držet mnohem obtížněji, a tak budete balancovat. Vlivem daných vyrovnávacích pohybů může být páteř deformováno. Logicky ale dodejme, že je rozdíl, zda si vezmete podpatky několikrát do roka, nebo nosíte vysoké jehly každý den.

Sponzorováno

Budou vás bolet záda – a nejenom ty

Nevěříte? Buďte si jista. Upozorňují na to jak sami ženy, které podpatky nosí, tak to potvrzují také lékaři, kteří následně musí dané bolesti různými způsoby odstraňovat. Dané bolesti jsou způsobené jednou hlavní věcí, a to tím, že se ovlivňuje držení vašeho těla, a v oblasti zádového svalstva tak dochází k mnohem výraznějšímu napětí. Spolu s tím jde ruku v ruce i to, že jsou nadměrně namáhány takzvané velké, ale i malé klouby dolních končetin. Když se od zad lehce odpoutáme, mohou přijít také bolesti dolních končetin, nebo různé defekty. Co je v takovém případě tím nejčastějším problémem?

Tím ale možné problémy zdravotního a také bolestivého rázu rozhodně nekončí. Stejně tak je třeba ze zmíněných důvodů počítat i s tím, že se objeví také bolesti kolen. A to může mít vliv nejenom na zhoršenou chůzi, ale může dojít také k výraznějšímu otoku. Nemusíme připomínat, že vlivem toho se koleno pochopitelně zvětší, což se na vaší kráse projeví podstatně negativním způsobem. I na toto myslete, než si na své nohy podpatky nazujete.

Zkrácená Achillova šlacha

Achillova šlacha je jedna z velmi důležitých částí lidského těla, která je nezbytná pro bezproblémovou chůzi. Když ale budete nosit podpatky, dojde k tomu, že se vám bude postupně zkracovat. K čemu to povede? Pokud budete chodit v normálních, tedy klasických botách, bude opět natahována, vlivem čehož může být klasická chůze mnohem bolestivější, než dříve. Opomíjet nesmíme ani to, že při dlouhodobém, popřípadě při prudkém zatížení může dokonce i prasknout. Týká se to například sportu, a hlavně situace, kdy jste delší dobu nesportovala, stejně jako situace, kdy jste se třeba i dostatečně neprotáhla.

Ideální volba ke každému outfitu

Sponzorováno

Abychom nekončili přímo negativně, dáme si na závěr jedno pozitivum, které nošením podpatků také velmi nahrává. Tímto pozitivem je fakt, že dané boty se dnes hodí v podstatě k jakémukoliv outfitu, ve kterém se cítíte dobře a ve kterém je vaším cílem také dokonale vypadat. Pokud se máme podívat konkrétněji, tak je jasné, že nejlépe se vyšší podpatky rozhodně hodí k večerním, ale i elegantním letním šatům. A to mnohem lépe, než jakákoliv jiná obuv. Dále se mohou podpatky dobře hodit i k sukním. Nosíte je ráda? Potom je volba obuvi jasně vyřešena. Nic ale nezkazíte ani ve chvíli, kdy si vezmete třeba užší džíny. I v těch můžete pomocí správných, tedy i vyšších bot vypadat elegantněji.

Co si více na toto téma přečíst?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva