Jak na správné líčení na ples? 4.65/5 (17)

Základní pravidla pro líčení na ples...

Základní pravidla pro líčení na ples…

Období prvních měsíců po Novém roce je vždy časem, kdy se pořádají četné plesy a bály. Pokud patříte do skupiny žen, které doslova milují dané společenské akce, podívejte se společně s námi, jak na nich vypadat neodolatelně. Tentokrát ale nebudeme řešit váš outfit, nebo sladění s partnerem. To, na co se podíváme konkrétně, bude líčení na ples. I to má svá specifika. Pokud nechcete riskovat, můžete oslovit profesionálku. Pokud se však budete držet našich rad, buďte si jista, že dokonalý výsledek zvládnete i svépomocí.

Jaký zvolit odstín?

Je nepsaným pravidlem, že v létě se používají hlavně jemnější a světlejší odstíny, zatímco během zimy už můžete vsadit na odstín tmavší a sytější. A od toho se odvíjí i naše rada, jaké zvolit líčení na ples. V souvislosti s odstínem rozhodně doporučíme vsadit spíše na sytější barvy, jelikož vyniknou mnohem lépe. Určitě není problémem, když budete lehce experimentovat a zvolíte například i lehce třpytivé odstíny. Ještě dodejme, že případným jemnějším odstínem také nic nezkazíte, a rozhodně to není výrazný přešlap. Dle pravidel by to ale měla být zcela určitě varianta číslo jedna.

Je třeba sladění?

Ano, je. Nikoliv ale s vaším partnerem, ale s vašimi šaty. Je jasné, že u některých odstínů to bude celkem náročné, ale jistě se vám podaří dosáhnout toho, že nějaký prvek spojený s líčidly bude zajímavě ladit právě s vašimi šaty. Ideální volbou mohou být třeba:

 • Oční stíny
 • Linky u očí
 • Líčení víček

Pokud vám toto doporučení dělá starosti a připadá vám, že sladění by bylo až příliš komplikované, nebo by vám takové líčení neslušelo, není třeba zoufat. Můžete jít i cestou univerzální. My doporučíme klasické kouřové líčení (video pod článkem), kterým nic nezkazíte. Nejenom, že na první pohled vypadá stylově a elegantně, ale je třeba říci, že poslední měsíce je skutečným hitem. I na ples tak bude zaručeně volbou číslo jedna.

Jak je to s kontrasty?

Ano, ty musí být. Co tím myslíme? Především fakt, že by celý váš obličej rozhodně neměl být nalíčený jednotvárně. Právě naopak. Důležité je střídat výrazné prvky s těmi méně výraznými, díky čemuž vznikne zajímavý kontrast. Dobrým pravidlem je to, že díky tomuto postupu můžete zvýraznit tu část vašeho obličeje, na kterou jste hrdá a u které chcete, aby se na ni většina lidí zaměřila. To znamená, že můžete zvolit třeba výraznější sytou rtěnku, ale zároveň jemnější líčení v oblasti očí. Stejně tak ale můžete dokonale zvýraznit své oči, přičemž pravidlem bude, že na rty je dobré použít spíše decentnější nádech. Dobrou volbou může být:

 1. Nechat ústa přírodní, bez nalíčení
 2. Použít lesk na rty
 3. Použít rtěnku s jemným odstínem

Je třeba zohlednit odstín pleti?

Určitě ano. Je velkou chybou se snažit při léčení dosáhnout zcela jiného odstínu, než je právě pro vaši pleť tím přirozeným. Pokud je pleť světlejší, můžete sice zvolit tmavší tóny, ale rozhodně ne nijak výrazné. Pokud je vaše pleť od přírody tmavší, určitě se ji nesnažte jakkoliv zesvětlovat, stejně jako se nesnažte ani o to, aby působila ještě výrazně tmavějším dojmem. Odstín vašeho make-upu by měl vždy vycházet z vaší původní přirozenosti.

Je dobré zvolit nějaké doplňky?

Nemusí být vždy na škodu, ale doporučovány jsou spíše mladší generaci. Pokud už máte věk, kdy chcete být spíše za elegantní dámu, potom nedoporučujeme touto cestou jít. Typickým příkladem mohou být třeba různé nalepovací kamínky, stejně jako různé šperky do oblasti řas, nebo dokonce nalepovací řasy. Sice se jedná o prvek, kterým zaujmete, ale ne vždy s ním dokážete sklidit úspěch. Pamatujte na to, že váš sladěný plesový outfit může vypadat velmi elegantně, přičemž vy sama vše doslova zabijete tím, že zvolíte nějaký laciný prvek, který se k celkovému stylu, ale i k povaze celé akce rozhodně nijak nehodí.

Jak vypadat nádherně a přirozeně?

Hlavní rady a tipy máme za sebou. Nyní se podívejme ještě na jednu velmi důležitou věc. A tou je zcela určitě vaše přirozenost, která by měla být naprostou samozřejmostí. S tím souvisí i to, aby líčení na ples nijak neměnilo vaši klasickou tvář a podobu. Nutné je také vyvarovat se jakýchkoliv násilných přechodů, čehož docílíte tím, že například make-up budete rozdírat jednoduše do ztracena. Důležité je také začít s jemnějším odstínem a postupně, v případě potřeby přidávat. Opačná cesta rozhodně nefunguje a nikdy fungovat nebude.

Co si dále přečíst?

VIDEO: KOUŘOVÉ LÍČENÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY

VIDEO: Líčení na ples – Jemná broskvová pro každé očko

VIDEO: Rychlé a jednoduché líčení na ples

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva