Kouřové líčení – jak na něj? 4.64/5 (11)

Sponzorováno

Kouřové líčeníPokud se podíváme na několik trendů v oblasti krásy a líčení, rozhodně by měly být dominujícím prvkem vaše oči. Jak zajistit, aby byly skutečně neodolatelné? Pomůže vám takzvané kouřové líčení, které je označováno jako smokey eyes. Pokud po něm toužíte, ale nevíte jak na něj, přinášíme vám několik tipů, díky kterým se takto zvládnete dokonale nalíčit i vy sama. Tím si můžete být stoprocentně jista.

Nebojte se barev

Nejprve si ujasníme fakt, že při tomto stylu líčení se rozhodně není třeba obávat i odvážnějších barev. Pokud se podíváme na klasiku, tak rozhodně dominuje barva černá, ale i antracitová, nebo hnědá v tmavších odstínech. Jsou ale i jiné, mnohem zajímavější barvy, kterých se bát zaručeně nemusíte. Jedná se třeba o tyto:

 • Modrá
 • Zelená
 • Švestková

Obecně také platí, že správnou barvu byste měla vybírat podle velikosti vašich očí. Pokud jsou velké, je lepší vsadit spíše na světlejší odstíny. Pokud ale máte oči malé, je nejlepší volbou zvolit tmavší odstín, díky kterému vyniknout a začnou mnohem lépe přitahovat pozornost. Tolik k výběru barvy a nyní se už podívejte na to, jak se nalíčit skutečně správně.

Pleť je třeba na kouřové líčení připravit

Celý start vašeho líčení by měl být spojený s přípravou vaší pleti. Ta by měla na první pohled působit dokonale, a měla by být bez jakýchkoliv nerovností i bez jakýchkoliv problémových znaků. Proto je první krok spojený s tím, že si vezmete korektor a jednoduše zakryjete ta největší problémová místa. Následně si vezmete klasický make-up, který na svou pleť nanesete. Pamatujte přitom na hlavní zásady spojené s tím, že je nutné dbát na rovnoměrnou vrstvu, stejně jako je třeba dbát i na to, aby byl make-up dostatečně rozetřen i do stran vašeho obličeje. Jakmile vypadáte dokonale, již můžete začít s tím, že se zaměříte na vaše oči.

Začnete jednoduchým zvýrazněním

Čím začít u vašich očí? Je to prvotní jednoduché zvýraznění. Místem, kde musíte začít, je rozhodně vaše obočí. To si zvýrazněte klasikou formou, jak jste byla doposud zvyklá. Jakmile jste s výsledkem spokojena, již si můžete vzít do rukou tužku, pomocí které vykreslíte linku, která se bude táhnout podél horního oblouku řas. Zatímco u klasického líčení by byla linka spíše jednodušší, vy si pamatujte, že kouřové líčení je zaměřeno na skutečnou výraznost. I proto by daná linka měla být primárně silná. Pokud budete volit tmavší odstín, volte barvu černou, popřípadě to může být i tmavší odstín modré. Chcete-li vsadit raději na světlejší odstín, je ideální volbou zvolit barvu šedou. To pouze k inspiraci, jelikož jinak záleží hlavně na vaší volbě a na tom, v čem se budete takzvaně cítit dobře, přirozeně a elegantně.

Sponzorováno

Pokračujte aplikací stínů

Nyní se začínáme věnovat oblasti vašeho víčka. V první fázi je třeba mít připravený tmavší odstín stínů, který nanesete zhruba na třetinu vašeho víčka. Výsledný efekt by měl být takový, že daný stín bude propojený s linkou, kterou jste oko líčila v předchozím kroku. Správným postupem této aplikace je to, že barvu nejenom důkladně zapracujete i do samotného ohybu víčka, ale i to, že ji budete vždy roztírat směrem ven.

Po této fázi si můžete vzít již odstín o něco světlejší a ten naneste do oblasti pod vaším obočím. Vaším cílem by mělo být hlavně vytvoření nepřehlédnutelného kontrastu, který vznikne k tmavé tužce a k tmavým očním stínům na vašem víčku.

Další linie a další stíny

Dostáváme se k finální fázi, které už vašemu kouřovému líčení dá výsledný dokonalý vzhled. Nejprve si vezměte do ruky tekutou oční linku, kterou veďte v přesné linii podél horního oblouku vašich řas. Zde je dobré použít spíše středně tmavé barvy. Dále budete pokračovat dolním obloukem, kde už budete používat kajalovou tužku. Nejprve veďte linii a poté ji jemným pohybem rozetřete, a to s využitím tmavého očního stínu. Jak jsme zmínili, na dolní oblouk je určitě třeba použít tmavější odstíny, takže opět zase tradiční barvy, jako je:

 • Černá
 • Tmavě šedá
 • Tmavě modrá

Vyměňte oční stín opět za středně tmavý odstín a aplikujte ho na pohyblivé oční víčko. Tedy přesně do toho prostoru, který zůstal zatím ještě volný a nachází se v oblasti mezi oční linkou a mezi tmavým stínem. Právě tím dotvoříte celý efekt smoke eyes k naprosté dokonalosti.

Dolaďte své řasy

Finálním krokem už jsou jenom vaše řasy. Pokud mají být vaše oči skutečně výrazné až nepřehlédnutelné, rozhodně nezapomeňte na to, že by řasy měly mít dokonalý tvar. Pomocí kleštiček je nejprve natočte a poté je ve dvou vrstvách naličte řasenkou. Ideální volbou je ta, která nabídne efekt prodloužených řas, jelikož právě s jejich kombinací vynikne kouřové líčení skutečně nejvíce. Tím jsou vaše oči hotové a dokonalé. A aby váš obličej nepůsobil v jejich kontrastu příliš fádně, zkuste jednodušší rtěnku a zdravíčka. Potom už můžete vyrazit do společnosti, a to s jistotou, že zaujmete na první pohled.

TIP: Jak pečovat o pleť v okolí očí?

VIDEO: KOUŘOVÉ LÍČENÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY

VIDEO: Kouřové líčení pro malé oči

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva