Sponzorováno

Chystáte se na ples? Správné líčení z vás udělá královnu 4.83/5 (24)

Plesové líčená má svá pravidla. Neměla byste hlavně experimentovat, ale spíše by mělo být méně nápadné.

Plesové líčená má svá pravidla. Neměla byste hlavně experimentovat, ale spíše by mělo být méně nápadné.

Je to tady. Co? Pro mnohé z vás dlouho očekávaná plesová sezona. Pokud jste se svým partnerem dvě společenské osoby, jistě během sezony vystřídáte i několik konkrétních plesů. A jak na něm zazářit? Roli hraje několik věcí, jako:

 • Dokonalé šaty
 • Skvělý účes
 • Stylové doplňky a sladění s partnerem

Je zde ale ještě jedna věc, na kterou byste jako žena neměla zapomínat. Je to líčení na ples, které z vás může udělat královnu celého sálu. Jak na něj? Naše rady pomohou i vám, které jste v této oblasti přece jenom o něco méně zkušené.

1. Upravte si obočí

Pokud nepatříte mezi ženy, které by se chtěly nutně líčit jakkoliv výrazně, zapamatujte si, že alespoň lehce upravený zevnějšek je nutností. My doporučíme upravené obočí, se kterým rozhodně naděláte mnoho parády. Dokážete upoutat pozornost na své oči, a to jednoduchým postupem. Jestliže chcete zůstat spíše při zemi, zkuste obočí lehce ztmavit a načesat nahoru. Pokud se nebojíte něčeho výraznějšího, co takhle permanentní make-up?

2. Dokonale vyčistěte svou pleť

Ještě stále zůstáváme u žen, které to nechtějí s líčením jakkoliv výrazně přehánět, ale zároveň chtějí vypadat dokonale. Co je osvědčený postup? Je to dokonalé vyčištění vaší pleti. Jak na něj? Dobrou volbou je peeling. Zde se nabízejí hned tři možné cesty:

Proč právě toto? Jelikož svou pleť hloubkově vyčistíte. Můžete tak odstranit třeba nepříjemné černé tečky, stejně jako odstraníte zbytky odumřelých buněk a eliminujete přebytečný kožní maz. Tento krok je však doporučován i žen, které následně použijí make-up. Lépe přilne a také lépe trefíte přirozený odstín pleti.

3. Matný make-up

Makeup je naprostý základ, pokud se chcete pořádně nalíčit. Jedině tak se vám povede dokonale sjednotit odstín vaší pleti, stejně jako se vám povede zdůraznit určité linie obličeje, či se vám povede třeba i to, že obličej opticky protáhnete, což je pro celkový efekt také plus. Důležité je dodržet jednu hlavní radu. A to takovou, že make-up na ples by měl být vždy matný. To proto, že většina plesů se koná na sálech, kde není nouze o dostatečné osvícení. A vy jistě nechcete, aby se daná světla výrazně odrážela od vašeho lesklého líčení, ale naopak chcete působit i v přímém světle zcela přirozeně. Proto by právě ono matné provedené mělo být naprostým základem. Dokonce chceme tvrdit, že žádný make up na ples je lepší, než ten lesklý. Ideální je doplnit makeup i pudrem, pomocí kterého také dosáhnete onoho matnějšího efektu.

Sponzorováno

4. Zvýrazněte i své oči

Hlavní základ tedy máte. Co udělat nyní? Nezapomínejte na zvýraznění svých očí. Opět záleží hlavně na tom, kam až chcete v rámci svého líčení zajít. Pokud chcete oči jenom lehce zvýraznit, nic nezkazíte, když využijete klasické oční stíny, které jsou osvědčenou volbou. Ideální je využít spíše jemnějších odstínů, které zachovají přirozenost.
Pokud však chcete své oči zdůraznit více a strhnout na ně veškerou pozornost, nebojte se být odvážná. Pokud se podíváme na současné trendy, dominují metalické odstíny, nebo dokonce i třpytivé barvy. K tomu přidejte protažení spodní linie oka pomocí tužky a vše doplňte řasenkou, která dodá potřebný objem i zakroucení. Kombinace, která vytvoří z obyčejných očí neodolatelné.

5. Bez rtěnky to nepůjde

Toto platí jak pro ty ženy, které se raději líčí decentně, tak i pro ty, které jsou schopny před plesem trávit v koupelně i několik hodin. Rtěnka je jednoduše základ. Jenom u ní nezapomínejte na to, že na vašem obličeji by měl existovat pouze jeden dominující prvek. Pokud jste si důkladně zvýraznila oči, volte rtěnku raději decentnějšího rázu. Pokud jste očím nechala spíše přirozenost, nemusíte se rtěnky obávat.

A jak vybrat ten pravý odstín? Při návštěvě plesu není dobré nějak odvážně experimentovat. Základ je, když rtěnka vychází z odstínu vaší pleti, či lehce koresponduje s odstínem vašich vlasů. Tu finální barvu je nejlepší ladit spíše do červena, což je osvědčená elegantní klasika. A konkrétní odstíny? Může to být takzvané bordó, ale i odstín malinový, nebo klasicky rudý. Je jenom na vás, co vám nejvíce sedne.

TIP: Jak na letní líčení?

6. Tvářenka? Proč ne

Myslíte si, že patří spíše do minulosti? Rozhodně ne. S tvářenkou neuděláte chybu ani v dnešní, moderní době. Nic nezkazíte, pokud vsadíte i na výraznější odstíny. To proto, že správně použitá kvalitní tvářenka dokáže zajímavě vymodelovat vaši tvář. Podpoří celkově i fresh vzhled vaší pleti, jelikož jí může dodat rozjasňující efekt. Je dokonce i řada odborníků, kteří ji doporučují jako nedílnou součást každého večerního líčení.

U volby konkrétního odstínu nezapomínejte na jednu velmi důležitou věc – měl by lehce korespondovat s vaší rtěnkou. Jinak už je to jasně na vás. Pouze je třeba, abyste nevypadala příliš přeslazeně a nestylizovala jste se do role puberťačky. Jinak je tvářenka ideální pomocník, jak se v záplavě ostatních hostů jednoduše odlišit od ostatních žen, které se držely jenom klasiky v podobě make-upu. Jejich tváře tak vypadají až jednotvárně. Ta vaše tak příjemně vybočuje z davu, což je určitě příjemné plus, které na vás upoutá pozornost, a to nejenom mužů sedících spolu s vámi u jednoho stolu.

A co si dále o chystání na ples přečíst?

VIDEO: Líčení na ples

VIDEO: Líčení na ples | Jemná broskvová pro každé očko

Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autor článku

  Daniel Borník (více o nás)

   

  Dan miluje sport. Přispívá články zejména z oblasti regenerace, fyzio, cvičení a píše i o nemocech. Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva