Toužíte po dokonalých očních linkách? Tak pozor na chyby 4.71/5 (14)

Sponzorováno

Jak na oční linky?

Jak na oční linky?

Každá žena ví, že někdy není na škodu pomoci své přirozené kráse. A to tím, že se lehce nalíčí. Jedná se o postup, díky kterému můžete nejenom zakrýt případné nedokonalosti, ale zároveň se jedná také o postup, díky kterému docílíte toho, že zvýrazníte některé části – a tak na ně připoutáte více pozornosti, čímž můžete oddálit pozornost od jiných. Pokud se podíváme na to, co v oblasti líčení jasně dominuje, jsou to tyto tři postupy:

 1. Použití korektoru a make-upu
 2. Zvýraznění rtů
 3. Použití očních linek

A jsou to právě oční linky, se kterými má většina žen největší problémy. Mnohdy jenom proto, že dělají základní chyby. Když je eliminujete, zvládnete i tento typ líčení naprosto bez chyby. Podívejte se s námi, co nedělat.

Méně znamená více

Mnoho žen si myslí, že když chtějí zvýraznit své oči, tak je nutné použít skutečně výrazné oční linky. Paradoxně je pravdou pravý opak. Mluvíme zde o takzvané spodní lince, která se využívá na spodní hraně víčka. Zde je nezbytně nutné udržovat přece jenom určitou decentnost. Pokud využijete černou barvu, popřípadě jinou velmi tmavou, může to být kontraproduktivní. Zvláště, pokud bude taková linka příliš silná. U těch nejtmavších barev je třeba vytvořit skutečně jenom decentní linii. Nebo je možné použít světlejší odstíny, u kterých není zase až tak velký problém přitlačit. Jedině tak docílíte toho, že váš pohled bude sexy. A to z důvodu, že se vám povede vaše oko opticky zvýraznit – tedy zvětšit.

Nenapínejte oblast kolem očí

Mnoho žen nezvládne oční linku bez toho, aby si své oko přidržela. Jste na tom podobně? A tak při líčení děláte to, že si druhou rukou víčko nejenom přidržíte, ale výrazně ho natáhnete do strany? Nedělejte to. A to jak proto, že tím způsobujete rychlejší výskyt vrásek, tak i proto, že oční linky nebudou vypadat vůbec přirozeně.

Ve chvíli, kdy budete oční linku realizovat na dokonale vytaženém a hladkém víčku, pocítíte dojem, že výsledek bude dokonalý. Jakmile víčko uvolníte, zmenší se a výsledek nebude nijak příznivý. Linka bude nejenom příliš silná, ale také nebude dokonale rovná. Je to z toho důvodu, že víčko má ve své klasické přivřené poloze zcela jiný tvar, než když ho napnete. Proto je třeba líčit ho v té poloze, která je pro oko přirozená. Jak toho docílit, pokud vám to nejde? Zkuste jednu s osvědčených metod:

Sponzorováno

 • Lehce zakloňte hlavu
 • Okem se dívejte do strany
 • Víčku přidržujte pomocí vatové tyčinky.

Používejte různé typy linek

Tento problém mají hlavně ty ženy, které se zase až tak často nelíčí. To znamená, že nemají zkušenosti, nemají potřebné pomůcky a vlastně ani nevědí, co všechno existuje k tomu, aby bylo možné nakreslit dokonalou linku. Proto vám pomůže naše krátká osvěta, díky které budete vědět nejenom o jednotlivých možnostech, ale seznámíme vás i s tím, kdy se která konkrétní nejvíce hodí.

Klasikou jsou linky realizované pomocí tužky. Jde o metodu celkem jednoduchou a také rychlou. Pokud se nelíčíte tak často, jde o nejlepší volbu. Je s nimi ale problém v tom, že dokonale tenká linka se vám nikdy nepovede. Druhou možností může být takzvaná fixa. I s tou se dobře pracuje, ale problém je velmi podobný. Docílit úplně tenké linky není pro začátečnici jednoduché. Navíc při pohledu na barvu půjde vždy o světlejší odstín, než jste pořídila – černá nebude nikdy dokonale černou.

Proto je dobré seznámit se také s možností vytvářet gelové linky. Ty jsou nejlepší volbou, pokud vám jde skutečně o to, aby linka byla dokonale tenká a skutečně černá. Jsou ale určené spíše zkušenějším ženám, jelikož aplikace není tak jednoduchá, jako je tomu v případě tužky, nebo v případě fixu. Chce to buď udělat kompromis, nebo mít dostatek zkušeností a cviku.

Černá není vždy ideální volbou

Mnoho žen při tvorbě očních linek žije v domnění, že existuje jenom černá linka. A pokud už mají zájem experimentovat a zkusit něco nového, tak sáhnou po tmavě hnědé. Sice se jedná o osvědčenou klasiku, ale ne vždy musíte podlehnout jenom tomuto konkrétnímu trendu. Jsou i jiné možnosti, jak dokonalé oční linky vytvořit. Pokud se podíváme na rady těch nejzkušenějších, doporučují experimentovat.

Hitem se stává takzvaná nude linka, nebo linka klasicky bílá. A to hlavně proto, že tato kombinace dokáže oči zajímavě rozzářit. Dokonce se doporučuje využívat tuto kombinaci ve chvíli, kdy je vám více než 35 let. Sice se jedná o věk mladý, ale proč si správným líčením nějaký ten rok ještě neubrat?

Není nutné linky kombinovat s dalším očním líčením

Každé líčení by mělo být spíše decentní. Pokud chcete nutně ukázat, co vše dokážete v oblasti vašich očí využít, tak se to s úspěchem zaručeně nesetká. Když už volíte oční linky, není vždy nezbytně nutné používat zároveň třeba i oční stíny. Lepší volbou může být kombinace výraznější linky, která podpoří výraznost očí. Následně už stačí jenom lehce zvýraznit vaše rty. Celkový dojem z obličeje bude dokonalý. Rozhodně lepší, než natolik zvýrazněné oči, že vlivem toho můžete vypadat doslova jako panda.

Sponzorováno

A co vy a líčení? Budeme moc rádi za komentáře.

Co si dále přečíst na toto téma?

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Dara Slánská (více o nás)

   

  Dara má na starosti ženská témata v našem magazínu. Má rozhled, životní zkušenosti, ráda bloguje. Mezi její oblíbená témata patří zdravý životný styl, cvičení, ženská krása a obecně problémy, které trápí něžnější část populace. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky: ,

  Přečtěte si také naše další články

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva