Sponzorováno

Zimní líčení má svá pravidla. Naučte se je dodržovat 4.73/5 (15)

Jak správně na zimní líčení?

Jak správně na zimní líčení?

Zima je pro vaši krásu obdobím, kdy je třeba dávat skutečně dobrý pozor na to, co děláte a jak se chováte. Jedině tak budete vypadat opravdu dokonale a opravdu úchvatně. Pamatujte na to, že zimní líčení má svá jasná pravidla a vy byste je měla za všech okolností dodržovat. Pokud v tomto ohledu máte mezery, podívejte se s námi na několik dobrých rad, se kterými budete skutečně dokonalá.

Vytvořte ochrannou vrstvu

Co by mělo být v zimě naprostým základem? Je to ochranná vrstva vaší pleti. Čím více klesá teplota pod bod mrazu, tím více dojde k tomu, že pokožka nadměrně promrzá. A to způsobuje hned několik negativ, kam patří:

Je proto dobré zapamatovat si jedno důležité, dokonce i nedůležitější pravidlo, které v tomto ohledu existuje. O co se jedná? Jde o postup spojený s tím, že na své pleti musíte vytvořit dokonalou ochrannou vrstvu. Ta zamezí právě pronikání mrazu do svrchních vrstev kůže. A jak ochranou vrstvu vytvořit? Pomůže samozřejmě oblíbený make-up, který má v zimě jak funkci estetickou, tak i praktickou ochrannou.

Důležité je také správné nanesení

Jakmile víte, čím začít, je třeba se soustředit i na to, jak si make-up správně nanést. Pokud jste během léta zvyklá na houbičku, nebo na štěteček, tak doporučujeme tuto cestu během zimy nevolit. Proč? Jelikož v toto období je ideální nanášet danou vrstvu pomocí vašich prstů. Buď to může být klasickým tahem prstů, nebo ještě lépe, pomocí vklepávání do kůže. Tuto metodu doporučujeme jak proto, že make-up dobře přilne a vypadá přirozeně, tak i z toho důvodu, že během tohoto postupu svou pokožku také celkem dobře namasírujete. Lépe se tak prokrví, což je jako možná ochrana před mrazem ideální stav. I proto, že se neobjeví tolik problémové zarudnutí, které je mrazem způsobováno.

Jaký make-up zvolit?

Trápí vás i tato otázka? Nebojte se, že by odpověď na ni byla jakkoliv složitá. Pokud dodržíte námi doporučený postup při nanášení, je optimální volit takový make-up, který je spíše lehčí. Díky tomu na vaší kůži nejenom lépe přilne, ale jeho jemnost zaručí, že nebude problém aplikovat třeba dvě vrstvy, což se hodí hlavně ve dnech, kdy teploty klesají pod bod mrazu opravdu rapidně. Také hleďte i na jeho obsah. Lepší jsou ty varianty, které jsou spíše krémové a mají menší obsah pudru. Z jakého důvodu? Oceníte u nich:

 • Jednodušší nanášení
 • Kvalitnější ochranu
 • Přirozený vzhled

Na pudr rozhodně nezapomínejte

Pudr by skutečně neměl být součástí make-upu, což však neznamená, že ho nebudete používat. Vždy byste ho měla využít až samostatně, na samotný závěr. To proto, abyste své líčení doplnila k maximální kráse a přirozenosti. Určitě to s ním nepřehánějte, jelikož stačí skutečně jenom tenká vrstva, kterou své zimní líčení neplníte.

Sponzorováno

Doporučujeme využít i správný podklad

Jak se nalíčit s ohledem na krásu i ochranu vaší pokožky, to již víte. U ochrany ještě přece jenom musíme zůstat, a to primárně z toho důvodu, že pro make-up se hodí i správný podklad. Jaký by to měl být? Rozhodně kvalitní hydratační krém. Možná jste se setkala s tvrzením, že pokud obsahuje vodu, může na vaší kůži zmrznout a způsobit poškození. Jde ale skutečně o výjimky a tak se nemusíte bát. Zespod ho hřeje teplota všeho těla a na krému je poté izolační vrstva make-upu. Nejenom, že nedojde ke zmrznutí, ale zároveň si můžete být jista i tím, že bude eliminován stav spojený s tím, že by kůže byla vysoušena. A to hlavně, pokud jste v zimním období venku třeba i několik hodin.

Vše má svůj čas

Jste zvyklá dělat vše na poslední chvíli? Tedy že se nalíčíte a poté ihned vyběhnete ven? V zimě se tohoto postupu doporučujeme vyvarovat. Udělejte si na vše dostatek času, jelikož i ten je při zimním líčení důležitý. Doporučujeme se nalíčit a poté počkat alespoň deset minut, než vyrazíte do mrazu. To proto, aby vrstvy skutečně dobře přilnuly k pokožce a nehrozilo, že jim mráz ihned uškodí. Úplně nejlepší postup je ten, že nevyjdete z vyhřátého bytu hned do velkých mrazů.

Jak je to s odstínem?

Poslední, co byste měla vědět, jsou informace o odstínu, který je vhodné zvolit. Pokud se líčíte pravidelně, potom jistě nejlépe víte, co vám sedí a v čem se cítíte nejlépe. Osvědčený postup je ten, že budete volit takový odstín, který má nejblíže k vaší pokožce. Přílišné kontrasty jsou v tomto směru spíše na škodu. Na druhou stranu v porovnání s létem, kdy jsou doporučovány spíše světlejší varianty, se během zimy nemusíte obávat zvolit možnost číslo dvě. Tedy make-up, který bude spíše tmavší. Nikoliv ale výrazně a nepřirozeně. V podobném trendu můžete pokračovat v celém vašem obličeji. To znamená, že můžete výrazněji nalíčit své oči, aby přitáhly pozornost. Když jde o vaše rty, a použití rtěnky, tak ani zde se nemusíte obávat zvolit variantu spíše výraznější. Nic nezkazíte červeným sytým a tmavším odstínem, díky kterému vaše rty, ale i celý váš obličej také zajímavě vynikne. Tím jste připravena vyrazit kamkoliv.

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Každodenní zimní líčení

VIDEO: Jemné růžové zimní líčení – Makeup Tutorial

Sponzorováno

  Sponzorováno

  Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho.

  Autorem článku je naše redakce

  Tým rehabilitace.info (více o nás)

   

  Náš tým vám všem chce přinášet zajímavé informace ze světa zdraví, cvičení, výživy, rehabilitace a obecně zdravého životního stylu. Ve většině našich článků vycházíme z odborných studií a lékařských prací. Vždy se snažíme na studie odkazovat, ověříte si tak pravost. Více informací o nás najdete zde - mrkněte na náš tým.

  Líbil se vám náš článek? Sdílejte ho, uděláte nám radost


  Štítky:

  Přečtěte si také naše další články

   

  Zatím žádné komentáře

  Zanechat komentář ke článku

  Zpráva